Hry a hraní... deskové, karetní i jiné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=728a313d8950d0b6fc9b04f3efb62405Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 11:55 am    Předmět: Citovat

My jsme obvykle tipovali pořád dokola těch asi 5 sportovců, co jsme znali Smile Časem se člověk přece musí trefit Very Happy
Jinak nedávno jsem hrála dvě hry, co se asi inspirovaly Aktivitama - jedna byla Alias, tam jsou disciplíny jako v aktivitách, akorát je to všechno rychlejší, za tu minutu se hádá třeba 5 pojmů, nebo 5 pantomim. No a ta druhá, to už nevím, jak se jmenovala, ale šlo o to, že na začátku si každý vytáhl kartičku se jménem nějaké osobnosti, měl ji popsat a ostatní měli hádat, kdo to je. Pak se ty už vytažené kartičky zamíchaly (osobnosti tam teda zůstaly stejné, jako byly v prvním kole) a ve druhém kole se měly ty osobnosti předvést pantomimou. No a ve třetím kole se měly charakterizovat už jen jedním slovem. Tahle hra byla taky vtipná, protože se nás sešla hodně různorodá parta. Každý tak polovinu těch osobností ani neznal, takže jsme je charakterizovali i třeba rýmováním s jejich jménem, nebo třeba úplnou pitomostí, kterou na jejich adresu někdo při té hře plácnul Smile Něco se prostě dá hrát jenom s flaškou vína na stole Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: so únor 08, 2014 1:06 am    Předmět: Citovat

hledala sem, zda je tu k diskusi i něco jako "kdo si hraje nezlobí" a je Smile a tak to oživuju, protože když sem pročítala předchozí stránky, tak sem si začala vzpomínat na všechny ty úžasné deskové, karetní a společenské hry, co sme jako děcka hrávaly.... a jaksi se mi začlo velmi intenzivně stýskat.... tak se mi chce se s vámi o ně aspoň podělit....

z karetních nejvíc u nás frčel žolík, pak samozřejmě prší, cikán (i opačná varianta, kde bylo cílem mít nejvíc karet, jak se to jen jmenovalo??), válka (u té se nemuselo přemýšlet), autobus, mrazík, černý petr, kvarteto, kanasta, oko, s dědou a tatou sme po grilovačkách hráli do noci komando, o prachy Very Happy (který se sice pak vracely zpět, ale bez nich by to nebylo ono) a pak sem dlouho vzpomínala, jak se menuje skvělá hra pro 4 (2 proti 2) a je to kent, znáte někdo? my se u toho strašně nasmáli... Very Happy

a jiné deskovo-společenské: díky za připomenutí kamionem po evropě, tu hru sem milovala, moc mě bavila, samozřejmě dostihy, pak halma (my jí říkaly lanovka), mlýny, dáma, člověče, koloboučku hop, loto, ruleta, piškvorky, lodě, logik, mikádo, domino, pexeso, z novějších screbl a určitě toho bylo víc, jen si vzpomenout Very Happy nedávno sme oprášili s kamarádama taky slovní hru kontakt, spousta srandy Very Happy a asi všichni sme hrávali takové ty tiché pošty, slovní fotbaly, škatulata, pešky, elektriky, kdo co dělá s kým (plus kreslená veze s "lidskou" postavičkou), město moře stát a tak Smile

jak to tak čtu, tak mi nějak najednou dochází, co sme dělali, když nebyli počítače.... a byla to rozhodně větší zábava.... a jak to vidíte vy? máte ještě čas na takové hry? chybí vám nebo ne? pamatujete si všechna pravidla? (já už celkem ne, hlavně co se karet týče) Very Happy případně pokud ste hrdými rodiči, co hrají vaše děti dnes? a hrajete s nimi nějaké takové hry taky?

ale vlastně sem tohle téma hledala proto, abych se zeptala, zda tu hrajete někdo šachy, takže sem je i záměrně vynechala z výčtu výše Wink na to, jak prostou otázku sem se chystala položit, sem se docela rozepsala Very Happy
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lilly
321-600
321-600


Založen: 30.10.2008
Příspěvky: 353

PříspěvekZaslal: so únor 08, 2014 8:35 am    Předmět: Citovat

lethality napsal:
hledala sem, zda je tu k diskusi i něco jako "kdo si hraje nezlobí" a je Smile a tak to oživuju, protože když sem pročítala předchozí stránky, tak sem si začala vzpomínat na všechny ty úžasné deskové, karetní a společenské hry, co sme jako děcka hrávaly.... a jaksi se mi začlo velmi intenzivně stýskat.... tak se mi chce se s vámi o ně aspoň podělit....

