Kupujete fairtrade výrobky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=57c277f932b64df3314232d848b728daZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 1:52 am    Předmět: Citovat

clovek zaplati za FT vyrobky o niekolko dolarov viac ako za bezne slovenske/ceske vyrobky, povedzme o 3$, farmarovi sa vraj z tych 3$ dostane nejakych 16 centov... chapem ze pre farmara je to dost ale pre nasinca je tych par dolarov navyse stale vela(kam idu, rozoberat nebudem)... ked sa zvysia prijmy fajn, nech sa riesia svetove problemy takto ale dovtedy som za priamo "adoptovanie" si nejakeho dietata na dialku teda posielanim penazi na studijne pomocky na citanie a pisanie

v amerike a britanii to mozu skutocne takto riesit lebo cena caju "tesco camomile" a "tesco camomile fairtrade" je velmi podobna
ale za 18 sk matovy caj tam mat nebudu Very Happy (moj oblubeny;)

"kupujeme si pouhou iluzi odpustku" http://www.respekt.eu/diskuse-diskuze.php?fIDDISKUSE=326&fACT=ALL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2008 11:48 am    Předmět: Citovat

Forest_fay napsal:
v reflexe bol raz clanok o fairtrade... vyslo z toho ze je to biznis Very Happy co vo mne trochu nalomilo dobru volu.
Kupim obcas, ale LEN fairtrade skor nie, ak je to bio a aj fairtrade tak sa stane ze to kupim Wink ... peniaze by som priamo poslala detom do afriky povedzme na studium


Taky jsem ten článek četla, snad je to ten samý http://www.reflex.cz/Clanek24793.html. Tam ale píšou jen o tom, že byznys je to ze strany velkých řetězců jako Tesco nebo Nestlé. Tomu naprosto rozumím, angažování Nestlé ve fairtrade je přinejmenším paradoxní a úsměvné. Kdbych od nich koupila "fairtrade", musela bych si připadat jako trubka Smile. Smutné je, že podobné arogantní giganty se snaží přiživit na dobré myšlence a dopouštějí se podobných póz. Nedělá to dobré jméno fairtrade a nakonec to vyvolá celkovou nedůvěru mnoha spotřebitelů.... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lillypad
161-320
161-320


Založen: 15.2.2008
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 8:13 pm    Předmět: Citovat

Já si kupuju někdy čokoládu, čaje. Kafe nepiju, tak to ne.
Pak si té čokolády i tak nějak více vážím, takže ji nesním na posezení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 1:00 pm    Předmět: Citovat

ja mam takovy pocit, ze vsechny tyhle cinnosti maji spis uklidnovat svedomi "nas bohatych", nez aby skutecne pomahali tam, kde maji. stacil mi pohovor u greenpeace, probehla dost ostra vymena nazoru, a doufam, ze jim nikdo z vas financne nepomaha. jaky ma smysl proti necemu bojovat, kdyz sami to pouzivaji? a nutit lidem, aby pomahali, kdyz ziskane penize jdou na platy lidi, kteri to mohou delat jako dobrovolnici? koupit si jednu cokoladu fairtrade, kdyz si koupim jogurt s cokoladou, susenku, ... Question rada pomuzu konkretnimu jedinci, ale tohle podle me nema prilis konkretni dopad na ty, kterym je to urceno (at se jedna o cloveka v africe, destny prales, delfina...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 7:25 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:
ja mam takovy pocit, ze vsechny tyhle cinnosti maji spis uklidnovat svedomi "nas bohatych", nez aby skutecne pomahali tam, kde maji.

To máš určitě pravdu, vlastně jsi přesně vyjádřila psychologickou podstatu dobročinnosti jako takové. Všichni to děláme víceméně proto, že nám dělá dobře být užiteční a trošku tím splácíme svůj kolektivní pocit viny za to, že my se máme jako v bavlnce, kdežto spousta lidí na zemi nemá vůbec nic....
Nicméně, já si tyhle výrobky kupuju mj. proto, že jsou vesměs kvalitní a moc se mi líbí to, že se jedná o obchod. Nedávám peníze nějaké pochybné nadaci jen tak, něco za své peníze dostávám. Líbí se mi to proto, že jak říkal Ježíš: dej člověku rybu a nasytíš ho na jeden den, nauč ho rybařit a nasytíš ho na celý život.
Smile ha něco si s hodin náboženství ještě pamatuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po červenec 14, 2008 11:04 pm    Předmět: Citovat

Tak já budu asi vyjímka. Fair trade kupuju často a moc ráda (cukr, káva, čokoláda, čaj...jen ten rum, tedy ne). Je to ale z čistě sobeckého důvodu, podle mě jsou ty výrobky díky kratší cestě od zdroje a zpracování přírodnější a zdravější a necpou do nich všechna ta e-éčka Rolling Eyes Čokoláda je opravdu čokoládová, hnědý cukr není dobarvovaný karamelem (či co to tam cpou), káva je voňavá a kávová....takže prostě mi to víc chutná, než "průmyslová" tabulka, něčeho, co ani čokoláda není.
A navíc, asi bych si moc nepochutnala, kdybych si dala nějakou tu "komerci" s vědomím, že na mojí čokoládu makali desetileté děti na plantáži v Africe. Což je bohužel realita.
A pokud moje koupě pomůže někomu na druhém konci světa si udržet práci a slušně žít, jsem jedině ráda. A myslím, že na tomhle se opravu biznis dělat nedá, protože češi jsou šetřílci Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misch
161-320
161-320


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18, 2008 1:27 am    Předmět: Citovat

Taky občas koupím fair trade výrobky.. z té mé studentské almužny Wink Jako první jsem si koupila kakao asi před třemi lety, občas čokoládu a teď k Vánocům dostanu instantní kafe Very Happy Když jsem byla ve Francii, koupila jsem tam čajík, fair trade mají v každém supermarketu, nu, jsou ve všem hódně napřed. A nejvíce mě potěšilo a překvapilo, že v hotýlku v Paříži měli na výběr k snídani fair trade sáčkové čaje a horké čokolády a myslím, že i cukr. To u nás nehrozí Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misch
161-320
161-320


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 11:37 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dostala instantní kafe Kagera, není ale tak silné a aromatické jako "obyčejné" instantní kávy. Dala jsem jednu lžičku na šálek a bylo to o ničem, podruhé jsem dala dvě a to už se podobalo tomu, nač jsem zvyklá. Takže minusy jsou vyšší spotřeba a mnohokrát vyšší cena. A plusy... fairtrade... Dále jsem dostala fairtrade hořkou čokoládu s mátou, ta je moc dobrá a má krásný obal... Já je sbírám Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 11:51 pm    Předmět: Citovat

Je pravda, že fairtrade nekupuju, na to nemám. Mý přátelé vegani to ale kupujou a už jsem měla tu čest ochutnat, musim říct, že čokoláda je výborná Very Happy
Myslim si, že by to nebylo drahý, kdyby se to víc rozšířilo po trhu jako ve třeba ve francii, jak řekla Misch
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misch
161-320
161-320


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 12:50 am    Předmět: Citovat

Tree napsal:
Je pravda, že fairtrade nekupuju, na to nemám. Mý přátelé vegani to ale kupujou a už jsem měla tu čest ochutnat, musim říct, že čokoláda je výborná Very Happy
Myslim si, že by to nebylo drahý, kdyby se to víc rozšířilo po trhu jako ve třeba ve francii, jak řekla Misch

Hm, přesně tak, ve Francii jsou ceny fairtrade výrobků srovnatelné s ostatním zbožím. Jsme tu zase pozadu Neutral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.