Stevia - cukřenka v květináči
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=617511d7b4426e58c11b95ef8c5a9314Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 3:48 pm    Předmět: Citovat

Tak nějak nechápu, pročby měla být zakázaná. Existuje nějaká studie, že je jedovata, způsobuje problémy apod.?
Pokud ne (jakože si myslím že neexistuje), tak je to jen tah cukrárenských firem. Protože by lidé začali používat tuto rostlinu a ne cukr, popř. umělá sladidla které oni vyrábí Arrow přišli by o moooooooooooooooc velké zisky. Takže asi tak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 7:48 pm    Předmět: Citovat

Jdu s křížkem po funusu Embarassed
Dokud mi ji brat nechal schcípnout, jak jsme jela na dovoleou, tak jsem ji sušila a s ní se peklo, vařilo, nebo čerstvou do nápojů, salátů, jak psala Jna Smile

Co se týče účinků na pleť, tak tím, že je to sladké, tak pomáhal vysušit boláčky. A buď jsem lístečy namočila a potírala tím ksicht, anebo nechala delší dobu ve vodě v nějaké skleničce a tím pak pošplíchala obličej Smile Ale žádný zázrak to není, pomůže jen trošku...

A myslím, že to nikdy neohrozí cukrovary a podobně, protože Stevia chutná sama o sobě dost uměle a mnoho lidem to vadí a hlavně - NESMÍ se úplně vyřadit klasická glukoza (a sacharoza), protože Stevia nenahrazuje nutnost glukozy... A pokud někdo žije dost ortodoxně a dává Stevii úplně do všeho a nepříjímá klasický cukr, tak bude mít jó docela problém... Ale takových moc není Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 12:47 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Jdu s křížkem po funusu Embarassed
Dokud mi ji brat nechal schcípnout, jak jsme jela na dovoleou, tak jsem ji sušila a s ní se peklo, vařilo, nebo čerstvou do nápojů, salátů, jak psala Jna Smile

Co se týče účinků na pleť, tak tím, že je to sladké, tak pomáhal vysušit boláčky. A buď jsem lístečy namočila a potírala tím ksicht, anebo nechala delší dobu ve vodě v nějaké skleničce a tím pak pošplíchala obličej Smile Ale žádný zázrak to není, pomůže jen trošku...

A myslím, že to nikdy neohrozí cukrovary a podobně, protože Stevia chutná sama o sobě dost uměle a mnoho lidem to vadí a hlavně - NESMÍ se úplně vyřadit klasická glukoza (a sacharoza), protože Stevia nenahrazuje nutnost glukozy... A pokud někdo žije dost ortodoxně a dává Stevii úplně do všeho a nepříjímá klasický cukr, tak bude mít jó docela problém... Ale takových moc není Razz


to je sice pravda, ale glukoza je skoro v každé potravině... takže si nemyslím, že by člověk nějak extra strádal, dneska se setkáváme spíše s tím, že denní příjem cukru mnohokrát převyšuje potřebnou denní dávku

myslím tím, že pro lidi, co si rádi osladí kávičku, čaj ( a bůh ví co ještě) se stevia hodí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sayhaya
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.1.2009
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2011 1:44 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si dneska Stévii také koupila. Sušenou, v Oxalisu. Nevěřila jsem tomu, jaká troška je tak moc sladká. Voní podivně, jsem zvědavá jaká bude do čaje. Vlastně to mám hlavně kůli čaji (když nechci sladit cukrem ani medem, ale mám chuť na sladké). Také mně zaujaly ty účinky. Skoro se mi nechce věřit, že nemá žádné kalorie. To jsem fakt zírala. Ale četla jsem o tom všude možně na netu a dost lidí mně řeklo totéž.. Tak je to asi takový malý zázrak.

A proč má být zakázaná? To bude asi souviset s penězi. Přecijen, pustit to do oběhu, umělá sladidla a cukr asi ztratí postupem času dost na oblíbenosti. Tak se o tom raději nemluví a když, tak se to zakáže. Business je business.
Vždyť lidé podle toho kde je potřeba přidat či ubrat peníze dokáží v reklamách balamutit spotřebitele aby kupovali to či ono a naopak tamto nekupovali protože to sice zdravé před lety bylo, ale teď se to moc prodává a jiné se neprodává a tak tomu budeme řikat, že to je špatné a nezdravé.
Možná jsem moc velký šťoural a možná se pletu. Ale možná také ne..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2011 2:26 pm    Předmět: Citovat

já ji mám v květináči z farmářských trhů,ale za oknem se jí moc nedaří. tak jsem ji zkrátila,ale rozhodně nevypadá jak na obrázcích z netu. Moc lístků se sklidit nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16, 2011 7:46 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
já ji mám v květináči z farmářských trhů,ale za oknem se jí moc nedaří. tak jsem ji zkrátila,ale rozhodně nevypadá jak na obrázcích z netu. Moc lístků se sklidit nedá.


já ji mám od léta, v létě byla venku na okně a dařilo se jí dobře (když jsem ji zrovna nenechala skoro uschnout....). Ale teď v zimě je za oknem a to se jí teda moc nelíbí, má málo světla... Přežij s ní zimu a bude zas v pohodě a krásná Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Divoženka
21-40
21-40


Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 32
Bydliště: Severov??chod

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2012 5:08 am    Předmět: Stevia pro všechny Citovat

Dobrá zpráva je, že EU vzala stevii na milost. Již nepatří mezi zakázané látky a může se s ní obchodovat jako se sladidlem. Doteďka to bylo možné obejít jen tím, že se prodávala jako kosmetický doplněk k ošetření dutiny ustní a pod. Hurá, hurá!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.