z karetních nejvíc u nás frčel žolík, pak samozřejmě prší, cikán (i opačná varianta, kde bylo cílem mít nejvíc karet, jak se to jen jmenovalo??), válka (u té se nemuselo přemýšlet), autobus, mrazík, černý petr, kvarteto, kanasta, oko, s dědou a tatou sme po grilovačkách hráli do noci komando, o prachy Very Happy (který se sice pak vracely zpět, ale bez nich by to nebylo ono) a pak sem dlouho vzpomínala, jak se menuje skvělá hra pro 4 (2 proti 2) a je to kent, znáte někdo? my se u toho strašně nasmáli... Very Happy

a jiné deskovo-společenské: díky za připomenutí kamionem po evropě, tu hru sem milovala, moc mě bavila, samozřejmě dostihy, pak halma (my jí říkaly lanovka), mlýny, dáma, člověče, koloboučku hop, loto, ruleta, piškvorky, lodě, logik, mikádo, domino, pexeso, z novějších screbl a určitě toho bylo víc, jen si vzpomenout Very Happy nedávno sme oprášili s kamarádama taky slovní hru kontakt, spousta srandy Very Happy a asi všichni sme hrávali takové ty tiché pošty, slovní fotbaly, škatulata, pešky, elektriky, kdo co dělá s kým (plus kreslená veze s "lidskou" postavičkou), město moře stát a tak Smile

jak to tak čtu, tak mi nějak najednou dochází, co sme dělali, když nebyli počítače.... a byla to rozhodně větší zábava.... a jak to vidíte vy? máte ještě čas na takové hry? chybí vám nebo ne? pamatujete si všechna pravidla? (já už celkem ne, hlavně co se karet týče) Very Happy případně pokud ste hrdými rodiči, co hrají vaše děti dnes? a hrajete s nimi nějaké takové hry taky?

ale vlastně sem tohle téma hledala proto, abych se zeptala, zda tu hrajete někdo šachy, takže sem je i záměrně vynechala z výčtu výše Wink na to, jak prostou otázku sem se chystala položit, sem se docela rozepsala Very Happy


I když už nejsem dávno dítě, tak si hraju pořád Very Happy normálně dostávám hračky pod stromek, hračky k narozeninám, dokonce jsem dostala hračku, když jsem udělala titul Very Happy ale co se týče stolních her, tak mám ráda Dostihy a sázky, Monopoly, Hotel, Z pohádky do pohádky, Člověce nezlob se a můj úplný top je tahle hra: http://sakrble.cz/img/p/9720-9692-thickbox.jpg Tuhle hru dokážu hrát celé hodiny a nikdy neomrzí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 12:39 pm    Předmět: Citovat

jé, na z pohádky do pohádky sem zapomněla, tu máme taky a taky sem ji moc ráda hrála Smile

hra na houby Very Happy to musí být hra nahouby Very Happy
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gustav
0-7
0-7


Založen: 10.5.2014
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2014 10:28 pm    Předmět: Dorn a Game of Thrones Citovat

Meeesha napsal:
... Zatím máme mimo Příšerek ještě Dominion s rozšířením Intriky, Pobřeží a Roh hojnosti, Osadníky s rozšířeními Města a rytíři a Atlantis a pak Through the Ages a Pandemic, který se hraje netradičně - všichni spolu proti hře. ...


Nezkoušeli jste třeba Dorn (česká RPG taktická hra) nebo Game of Thrones?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikinecka
321-600
321-600


Založen: 14.3.2010
Příspěvky: 571

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2014 9:30 am    Předmět: Citovat

Hra o trůny je hodně složitá a na vysvětlení pravidel nestačí ani hodina. Ale myslím si, že když člověk má čas nastudovat pravidla a dobře je vysvětlit spoluhráčům, je to super hra. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2014 12:36 pm    Předmět: Citovat

Dorn jsem si musela vygooglit a ten námět mě moc nezaujal. O Game of Thrones mi už někdo vykládal, že to má a mohli bychom si to zahrát, ale upřímně, neláká mě hrát hru na motivy něčeho, kde seriálu jsem zvládla jednu sérii se zaťatými zuby a knih sice víc, ale odložila jsem to, protože jsem u toho zívala nudou Embarassed
Teď v poslední době jsme dostali Dědictví a koupili jsme si rozšíření Příšerek z podzemí. A teď naopak zjišťujeme, že bychom chtěli spíš nějakou hru, kterou bychom odehráli do hodiny (nebo i méně), protože máme samé dlouhé, a když je málo času, nehrajeme vůbec, protože nemáme co.
Kamarád si pořídil hru Munchkin, tu poslední dobou hrajeme docela často. Píšou, že je od dvou hráčů, ale chce to aspoň 3 lidi, aby se mohli dva spřáhnout proti jednomu, nebo mu naopak pomoct, ve dvou si to nedovedu moc představit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2014 12:58 pm    Předmět: Citovat

Joo Munchkin sem hrála párkrát v létě a strašně se mi to líbilo, je to takové dobře praštěné Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gustav
0-7
0-7


Založen: 10.5.2014
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2014 1:00 pm    Předmět: Hra do hodiny Citovat

Dorn je pro fajnšmekry a do hodiny se většinou nestihne.

Co něco hodne krátkého? - česká karetní hra Malacca:
http://karetni-hry.heureka.cz/malacca-piratska-karetni-hra/

2 až 8 hráčů, 1 hra tak 20-30 minut. je to hodně o blafování a sázení a jsou tam piráti! je to ta rychlý a svižný, že prohra nebolí a můžete to ostatním vzápětí vrátit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2015 3:54 am    Předmět: Citovat

Hra o trůny je dobrá a o znalost předlohy vůbec nejde (já to teda vůbec neznám a při hraní mi to nevadilo). Akorát je to na můj vkus až moc strategický - nemám rád hry, kde jedna chyba znamená další hodinu neodvratně spět k prohře...

Ale skvělý je tichu. Je to karetní hra pro 4 (2 proti 2). Pokud někoho baví mariáš, tak tohle vyžaduje podobné myšlení, ale je to 100x lepší!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.