Maté (cesmína paraguajská)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a7758bc50c5c1efa2d4990695e0b4b03Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adretea
41-80
41-80


Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 5:02 pm    Předmět: Citovat

dá se maté sehnat v takových těch normálních obchůdcích se sypanými čaji? protože táta o tom nedávno mluvil, ale on si nic nekoupí a já zase čajům moc neholduji, takže si moc nevím rady Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 5:04 pm    Předmět: Citovat

Adretea: áno, asi v každom.. aj keď s kvalitou to môže byť všade inak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adretea
41-80
41-80


Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 6:31 pm    Předmět: Citovat

a dá se nějak poznat kvalitní čaj od nekvalitního ještě před ochutnáním?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janis
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.1.2008
Příspěvky: 659

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 6:52 pm    Předmět: Citovat

Adretea napsal:
a dá se nějak poznat kvalitní čaj od nekvalitního ještě před ochutnáním?


Pokud maté koupíš v síti Dobrých čajoven, máš záruku kvality. Tam by si do oběhu nic špatnýho nepustili...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 9:00 pm    Předmět: Citovat

Bittersweet napsal:
Maté jsem objevila cca před půl rokem a stále ho poznávám.

Poprvé jsem se z něj sjela Shocked Laughing . Nevim jak je to možný, ale nic jinýho jsem neměla, takže za to může určitě maté.
Udělala jsem si svůj mega kýbl (nebaví mě furt lítat pro pití, tak mam pulitrovej hrnek) a nechala docela dost dlouho louhovat (zapomněla jsem na to). Při prvním napití jsem nevěděla jestli mi to chutná nebo ne (bylo to hodně silný), ale čim víc jsem pila, tím lepší to bylo Very Happy - pak jsem byla vláčná a bylo mi všechno jedno (úžasnej pocit). Pak jsem spala jak zabitá Laughing (lepší jak meduňkovej čaj na uklidnění).
Při další přípravě jsem to nelouhovala tak dlouho, bylo to o poznání jemnější a docela mě to "nakoplo" a byla jsem plná energie.
Skoro kafe nepiju, takže moc na kofein nejsem zvyklá - nikdy nevim jestli mě to uspí nebo nakopne.


jéé, to máme podobnou zkušenost Laughing Já už si říkala, že jsem nějaká divná Wink Normálně z kafé nemůžu usnout, i když si ho udělám slabé, ale jednou jsem si v čajce dala maté někdy v 9 večer a pak přišla domů, lehla a spala jak mimino. A ty "zfetované" vláčné pocity, to nevim, ty jsem měla taky, ale přisuzovala to tehdy zamilovanosti, ptz jsem v té čajce byla s přítelem, tak teď fakt nevim Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 10:54 am    Předmět: Citovat

Adretea napsal:
dá se maté sehnat v takových těch normálních obchůdcích se sypanými čaji? protože táta o tom nedávno mluvil, ale on si nic nekoupí a já zase čajům moc neholduji, takže si moc nevím rady Smile


Maté kupuju v obchodech se zdravou výživou, dá se koupit i v bio kvalitě. Tohle maté mám právě nyní a jsem moc spokojená. Nakopává mě teda neuvěřitelně, a to piju kávu pravidelně a na kofein jsem zvyklá. Ale to co se mnou dělá maté je mnohokrát větší povzbuzení. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 10:52 am    Předmět: Citovat

Tak maté pije denně můj kámoš na doktorátu. Také si ho nemůže vynachválit, protože ho nakopává a udržuje bdělého. A také mu mírně napomáhá k hubnutí, přestože pořád sedí u PC (no jo, chlapi hubnou i po placebu, stačí jim říci, že to má ty účinky). Mně maté moc nechutná a slazení mi také moc nepomůže, protože nemám ráda sladké nápoje. Chystám se proto vyzkoušet různé příchutě maté, třeba jahodové nebo vanilkové. Nejlepší je prý citronové maté ochucené citronovou trávou. Už jste nějaké ty příchutě zkoušely?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 11:44 am    Předmět: Citovat

já měla ted to s citronovou trávou a krásně vonělo. Zase musím koupit do zásoby - moc dlouho mi nevydrželo Twisted Evil . Fakt se prodává jahodové atd?? Shocked A to je nějak aromatizované nebo jsou tam kousky sušených jahod,vanilky atd?
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 12:01 pm    Předmět: Citovat

citrónové je celkom fajn, ale mne sa nezdalo, že je to tam nejak moc cítiť..
Fairy: skús pražené maté (je také hnedé), s karamelom alebo kakaovými bôbmi - to má úplne inú chuť ako to zelené. je to celkom populárna kombinácia, nemala by si mať problém so zháňaním.
naposledy som mala maté so ženšenom a tiež to malo zaujímavú chuť, odporúčam. ten ženšen tam bol dosť cítiť, aj keď ho tam asi nebolo veľa, lebo je drahý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 11:45 am    Předmět: Citovat

(vl)Koňskou dávkou silného maté se udržuji při smyslech při učení... ale stejně čert ví, jestli skutečně působí to maté nebo spíš autosugesce. Ale rozhodně u mě nehrozí nějaké výraznější účinky... mě asi není snadné něčím omámit Confused Ale ať to funguje nebo ne, hlavně že je to dobré (zvlášť s hromadou cukru).

Fairy napsal:
...no jo, chlapi hubnou i po placebu, stačí jim říci, že to má ty účinky...

Chm... klidně i bez placeba a naprosto nedobrovolně Sad Docela bych to s někým částečně vyměnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.