Kupujete fairtrade výrobky?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3bef433c82cc8118c08fb40582edfebdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 8:49 pm    Předmět: Kupujete fairtrade výrobky? Citovat

Rozhodla jsem se založit nové vlákno, nenašla jsem zatím nikde na foru, vlákno věnující se samostatně fairtrade produktům, tak snad nepáchám nějakou duplicitu Smile
Jak jste na tom s fairtrade věcmi? Znáte je? Koupíte je občas? Myslíte, že to má smysl? Já na vše říkám ano. Zhruba přes rok už kupuju jen fair trade kávu a čokoládu a jsem spokojená. Když mi návštěvy chválí kafe tak vždycky říkám: "Jojo, to je fairtrade z Tanzánie, je moc dobrá, sice dražší, ale skvělá. Víc si jí vážím, neplýtvám jako dřív a užívám si, že ji mám. Smile "
Já vím, že je to drahý, ale naštěstí nemám nějakou závratnou spotřebu, tak to jde. Myslím, že to za to stojí... Co Vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 10:10 pm    Předmět: Citovat

Jj, souhlasím. Já si kupuji Fair Trade kakao a čokolády a taktéž jsem moc spokojená... Chystám se taky na tu kávu. Jsem jednoznačně PRO nákup těchto výrobků Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 5:34 am    Předmět: Citovat

Občas si něco koupím, ale kávu nepiju a čokoládu kupuji semtam. Ale teď mám doma moc dobrý fairtrade čaj (Yogi Masala od Gepy) a sprchový gel s hnědým cukrem od Urtekramu. To, že je fairtrade, byl hlavní důvod, proč jsem si ho koupila. Je škoda, že takové kosmetiky není víc, to bych si spíš koupila než jídlo. Sprchový gel sice vysušuje, ale mně vysušuje všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 6:38 am    Předmět: Citovat

to je pekne tema Very Happy tak ja kupuju far trade co se da,ne vzdy,ale vetsinou uz ano,radeji si uthnu od pusy vetsi sousto za takove Very Happy cokolady se snazim uz jen fair trade ,casto kupujeme i vyrobky rapunzel,podporujici hand in hand,coz je skoro stejny projekt,jen se hlida i ekologicke zemedelstvi Very Happy
V kosmetice na to taky hodne dam,proto se snazim skudlit a koupit jednou za cas neco od tautropfenu,ktery prisne podporuje uz od 70.let fair trade obchod...vzacne si koupim neco od farfally,protoze vim,ze velka cena je proto odkud se suroviny ziskavaji a to ze take prisne podporuje nejen eko(bio),ale i fair trade Cool no postupne bych chtela kupovat vsechno ve fair trade a bio kvalite,ale az budou penize Embarassed

jinak zajimavost k tautropfenu,nejen,ze podporuje fair trade obchod,ale taky lidem pomaha v cele mire- napriklad damasskou ruzi pestuji ted na mistech,kde byla opiova pole a lidem triznenym pod obchodniky s drogami dali novou sanci,vzdelani atd. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla Amálka
81-160
81-160


Založen: 27.1.2008
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 7:09 am    Předmět: Citovat

My s manželom fair tradové výrobky kupujeme a tešíme sa z toho Very Happy
Už skoro tri roky kupujeme fair trade a bio pri výrobkoch, ktoré sa u nás (v Bratislave) dajú zohnať. Žiaľ stále je tu oproti Čechám veľmi obmedzený výber. Napríklad zelenina, ovocie, syry - skoro nič Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 10:20 am    Předmět: Citovat

Kupuji Wink kosmetiku i potraviny. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 12:41 pm    Předmět: Citovat

Taky je docela fajn, že Lush používá fair trade kakaové máslo do svých výrobků, třeba do tuhých parfémků a i do balzámů na nohy a tak. Je dobře, že se to dostává do běžného povědomí, když jsem začínala o fairtrade cca před rokem a půl zajímat, moc toho na trhu nebylo a skoro nikdo z mých známých nevěděl oč jde. Za tu dobu ale vidím obrovský posun a to je moc dobře. Dneska se dají koupit fairtrade čokolády, čaje, kakao, dokonce i bezkofeinová káva nebo láhev vína Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 12:58 pm    Předmět: Citovat

Počítá se fo "fairtrade" jen to, co je z dálných krajů? Jinak můžou být fairtrade i vína domácí, pokud je nekupujete v hypoších Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 2:08 pm    Předmět: Citovat

ne Bone to se nepocita Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 1:00 am    Předmět: Citovat

v reflexe bol raz clanok o fairtrade... vyslo z toho ze je to biznis Very Happy co vo mne trochu nalomilo dobru volu.
Kupim obcas, ale LEN fairtrade skor nie, ak je to bio a aj fairtrade tak sa stane ze to kupim Wink ... peniaze by som priamo poslala detom do afriky povedzme na studium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.