Beltine
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fe356e6812ab4afb0be7f39a6100cb67Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2006 7:55 pm    Předmět: Beltine Citovat

Včera bylo vyhlášeno místo konání příštího keltského svátku Beltine. Chtěla bych se zeptat,jezdíte někdo z Vás, vyznavačů keltské kultury,kteří tyhle stránky navštěvují, na tento festival? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2006 8:07 pm    Předmět: Citovat

Ne nejezdím, naše banda ho slaví na začátku května a jezdíme na naše tábořiště, kde pořádáme různé hry a soutěže...čím vypečenější, tím lepší... př. hod kládou do dálky, kterou uzvednou 2 lidé, hod kladivem ( kláda o průměru 30cm a délce
60 cm na metrovém lanu a tak podobně... samozřejmě nechybí ani střelba z luků... Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:03 pm    Předmět: Beltine Citovat

Ač bych se za "vyznavače" rozhodně považovat mohl, nějak mi tahle konkrétní akce nevoní (jestli myslíš tu pořádanou Bratrstvem keltů). Jednak to je na můj vkus krapet moc komerční, ale především je to hrozivě davové...
Beltine bych si představoval v komornější společnosti, více v přírodě a tradičnějším duchu... Bez vstupného, tlačenice a stánků s pivem a párky...
Zatím jsem ale to štěstí neměl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:14 pm    Předmět: Re: Beltine Citovat

Vlkun napsal:
Ač bych se za "vyznavače" rozhodně považovat mohl, nějak mi tahle konkrétní akce nevoní (jestli myslíš tu pořádanou Bratrstvem keltů). Jednak to je na můj vkus krapet moc komerční, ale především je to hrozivě davové...
Beltine bych si představoval v komornější společnosti, více v přírodě a tradičnějším duchu... Bez vstupného, tlačenice a stánků s pivem a párky...
Zatím jsem ale to štěstí neměl.


Offtopic / Vítej Vlkune, dlouhovlasejch chlápků u nás není nikdy dost! /Offtopic Smile

Je fakt, ze Keltska akce s tlacenicemi u stanku s parkama zni.. noo... zvlastne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:23 pm    Předmět: Citovat

Aha: Výjimečně taktéž offtopic - Nojo, Fairy mě tak dlouho přemlouvala, až mě přemluvila, a už koukám, že se místo učení vykecávám Smile A pro ozřejmení gramatiky mého podivného jména: Vlkůň, bez Vlkoně, s Vlkoněm... voláme Vlkoni Smile

Ona možná kdysi dávno na keltských akcích také byla docela tlačenice... ale asi trochu jiného druhu. Nebyli tam zákazníci a obchodníci, diváci a účinkující, návštěvníci a pořadatelé... Bylo to všechno rovnější a tudíž úplně jiné...[/b]


Naposledy upravil Vlkun dne čt duben 03, 2008 3:14 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:26 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Nojo, Fairy mě tak dlouho přemlouvala, až mě přemluvila....


Jooo tak odsud vítr vane... prima, tak už jste tu komplet Wink)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:13 pm    Předmět: Re: Beltine Citovat

Vlkun napsal:
Ač bych se za "vyznavače" rozhodně považovat mohl, nějak mi tahle konkrétní akce nevoní (jestli myslíš tu pořádanou Bratrstvem keltů). Jednak to je na můj vkus krapet moc komerční, ale především je to hrozivě davové...
Beltine bych si představoval v komornější společnosti, více v přírodě a tradičnějším duchu... Bez vstupného, tlačenice a stánků s pivem a párky...
Zatím jsem ale to štěstí neměl.


Musím uznat,že v tomhle máš pravdu, byla jsem tam vloni, a lidí je tam na můj vkus opravdu hodně, na druhou stranu,pokud jde hudbu, byla to velmi pěklná přehlídka irské hudby a možnost slyšet známé skupiny jako Poitín a třeba Beltine (kteří přijeli z Polska) na jednom místě...Ovšem stánky s párky tak okatě vystavené se mi taky nelíbily Confused Ona asi každá akce má své mouchy...Příští Beltine Se má konat v areálu slovanského hradiště blízko Velehradu...asi tam pojedu znovu...Pro mě je cesta kterou na tento festival vykonám,zároveň cestou za poznáním,protože vykonám pouť přes celou republiku,a cestou vždy s přáteli zastavujeme na hradech, zámcích i poutních místech....Vloni tomu nebylo jinak...Komerce je v tomto festivalu víc než dost,ale když to překousnu a přidám lásku k hudbě, pak mi ani tak nevadí davy lidí, vysoké vstupné a stánky s párky,rozhodně bez nich by byl Beltine mnohem lepší....ale to asi nezměním Sad Takže se smířím s komercí a budu si užívat to dobré, co festival a cesta ně něj přináší.... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:47 pm    Předmět: Citovat

Tady nikdo nemám rád párky, to je divné Confused Wink Very Happy
Návrat nahoru
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:51 pm    Předmět: Citovat

Když jsme v roce 1999 pořádali první Keltský tábor a pak založilio náš Wican, tak se o Keltech jako takových vůbec nemluvilo a vlastně byli celkem neznámí... no pak se to nějak zvrtlo a z Keltů se stala komerční věc..., vím, mnoho našich "keltských obřadů" jsme si vymysleli sami - zasvěcení studánek, posvátných stromů a tak podobně, vč. ohňového obřadu, který je asi nejefektnější, ale vše děláme proto , že nás to baví, že jsme si něco o tom přečetli a pak nechali působit fantazii... nevěřili by jste, jak se dá nenávidět stavba zemnice - spíše její střechy, jaká legrace je při stavbě víhně a pak šlapání měchu při kování a nebo vytáčení nádob na hrnčířském kruhu a nebo tkaní na ručním, po domácku vyrobeném, stavu..., nebo stavba našeho Stonehedge či vlečení ohromného kamene - menhiru a jeho ustavení u zemnice... menhir se vláčel v noci při svitu loučí a v cestě mu bylo hořící ohniště... prostě legrace a nadšení a žádná komerce... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:05 pm    Předmět: Citovat

Teď teda nic proti Keltům, jen mě tak napadá, že je zajímavé, jak jsou Keltové u nás populární, ale po Slovanech ani vzdechu Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.