Maté (cesmína paraguajská)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ceed033359aa2430a49d8453b6e662f7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Slúňa
21-40
21-40


Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 12:31 am    Předmět: Citovat

Vloni v létě jsem byla v Brazílii a tam nás učili připravovat maté úplně jinak než jsem to zažila u nás v čajovnách a taky ty nádoby vypadaly jinak - ta dýně nebyla uřízlá v nejužším místě, ale až tak 2 - 3 cm nad ním - a říkali jim kuja. A dělali to následovně: vzali kuju a nasypali do ní maté až k tomu uzkému místu, pak vzali něco jako tácek pod pivo a sklepali to ve vodorovné poloze. Po narovnání tam zbyde místo, kam se zastrčí bomba (brčko se sítkem) a pak se to začne přelívat horkou vodou. Voda se pořád dolívá, takže z jedné várky se dá udělat asi 1,5 l čaje. Ty první 3, 4 dolití jsou fakt mazec a skoro se to nedá pít, jak to je trpký, ale člověk si zvykne. Navíc mi přišlo, že na tom jsou docela závislí. Tam, kde jsme byli, jsem skoro neviděla člověka s cigaretou, ale spousta lidí se proháněla po tom městečku s kujou v jedný ruce a s pumpovací termoskou ve druhý. Je taky fakt, že kilo maté tam stálo v přepočtu od 50 Kč výš, takže poměrně levná droga.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 9:44 pm    Předmět: Citovat

Slúňa napsal:
Vloni v létě jsem byla v Brazílii a tam nás učili připravovat maté úplně jinak než jsem to zažila u nás v čajovnách a taky ty nádoby vypadaly jinak - ta dýně nebyla uřízlá v nejužším místě, ale až tak 2 - 3 cm nad ním - a říkali jim kuja. A dělali to následovně: vzali kuju a nasypali do ní maté až k tomu uzkému místu, pak vzali něco jako tácek pod pivo a sklepali to ve vodorovné poloze. Po narovnání tam zbyde místo, kam se zastrčí bomba (brčko se sítkem) a pak se to začne přelívat horkou vodou. Voda se pořád dolívá, takže z jedné várky se dá udělat asi 1,5 l čaje. Ty první 3, 4 dolití jsou fakt mazec a skoro se to nedá pít, jak to je trpký, ale člověk si zvykne. Navíc mi přišlo, že na tom jsou docela závislí. Tam, kde jsme byli, jsem skoro neviděla člověka s cigaretou, ale spousta lidí se proháněla po tom městečku s kujou v jedný ruce a s pumpovací termoskou ve druhý. Je taky fakt, že kilo maté tam stálo v přepočtu od 50 Kč výš, takže poměrně levná droga.


a mate je hlavne zdravejsi nez cigarety. Sice pit furt kofein, taky neni uplne zdrave, ale rozhodne lepsi nez nikotin Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slúňa
21-40
21-40


Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 10:13 am    Předmět: Citovat

To rozhodně, ale nic se nemá přehánět. Naše překladatelka a učitelka češtiny v Brazílii nám říkala o jednom jejím studentovi, který nepil nic jinýho a postupně si tak naleptal jícen, že s tím má teď strašný problémy a maté má zakázaný Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 6:41 pm    Předmět: Citovat

Slúňa napsal:
To rozhodně, ale nic se nemá přehánět. Naše překladatelka a učitelka češtiny v Brazílii nám říkala o jednom jejím studentovi, který nepil nic jinýho a postupně si tak naleptal jícen, že s tím má teď strašný problémy a maté má zakázaný Sad


jezis Shocked Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maudík
321-600
321-600


Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2008 8:16 am    Předmět: Citovat

Já měla Maté poprvé asi tak před půl rokem... v čajovně, ještě s citronovou trávou a nějakým sirupem, či co... no už nevím, ale bylo to dost sladký a možná i na mě dost aromatizovaný.... nejspíš to bylo tou citronovou trávou, ale stejně... určitě bych si to zas někdy dala, ale s někým napůl, protože jsem to pila celý sama a mohlo toho být tak 3dc a stačlo mi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkenit
81-160
81-160


Založen: 19.8.2009
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 5:01 pm    Předmět: Maté Citovat

Maté mám moc ráda. Dělávám si ho k učení a vřele ho k tomuto účelu doporučuji. Vážně to funguje a všechno lépe leze do hlavy a zažene únavu. Ráno místo kávy bych ho ale nepila, zas tak na nohy vás nepostaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 6:34 pm    Předmět: Citovat

Piju asi tyden a je mi lito, ze jsem nezacala driv. Ohromen mi chutna Mr. Green .
Zatim mi nejlepe chutna s par kapkami citronu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yoshiwara
41-80
41-80


Založen: 22.7.2009
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 7:21 pm    Předmět: Citovat

Tiež ho mám veľmi rada, ale skôr pre chuť a tú nezameniteľnú zelenú farbu/vôňu než pre jeho účinky. Na nohy ma vôbec nepostaví, po dvoch šálkach maté zaspím ako mimino. K učeniu si varím skôr kombináciu ginko biloba + žeň šen. Ale to, že je zdraviu prospešný je neodškriepiteľné. Odrádza ma pri ňom však namáhavá príprava (zaliatím z varnej konvice vriacou vodou v tom zabijete tak polku prospešných látok).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gaia
161-320
161-320


Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 297

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 7:32 pm    Předmět: Citovat

Přiznávám,že neznám,ale zní to hodně zajímavě,takže asi brzy zkusím. Docela jste mě nalákali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 8:45 pm    Předmět: Citovat

Maté máte moc ráda Razz Jen si ho dávám zásadně zelené (uzené chutná jako zhmotněný čmoud) a v čajovně. Tam ho totiž umí připravit nejlépe. A taky v kalabase, bombile. Pak pořád ocucávám to brčko. Ehm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.