Kupujete fairtrade výrobky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d9e23998dba98f2335fda07495d9350fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
monika.ocetkova
81-160
81-160


Založen: 15.9.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

já rozhodně kupuju! Je to dobrá věc. Vím, že je to částečně byznis, ale i tak je to pro prvovýrobce výhodnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 2:56 pm    Předmět: Citovat

Kupuji kafe a občas čokoládu a snažím se věřit že ty penízky za to jdou tam kam mají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Violet
161-320
161-320


Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 3:26 pm    Předmět: Citovat

občas ochutnám čokoládu v Marks&Spencerovi, hlavně ta s růžovým olejem je vynikající Smile neřadím se ale mezi kafaře nebo čajaře, takže další typické fairtrade výrobky nekupuji... a když o tom teď tak přemýšlím, tak bych vlastně ani nevěděla, kde si něco pořídit, protože mimo zmíněného M&S či internetových obchodů jsem výrobky s tímto označením nikde neviděla Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
poupátko
161-320
161-320


Založen: 30.3.2007
Příspěvky: 178

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 12:48 pm    Předmět: Citovat

Fairtrade jsem vyzkoušela instantní kávu Kagera a podle mě je silnější jak třeba Nescafé. Jinak musím souhlasit, že čokolády jsou výborné. Od Zotter jsem měla zatím jen maracujovou a od Gepy ( v DM ) malou tyčinku s medem a kousky mandlí. Zkusím postupně vyzkoušet i jiné výrobky. Jen kdyby nebyly tak drahé nebo alespoň člověk věděl že většinu peněz dostanou opravdu potřební a ne jen zlomek Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Skvělé je, že i kosmetika Urtekram je fairtrade kterou používám a mám moc ráda Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 3:52 pm    Předmět: Citovat

holky pokud je některá z vás z brna, tak jsem před nedávnem úplně náhodně objevila obchod čistě jen s fare-trade, je to na pekařské, ale zrovinka měli zavřeno... stáhnuté žaluzky a jen ve výloze měli obecně informace o faretrade, někdy tam zajdu a povím vám více Rolling Eyes

jinak kde se dá sehnat fare trade je ještě Marks and Spancer a tam mají hodně věcí (cukr, mouka, vína, čokolády, oleje, různé majdy, těstoviny, káva, víno...sice dražší, ale mě ceny příjemně překvapily, čekala jsem vyšší) a taky kosmetiku s HCS za supr ceny (nejsou čistě přírodní, ale nejsou testované na zvířatech)
jednou mi tam přítel koupil tyčinku čokolády a já byla přecpaná ze dvou čvterečků!!! jindy bych snědla na posezení celou milku, což vypovídá o kvalitě výše zminované čokolády

jen je škoda, že se potraviny i kosmetika nedá sehnat v každém Marks and Spancer, jednou jsem takle letěla do Campusu a byla jsme zklamaná, když jsem narazila jen na oblečení, ale tedka jak se má otevírat Olympie ten obchod bude dvoupatrovej Shocked tak doufám, že tam bude k dostání více jak potravin tak kosmetiky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 12:14 pm    Předmět: Citovat

Já mám pro mamku (bude mít brzo narozeniny) set-fair a bio podzimní potěšení-v dárkové krabici fair bio cappuccino + fair bio cejlonský čaj. A pro kamarády mám taky podobné balíčky-pro kamarádku fair trade kávové duo-fair bio italské espresso 100% Arabika + koření do kávy mlýnek a pro kamaráda-bio a fair čajové trio-bio fair černý čaj + bio fair zelený čaj + koření k dochucení čaje mlýnek. Vše koupeno v DMku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mauči
161-320
161-320


Založen: 17.6.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 12:31 pm    Předmět: Citovat

Občas něco koupím, ale spíš málokdy, abych si udělala radost a měla pocit, že jsem si koupila něco "neobyčejného". Jinak jsou ty věci pro mě drahé (skončila jsem čerstvě VŠ a práce v nedohlednu). Až bude víc peněz, budu těchto výrobků nakupovat víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DanaJ
161-320
161-320


Založen: 12.10.2009
Příspěvky: 181
Bydliště: Vysocina.

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 4:29 pm    Předmět: Citovat

Kupuju, většinou jako dárek někomu. Mamce kakao, tatovi kafe, příteli čaj atd.
_________________
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/187631-problemy-mezi-pribuznymi-resi-terapie-v-podobe-rodinne-konstelace.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 2:42 pm    Předmět: Citovat

občas si koupím čokoládku v DM, je myslím Alnatura a je fair trade, výborná...ale jinak když se zamyslíte...myšlenka fair trade je pěkná...ale co se stalo s dětmi, kterým tak zakázali pracovat? pochybuju, že by si hráli doma na dvorku... myslím, že s takovou šlapou chodník Sad nebylo by lepší, radši kdyby šili to oblečení nebo tak něco? tohle mi této myšlence přijde docela nedořešené, ale možná se mýlím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kristyna.
41-80
41-80


Založen: 7.4.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2013 5:29 pm    Předmět: Fair Trade Citovat

Ahoj, mám osobní zkušenost s fair trade výrobky. Běžně kupuji bio čokoládu, bio třtinový cukr od firmy GEPA. Mají to ve skvělé kvalitě, hlavně cukr není rafinovaný a má skvělou chuť. Od jiných značek v tom cítím příchuť maggi. Jinak mám vyzkoušené kakao od firmy El Puente, také vynikající. Rodičům kupuji fair trade kávy - jsou čerstvé, voňavé a nebolí po nich žaludek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.