Hry a hraní... deskové, karetní i jiné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=09d259119b7f3ac086644f44ebd2cf89Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2015 4:05 am    Předmět: Citovat

Jinak kdybyste byl někdo z Prahy a chtěl byste se přidat k našemu kroužku "deskohraní", tak dejte vědět. Scházíme se skoro každý čtvrtek v Kobylisích. Příp. ve středu máme "konkurenci" u Čechova náměstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2015 1:02 pm    Předmět: Citovat

Před nějakou dobou jsem tu psala o Hře o trůny, že mě to vůbec neláká, no a trest přišel záhy, dostali jsme ji darem Very Happy Ale i když ji máme už půl roku, ještě pořád jsme se ji nenaučili, nějak se nám do toho nechce.
Ovšem objevily se tu u nás i jiné hry, hodně nás baví Tzolk'in Mayský kalendář, je to teda zase hra, kde vysvětlování novým hráčům docela trvá a samotná hra je taky dlouhá, ale ten herní princip je hodně odlišný od dalších her, kde si člověk buduje nějakou tu svou civilizaci.
Pak mě opravdu hodně chytla hra Zeměplocha: Čarodějky, hraje se na mapě Lancerského království za postavy čarodějek, vysvětlení trvá 10 minut, noví hráči se chytnou od první hry a odehrané je to celkem rychle i při 4 hráčích.
Pak máme ještě Vládce podzemí, ti mě teda moc nebaví, a ještě Arkham Horror, ale ten je tak složitý, že mě přestalo bavit už studovat ta pravidla. Čím složitějšíma věcma se zabývám normálně, tím jednodušší hry vyhledávám, nějak pro mě už není ideální představa trávení volného času tak, že budu dva dny studovat pravidla, pak to celý víkend zkoušet hrát, a pak si možná zahrajeme jednu hru, pokud u toho neusneme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2015 9:06 pm    Předmět: Citovat

Ona existuje Prečetovská hra? A navíc Čarodějky? CHcííííí! Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2015 10:35 pm    Předmět: Citovat

Jj, a je vážně super Very Happy Já ji teda žeru už proto, že žeru všechny knížky o čarodějkách, ale i těm lidem, co Pratchetta vůbec neznají, se líbí Smile Nejvíc je dostávají místa na mapě jako Kyselá Prdel nebo Dlouhý muž - a tuplem, když dodám vysvětlení, proč se Kyselá Prdel jmenuje právě takhle Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 8:19 am    Předmět: Citovat

Jojo, taky jsem po ní na Vánoce koukala, a nevzala jsem ji hlavně proto, že to neměl bejt dárek pro mě, ale pro přítele, kterej zase Čarodějky a Pratchetta tolik nežere. Ale moc díky za doporučení, Meesho, možná na ni jednou dojde (i když teda nejradši bych ji anglicky, nejsem na překlad zvyklá, jenže to by mi zase poněkud zúžilo okruh možnejch protihráčů/spoluhráčů Sad ). Ještě vyšla nějaká hra o Ankh-Morporku, ale ta podle popisu vypadala spíš do monopolovita a mně monopoly strašně nebavěj. Embarassed Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 1:05 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Jj, a je vážně super Very Happy Já ji teda žeru už proto, že žeru všechny knížky o čarodějkách, ale i těm lidem, co Pratchetta vůbec neznají, se líbí Smile Nejvíc je dostávají místa na mapě jako Kyselá Prdel nebo Dlouhý muž - a tuplem, když dodám vysvětlení, proč se Kyselá Prdel jmenuje právě takhle Very Happy


Čarodějky taky miluju a před Vánocema jsem o téhle hře hodně uvažovala, na veletrhu hraček nám ji předváděl nějaký opravdový nadšenec, jen mě odradilo, že mi přišla hrozně krátká, zhruba na jak dlouho vyjde jedno kolo? A pak, já si od ní představovala něco trošičku jiného, ale to už je ta moje přebujelá fantazie Smile. Ale kdyby si ji koupil někdo blízko mě, tak bych si ji moc ráda zahrála Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 1:10 pm    Předmět: Citovat

Hawkey: Tah každého hráče trvá tak 1-4 minuty, hra se dá odehrát do hodiny v menším počtu, ve čtyřech jsem to hrála zatím jednou a navíc se třemi nováčky a trvalo to i s vysvětlením asi hodinu a půl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 1:41 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď, to by šlo, to není zas tak krátké, on nám říkal, že to je maximálně na půl hodiny, a čím je člověk obeznámenější se hrou, tím kratší je pak celý průběh, až mi nakonec přišlo, že při tak desátém hraní už nebude mít cenu tu hru ani vytahovat z obalu Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 1:50 pm    Předmět: Citovat

My jsme si s přítelem na vánoce naježili ten Ankh-morpork a teda jsme z něj nadšení. Podle mě je teda mnohem lepší než Čarodějky (hrála jsem obojí a proto jsem se odhodlala k investici do ankhu Wink ). Je to taková poněkud zákeřnější hra, ale jednoduchá, vysvětlování nováčkům celkem není třeba, všechno je napsáno na kartičkách. Jen mě mrzí, že tam není víc postav, ale to je tak jediné co bych tomu vytkla. Jsme teda oba silní Pratchettovci, takže perfektní výhoda je i to, že se to dá dobře hrát i ve dvou. Monopolovité mi to tedy ani nepříjde, pravda je, že monopoly jsem hrála jen párkrát ale vůbec mě nenadchly. Narozdíl od ankh-morporku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 2:26 pm    Předmět: Citovat

Raketko,díky za recenzi! Very Happy Píšu si teda Ankh-Morpork na seznam přání hned za Čarodějky. Ale vzhledem k tomu, jak málo je teď (teda poslední asi dva roky) času (a když už se s přítelem/kamarádama konečně vidíme, radši se věnujeme normálnímu povídání), tak to asi nechám na další podzim/zimu a dloužící se večery... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.