Vlasový olej/prášek Amla
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=62b4076dae88748e28c52d5f68a1e26cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
blackwolf
21-40
21-40


Založen: 27.6.2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2012 8:57 am    Předmět: Amla olej z cesty přírody Citovat

Holky, co máte olej z eshopu Cesta přírody, jak byste popsaly jeho vůni? Přemýšlím, že objednám, ale bojím se, aby mi vůně sedla Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Ama_Lgama
21-40
21-40


Založen: 20.5.2012
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 12:01 pm    Předmět: Citovat

Ahoj holky,
Poridia jsem si tento amlovy olej: http://www.bharat.cz/katalog/ajurvedska-kosmetika/oleje-vlasove/olej-vlasovy-amla-200ml.htm
a ted smutne koukam ze je v tom tekuty parafin.... nevim jestli se mam vubec do toho poustet anebo rovnou vyhodit a koupit si jiny s lepsim slozenim?.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 12:24 pm    Předmět: Citovat

Ama_Lgama: Ja bych ho hned nezatracovala. Vlas je mrtva hmota, kterou stejne nevyzivis, muzes maximalne uhladit jeho povrch nebo v nem "uzamknout vodu"/hydratovat ho, ale bude to vzdycky jen docasne reseni.

V tom oleji je sice i jeden silikon, ale ja bych se toho nebala. Parrafinum liquidum je sice "umely" olej (stejne jako silikony), ale svuj ucel splnuje: chova se jako rostlinny olej, alespon co se tyce jeho interakce s vlasem (dokonce jeste lepe, protoze brani zpetnemu odparovani vody z 98%, kdezto "prirodni" oleje jen neco okolo 60%, tusim).

Aspon bych ho zkusila, uvidis, jestli ti sedne Smile Po jinem se muzes podivat kdykoliv Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Ama_Lgama
21-40
21-40


Založen: 20.5.2012
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 9:25 am    Předmět: Znicene vlasy a amla Citovat

Ahoj holky,
Chtela bych se zeptat na spravne pouzivani alma prasku, ale nejdriv preambula.
Mela jsem vzdycky spis douhe vlasy, a pak pred 6 lety zacala jsem je nosit strednedlouhe protoze mi nejak trochu zridly a pri narustani zacinaly padat, tak jsem je byla nucena strihat.
Jinak poslednich dva roky zacaly vypadavat jeste vic (pravda je treba dodat ze jsem mela hodne stresovy rok, jako velke zmeny v zivote, a ne vzdycky pozitivne), takze zacala jsem delat ruzne masky (olej lopucha, vejce, med, henna a spol), zlepsovalo se to ale zadny pevny vysledek.
A pak na Silvestra jsem chtela udelat vlny, koupila jsem kulmu Rowenta turmalinovou, ktera by mela byt moc setrna k vlasum. A predstavte si ze jsem si te vlasy spalila uplne, po kulmovani zacaly smrdet jako kdyby neco zhorelo, a pak jak jsem je myla tak jsem si ucpala sprchu tim ze proste pulka vlasu skoncila ve sprse.
Mela jsem takovou krizi a histerii ze pritel me musel drzet a dal do pusy ponozku, protoze jsem rvala a brecela jako blazen.
Nicmene, jsem se objednala na trichologicke vysetreni a taky jeste do jineho centra. V prvnim mi rekly ze vlasy nejsou na 100% ok, ale ze pry se da jich regenerovat. A vlasy mezitim vypadaly jako mysi ocasek a zaroven jako sucha morska rasa a pritom jeste smrdely spalenym!!!
Takze jsem se v lednu nechala ostrihat na kluka. A ted je nechavam rust.
Pak na tom druhem vysetreni pani mi dala metionin a doporucila kofeinovy sampon Plantur a spray Neocapil.
Z neokapilu mi svedi hlava a vlasy jsou jako drat, takze po tydnu pouziti jsem toho nechala.
Plantur - jako obyc.sampon z drogerie.
Takze ted sem se vrhla na prirodni kosmetiku bez chemickych prisad a taky pouzivam indicke bylinky ( zatim jen amla prasek a olej) a kokosovy olej.
A ted hlavni dotaz: jak mam spravne pouzivat prasek amly?
Poprve jsem si udelala kasicku s pulky baleni (baleni 100gr), dala jsem to na umyte vlasy na 30 min. Po umyti vlasy byly jako zinka, tvrde, jakoby suche a vubec neleskly....
Vcera jsem to vyskousela v mensi davce a na 15 min. Uz lesknou vic ale nemaji skoro zadny objem kdyz vsichni pisou ze po amle maji super hrivu. Takze snad delam neco spatne???
( P.S. Jinak vlasy mi lesknou vzdy, a vypadaji zdrave i presto ze vypadavaji. Kdyz reknu ze mam s vlasy problemy - nikdo tomu nechce verit, protoze na prvni pohled vypadaji uplne v poradku, zdrave a leskle).
Dekuji za odpovedi a omlouvam se za hodne textu
Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 10:32 am    Předmět: Citovat

S amlou sice nemam osobni zkusenosti, ale pravdepodobne ti prilis nesedi. Ne vsechny vlasy "snesou" prirodni veci, v tom je ta zakernost, ze clovek porad zkousi a zkousi a hleda a hleda, nekdy to napoprve nevyjde. Smile

