Aukro - prosím o radu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=efa0e9824c939f83a24624205aca2fb1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 3:14 pm    Předmět: Aukro - prosím o radu Citovat

Určitě spousta z vás nakupuje nebo prodává na aukru a nebylo by špatné si vyměnit zkušenosti, takže zakládám téma aukro obecně. Samozřejmě jsou vítané i názory těch, kdo internetovým aukcím nevěří.
Teď bych ale potřebovala poradit od těch, kdo na aukru nakupují nebo prodávají a znají pravidla. Pročetla jsem si sice nápovědu i obchodní podmínky a fóra, ale tam chodí na fórum mnohem méně lidí a odpověď bych mohla dostat za dost dlouho, stejně tak reakci od aukra, které odpovídá na dotazy tak po týdnu.
Po vyhrané aukci jsem zjistila, že prodávající bydlí nedaleko a požádala o osobní předání. Prodávající mně odpověděl, že adresa už není aktuální, takže to není možné. Pokud vím, uživatel musí nahlásit změnu údajů. Nepřipadá mně teď důvěryhodný, můžu odstoupit od smlouvy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 3:27 pm    Předmět: Citovat

Já tedy nevím, ale asi bych kontaktovala přímo aukro tým s tímto konkrétním dotazem... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 3:32 pm    Předmět: Citovat

To jsem samozřejmě udělala, napsala jsem to i v úvodním příspěvku, ale oni odpovídají za dost dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 3:37 pm    Předmět: Citovat

Marion napsal:
To jsem samozřejmě udělala, napsala jsem to i v úvodním příspěvku, ale oni odpovídají za dost dlouho.


Mne odpovedeli do dne.
To je divne s tou neaktualni adresu Confused
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 3:48 pm    Předmět: Citovat

Je pravda, že jsem jim psala poprvé a že píšou, že se pokusí odpovědět co nejdříve. Ale na řadě diskusí jsem se dočetla stížnosti, že odpovídají i za týden a to je pro mě moc dlouho. Protože kdybych mohla odstoupit od smlouvy, přihodila bych v aukci jiného prodejce, který má několik set kladných hodnocení a ničeho takového bych se neobávala.
Ale děkuji za informaci, počkám tedy, kdy se ozvou. Jinak by mě zajímaly i zkušenosti s aukrem obecně, protože se přesto chystám dále nakupovat, ale už jen u prodejců s velkým množstvím hodnocení.
A je pravda, že je to divné. Samozřejmě to může být jen lenost, ale uživatelé mají povinnost nahlásit změnu údajů a ačkoliv ho nechci podezírat nespravedlivě, při nákupu něčeho tak drahého jako je notebook nechci nic riskovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 4:02 pm    Předmět: Citovat

Teď mně napadlo, že do těch diskusí budou spíš psát lidé, kteří si chtějí stěžovat než ti spokojení. Takže bych nechtěla aukro pomlouvat, je možné, že většinou odpoví rychle a stěžuje si pár lidí. Také jsou to anonymní diskuse typu idnes.cz, to Dlouhým Vlasům věřím mnohem více. Takže napíšu, až dostanu odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 5:41 pm    Předmět: Citovat

Marion napsal:
To jsem samozřejmě udělala, napsala jsem to i v úvodním příspěvku, ale oni odpovídají za dost dlouho.


Aha, promiň, nějak jsem to přehlédla Embarassed Já mám s aukrem velice dobré zkušenosti, hodně tam prodávám, několikrát se mi stalo, že mi kupující nezaplatil nebo se už neozval a aukro tým se mi vždy snažil pomoci. Odpověděli vždy obratem, tak nevím, zkus to když tak znovu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

Jinak jsem se tě chtěla zeptat, ten uživatel měl napsáno u dopravy "osobní převzetí"? Jestli ne, tak je to problém, protože on ti pak není povinnen zboží předat osobně... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 6:33 pm    Předmět: Citovat

Marion - ono je to taky o lidech. Někdo je ochotný přistoupit na dohodu, někdo si urputně trvá na svém. Já vždycky nejdříve přečtu stránku prodejce
o mně ( pokud ji má) - když se mi něco nezdá, napíši prodejci mejl - a pak teprve přihazuji ( já vím, někdy to nejde - pokud třeba dražba končí za pár minut - ale to už je takové riziko aukra)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 10:32 am    Předmět: Citovat

Tak musím Aukro pochválit, dnes ráno mně přišla odpověď. Takže to možná pomlouvala konkurence. Díky té rychlé reakci na aukro nezanevřu.
Mám právo odstoupit od smlouvy. Prodávající sice měl uvedeno osobní předání jen v Praze, takže nemám právo požadovat ho jinde, ale má povinnost nahlásit změnu údajů. Sice mě mrzí, že mu přidělávám práci, ale další dva podobné notebooky nabízejí prodávající s 25 a druhý dokonce s 381 hodnoceními. Takže raději nechci nic riskovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.