Cukrovka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5cef580d1799b2190118cfdccb742a7bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 10:35 am    Předmět: Citovat

este ma napadlo- sladky list, stevie cukerna http://www.kupujici.cz/diochi-stevia-rebaudiana-stevie-cukerna-p-79499.html

ochutnala som to a fakt ma zaskocila prijemna sladka chut... okrem ineho znizuje hladinu cukru v krvi, pomaha s nadvahou a moze sa vyuzit ako nahrada sladidla u diabetikov
hmmm, mozno si ju kupim miesto cokolady Very Happy

psyllium som mala ciste a bolo ok... ked sa vypije rychlo Wink mala som ho kvoli crevam Very Happy ale vraj pomaha na pocit hladu(ako kazda vlaknina)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

citace:
Tak u mumia bych osobně byla celkem opatrná. Tedy já tomu nechci upírat léčebné účinky a mnoha lidem to jistě může pomoct. Ale zase to bude dost individuální. Moje osobní zkušenost s mumiem je tedy dost nedobrá. Jestli to mělo nějaké pozitivní účinky nevím, ale od žaludku mi bylo pořádně zle.


ja som ho brala 3 tyzdne preventivne, zaludok mam dost citlivym, ale nic mi nebolo. mama ani babka tiez nic take nespominali...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jazzy
161-320
161-320


Založen: 9.9.2006
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 6:42 pm    Předmět: Citovat

eetynka napsal:
citace:
Tak u mumia bych osobně byla celkem opatrná. Tedy já tomu nechci upírat léčebné účinky a mnoha lidem to jistě může pomoct. Ale zase to bude dost individuální. Moje osobní zkušenost s mumiem je tedy dost nedobrá. Jestli to mělo nějaké pozitivní účinky nevím, ale od žaludku mi bylo pořádně zle.


ja som ho brala 3 tyzdne preventivne, zaludok mam dost citlivym, ale nic mi nebolo. mama ani babka tiez nic take nespominali...


To věřím...ale každému to asi prostě nemusí sednout, jako ostatně vše....Ale jinak to určitě může být prospěšné....

Jinak hladinu cukru prý snižuje i čínské zelí. A z bylinek pomáhá borůvčí nebo puškvorec....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 11:50 am    Předmět: Citovat

na toto som narazila. su tam aj dake odporucane vyrobky

http://slnieckova.sk/diagnozy/cukrovka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ksilhanova
321-600
321-600


Založen: 11.3.2008
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 7:55 pm    Předmět: Citovat

Můj taťka má cukrovku už od 25let, teď je mu 68 a třikrát denně si píchá inzulin, dřív diety dodržoval, teď jak je starší tak na to prdí...ale co musí je pravidelně jíst, jak si něco nedá tak v odstupu dvou hodin tak má hypoglykemický záchvat.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 11:27 pm    Předmět: Citovat

Tuhle cukrovku má děda (má ji, co si pamatuji, ale vím, že ne celý život, je to ta, co se projeví až ve vyšším věku) a mamka se na ni už teď připavuje, protože může být do jisté míry dědičná. Nicméně děda s ní žije už x let a nemá problém, sice je to ze začátku asi složitější, ale když si člověk zvykne na nový jídelníček, tak se to srovná. Plus v dnešní době je poměrně velká a dostupná nabídka dia jídel a doplňků, včetně různých čokoládiček, což to dost usnadňuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eva552
21-40
21-40


Založen: 17.12.2011
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 10:08 pm    Předmět: Citovat

Tak mě napadá: není tu nějaký diabetik/tička ? Např. na výměnu rad, zkušeností... Já mám cukrovku I. typu 3 roky, 2 roky jsem na inzulínové pumpě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 1:06 am    Předmět: Citovat

Hele Bone...s těma mamkama a sportováním je to složité. Mamka sice nemá jedinou jizvu, ale zase nechce do plavek, pže se stydí za svou tloušťku. Jenže ona nechce ani cvičit doma trochu a na dlouhé procházky nemůže, pže má problémy s žílama v létě a otékají ji a bolí nohy. Hele nejlepší by asi bylo, aby se mamka poradila s doktorem v začátku a aspoň se doma protahovala, aby si zvykla na trochu pohybu a přidala procházky nebo tak. Jinak já mám teda na noze jednu jizvu a plavat jsem chodila taky, nebo třeba pokud jde o nějaký menší bazén, tak vychytat dobu, kdy tam nechodí moc lidí. Teta chodila o otevíračce (tuším kolem šesté) a to tam většinou chodí rozumní lidé, kteří se určo nebudou nikomu smát kvůliva jizvám po nehodě.

Jinak by mamka všude s sebou měla nosit tu cukrovkářskou legitimaci a u toho cukr tuším, kdyby náhodou se jí něco stalo na ulici. Babička třeba to držela tak striktně, že nám několikrát upadla do cukrovkovýho komatu a bacha, vypadá to jako mrtvice. My jí zavolali záchranku a pak z toho vypadl cukr pod dva. Ale babička si dávkovala moc tablety a k tomu měla inzulin ještě. Kdybych si na něco vzpomněla, tak to sem dopíšu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 6:21 pm    Předmět: Citovat

Adluska napsal:
Hele Bone...s těma mamkama a sportováním je to složité. Mamka sice nemá jedinou jizvu, ale zase nechce do plavek, pže se stydí za svou tloušťku. Jenže ona nechce ani cvičit doma trochu a na dlouhé procházky nemůže, pže má problémy s žílama v létě a otékají ji a bolí nohy. Hele nejlepší by asi bylo, aby se mamka poradila s doktorem v začátku a aspoň se doma protahovala, aby si zvykla na trochu pohybu a přidala procházky nebo tak. Jinak já mám teda na noze jednu jizvu a plavat jsem chodila taky, nebo třeba pokud jde o nějaký menší bazén, tak vychytat dobu, kdy tam nechodí moc lidí. Teta chodila o otevíračce (tuším kolem šesté) a to tam většinou chodí rozumní lidé, kteří se určo nebudou nikomu smát kvůliva jizvám po nehodě.

Jinak by mamka všude s sebou měla nosit tu cukrovkářskou legitimaci a u toho cukr tuším, kdyby náhodou se jí něco stalo na ulici. Babička třeba to držela tak striktně, že nám několikrát upadla do cukrovkovýho komatu a bacha, vypadá to jako mrtvice. My jí zavolali záchranku a pak z toho vypadl cukr pod dva. Ale babička si dávkovala moc tablety a k tomu měla inzulin ještě. Kdybych si na něco vzpomněla, tak to sem dopíšu.


No tak vývoj cukrovky u mojí mámy za ty cca 4 roky co ji má - dietu drží maximálně den poté, co ji doktorka seřve, na cvičení se stále teprve chystá, přibrala dalších 12 kilo a nově má i dnu, kterou řeší zhruba stejně jako tu cukrovku.
Každý svého štěstí pyrotechvnikem... Rolling Eyes
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mydloch
0-7
0-7


Založen: 14.8.2016
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2016 9:35 pm    Předmět: Citovat

Káva má při procesu vzniku cukrovky spíše pozitivní vliv viz. cukrovka a káva. V přiměřeném množství přispívá k prevenci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.