Na tvem miste bych zkusila spis hennu (pokud nechces menit barvu, tak cassiu (cassia obovata)), ta vlasy po par pouzitich obali a taky napomuze lepsimu objemu.
Ci pripadne do te amly pridat jeste nejakou dobrotu (trosku oleje, jogurt, ...) zkratka ji trochu vylepsit, co na to vlasky budou rikat Smile

Jo a na rust a padani se mi nejvic osvedcil lopuchovy vyluh (delam si domaci), vic najdes v tematu regenerace a podpora rustu, vlakno Lopuchovy vyluh. Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 11:45 am    Předmět: Citovat

No tak hlavně přechod na čistě přírodní kosmetiku nějaký čas trvá, taky každému nesedne všechno, je potřeba zkoušet.
Amla stejně jako henna může vysušovat, používá se normálně jako zábal, ale 50g je určitě moc. Stačí přimíchat třeba lžíci do kondicionéru, pokud používáš, nebo smíchat s oblíbeným olejem třeba kokosákem a udělat zábal před mytím.
Pokud ale zkoušelas už víc věcí a nepomáhají ti, poohlédla bych se po řešení vnitřních příčin a případně doplnila křemík, zinek, béčka apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2012 6:55 pm    Předmět: Citovat

Taky bych být tebou asi nejdřív zkusila cassii (a oleje). Mně osobně např. amla vůbec nesedí - když jsem si dělala test na kůži, vyšla mi dost silná rekace (narozdíl od henny, cassie a všech ostatních přírodních věcí).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M.Snehurka
41-80
41-80


Založen: 25.5.2011
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 8:33 am    Předmět: Re: Znicene vlasy a amla Citovat

Ama_Lgama napsal:

Pak na tom druhem vysetreni pani mi dala metionin a doporucila kofeinovy sampon Plantur a spray Neocapil.
Z neokapilu mi svedi hlava a vlasy jsou jako drat, takze po tydnu pouziti jsem toho nechala.
Plantur - jako obyc.sampon z drogerie.


Nebylas náhodou v UH u primářky? Ta mi taky dala Plantur, Neocapil a methionin. Ten šampon stojí za dvě věci, dělají se mi po něm hnusné lupy, které nezmizí ani při mytí (dřív jsem suché lupy aspoň spláchla), a mastí se mi pokožka hlavy. Paní doktorka se na mě dívá jak na simulanta a léčí od stolu. Ani se mně do vlasů nepodívala, když jsem říkala, že mám lupy a že mě to svědí. Podívala se jen přes stůl (cca 1,5 metru) a řekla, že to nic není. A prý nestresujte se! No, to vím i bez níc a bez 30 Kč. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Ama_Lgama
21-40
21-40


Založen: 20.5.2012
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 10:03 am    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
S amlou sice nemam osobni zkusenosti, ale pravdepodobne ti prilis nesedi. Ne vsechny vlasy "snesou" prirodni veci, v tom je ta zakernost, ze clovek porad zkousi a zkousi a hleda a hleda, nekdy to napoprve nevyjde. Smile

Na tvem miste bych zkusila spis hennu (pokud nechces menit barvu, tak cassiu (cassia obovata)), ta vlasy po par pouzitich obali a taky napomuze lepsimu objemu.
Ci pripadne do te amly pridat jeste nejakou dobrotu (trosku oleje, jogurt, ...) zkratka ji trochu vylepsit, co na to vlasky budou rikat Smile

Jo a na rust a padani se mi nejvic osvedcil lopuchovy vyluh (delam si domaci), vic najdes v tematu regenerace a podpora rustu, vlakno Lopuchovy vyluh. Smile


Ahoj, dekuji za odpoved. No, mate pravdu, rozhodla jsem se jit do henny, jelikoz ji uz mam vyzkousenou a ta mi opravdu ucinek dava. Jedine ze vymyt hennu s vlasu (a hlavne pak i ze sprchy) to je docela makacka, s amlou to je pro mne mnohem jednodussi.

Do henny jsem vzdycky davala vitamin E a olivovy olej, michala jsem svetlejsi a tmavsi a davalo mi to uzasny odstin. Takze ted v sobotu se vracim k henne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Ama_Lgama
21-40
21-40


Založen: 20.5.2012
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 10:06 am    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Taky bych být tebou asi nejdřív zkusila cassii (a oleje). Mně osobně např. amla vůbec nesedí - když jsem si dělala test na kůži, vyšla mi dost silná rekace (narozdíl od henny, cassie a všech ostatních přírodních věcí).


Ahoj,
Holky budu uprimna: o cassii slysim poprve, ted se na to vrhnu precist co to je )))
A taky si myslim ze amla to neni moje.... Aplikovala jsem to predevcirem v mensi davce a vcera uz jsem mela desne mastne vlasy. Po umyti jen samponem kraaaasne lesknou a maji vetsi objem.
Ale jinak mi prijde ze z naturalnich samponu se mi masti vlasy mnohem vic, musim je myt kazdy den.... (pouzivam takove sampony cca 10 dni zatim).


Naposledy upravil *Ama_Lgama dne pá květen 25, 2012 10:20 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.