Stevia - cukřenka v květináči
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=651dbf21d6672051909bdcc17b6dc653Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MIMISEK
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 832

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2008 6:29 pm    Předmět: Citovat

Já ji chci taky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

my ji koupili u starkla.... vzhledem k tomu, že ho máme kilometr od baráku, žádnej problém Very Happy
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sweet
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 7:20 am    Předmět: Citovat

zatím jsem párkrát ochutnala lísteček....v TR za bazilikou loni vytvořili bylinkovou zahrádku s bylinami cizokrajnými, léčivými, domácími a ochucovacími - chodím tam uzobávat mátu a právě i tu stevii Rolling Eyes ...a je VYNIKAJÍCÍ, fakt je to sladký Wink ....jdu prozkoumat ten odkaz na článek o pěstování a popřemýšlím o tom Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ji.Black
0-7
0-7


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 11:56 am    Předmět: Citovat

Já jsem si ji loni koupila na letní Floře v Olomouci, docela vzrostlý keřík (cca 30 cm) za pouhých 40 kč. čaj si s ní určitě sladit nebudu a zatím jsem s tím nic nevymyslela, ale časem určitě něco zkusím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xovicka
21-40
21-40


Založen: 17.4.2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 10:38 am    Předmět: Citovat

Já ji kupuju sušenou v Brně. Čas od času prostě skočím do bylinkárny, nakoupím spoustu pytlíčků s různýma bylinkama a pytlíček stévie. Pak ty bylinky podle nálady v práci strčín do sítka i se stévií, přeliju horkou vodou a mám v práci celý den co pít. Mám tady takový mega hrnek 1,5 litru. Takže jo stévii používám do čaje, má trochu jinou chuť než cukr ale do bylinkových čajů to pasuje. Pravda je, že černý čaj s medem a citrónem si se stévií představit nedokážu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 5:07 pm    Předmět: Citovat

Já bych vás zkušenější ráda prosila o radu, jak používat stevii při pečení....
Kolik lžiček odpovídá zhruba kolika cukru?
A jak na to? Dělat výluh nebo je možné to tam nasypat celé drcené?
Předem děkuju za info, ráda bych to vyzkousela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 6:11 pm    Předmět: Citovat

Tak ji mám taky - vypěstovala ji pro mě babička od drahého ze semínek.
Celkem pěkně roste - zkouším 3 výhonky zakořenit ve vodě - kdyby se to podařilo tak kdyby někdo měl zájem tak můžu pak předat (hm ale nevím jak Very Happy). Pro ty co ji máte - jak ji používáte? Sušenou nebo celou? Do čaje nebo ještě i jinam - já totiž třeba čaj slazený mít nemusím, ale třeba bych s ní ráda pekla a vařila- nezkoušel to někdo? Prosím prosím... Very Happy
Kathory tys psala něco o akné a kožních problémech - a tos ji jen jedla nebo i potírala výluhem apod.? Nechce se mi takovou pěknou kytičku nechat ladem jen proto že ji prostě neumím využít Sad
Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 1:22 pm    Předmět: Citovat

Vážně nemáte nikdo zkušenosti? Nevěřím... Razz Rolling Eyes Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jna
161-320
161-320


Založen: 16.7.2007
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

Soniczka napsal:
Vážně nemáte nikdo zkušenosti? Nevěřím... Razz Rolling Eyes Very Happy

Nás stevie zachránila, dříve jsem ji občas používala, ale od chvíle, kdy příteli diagnostikovali diabetes I., bychom se už bez ní neobešli. Používáme v podstatě hlavně tři formy. Čerstvou do salátů, ovocných i zeleninových, takový rajčatový salát s čerstvou cibulkou, lístky stevie a troškou soli je úžasnej!! Na pečení požívám buď sušenou, to ji naházím do těsta, nebo základu těsta a nechám sladkost vystoupit do dalších surovin. Ale ne vždy se hodí mít koláč s petrželí Smile, bo to vypadá divně. Hodně taky používáme tekutý extrakt v kapkách, jmenuje se Steviana, stačí pár kapek. Nesmí se to přehnat, jinak to opravdu chutná jako umělé sladidlo, které taky nesnáším, ale když se udrží dávkování, taková ta hořká pachuť sladidel se neobjeví. Úplně nejvíc se mi na pečení osvědčilo oslazení stevianou a pak jen trošička fruktozy na chuť a i nediabetici bývají spokojeni a nic nepoznají a snědí drahému pro něj tak sváteční koláčky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 3:42 pm    Předmět: Citovat

stevia by měla být zakázaná Shocked ale možná jen pro komerční účely, protože v jste to, co jíte ji propagovali hodně, tak nevím ...
každopádně i my jsme měli doma keříček a ty lístky byly neuvěřitelně sladkééé,já osobně sladím jen kafe ( a to taky moc nepiju) takže představa, že si ji dám do kávy - tak to asi ne, no ale asi nám umrzla na chodbě Shocked

navíc se dá použít i sušená a indiáni (nebo jiní domorodci??), kteří žvýkají lístečky stevie nemají žádné kazy a ni problémy s dutinou ůstní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.