Zaklínač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c7825a0aa47c8b9e8048980184e3fca0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Maudík
321-600
321-600


Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 10:23 am    Předmět: Citovat

A co knihovny? Ty by ho mohly mít taky, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 10:26 am    Předmět: Citovat

Maudík napsal:
A co knihovny? Ty by ho mohly mít taky, ne?


No vim, ze u nas ve vedarne v Ostrave maji od kazdeho dilu tak dva vytisky, furt rozpujcene. Jak v Olmiku envim, tam jsem chodila akorat do univerzitni
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maudík
321-600
321-600


Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 10:53 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Maudík napsal:
A co knihovny? Ty by ho mohly mít taky, ne?


No vim, ze u nas ve vedarne v Ostrave maji od kazdeho dilu tak dva vytisky, furt rozpujcene. Jak v Olmiku envim, tam jsem chodila akorat do univerzitni

No někde se tam po tom kouknu a nebo přinejhorším koupím Smile díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

Kde ho maji urcite (jakoze pro nakup) - http://www.fantasya.cz/autor/sapkowski-andrzej

Kmenovy obchod je v Ove. Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 3:23 pm    Předmět: Citovat

Zaklínač od Sapkowského? Asipřed týdnem jsem to začala číst Laughing A ta hra, to je co zač?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maudík
321-600
321-600


Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 5:39 pm    Předmět: Citovat

Soufflet napsal:
Zaklínač od Sapkowského? Asipřed týdnem jsem to začala číst Laughing A ta hra, to je co zač?

V te hře hraješ za Geralta z Rivie (hrdina - zaklínač)... chodíš, bojuješ proit příšerkám, zvířatům, mluvíš s lidmi, hledáš určité lidi, plníš úkoly... během té hry si můžeš vylepšovat své schopnosti... také sbíráš bylinky, děláš rituály, abys nabila energii... dokonce se tam můžeš vyspat s kurtizány (samozřejmě není nic vidět Very Happy ) no.... nevím co ještě... je to zkártka taková chodička, mlátička.. s těma lidma si tam ale hodně vykládáš, musíš.. je to skvělá hra Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2008 8:11 pm    Předmět: Citovat

Tož já se tedy také přidám.
Zaklínač je zřejmě mým nejoblíbenější dílem z řad fantasy. Čert ví proč, možná proto, že na rozdíl od vžité fantasy-šablony není Sapkowskiho svět černobílý a je tak nějak skoro jako živý. Nebo jsou mi sympatičtí samotní zaklínači... ostatně pěkných pár let už jako jeden z nich jezdím na fantasy hry Smile
Knihy by měly jít koupit snad docela snadno, je to moc velká klasika na to, aby nevyšel v případě potřeby dotisk. A v Polsku jsou stále k sehnání originály (dobrý důvod naučit se polsky Wink ).

Hra mi už nějaký čas leží, chudák, neotevřená v šuplíku, ale pokud vím (a něco fakt vím, neb jsem se podílel na překladu), je docela dobrá. Sice má hráč poněkud omezený životní prostor, ale příběh je celkem pěkně napsaný.

Zato filmu se doporučuji vyhnout velkým obloukem. O něco menší oblouk přísluší učinit při obcházení seriálu, ale ani ten nestojí ni za půl zlámané grešle. Na rozdíl od filmu sice čas od času i dává smysl, ale pokud někdo hledá alespoň trochu věrné ztvárnění světa Zaklínače, tak úprkem pryč od tohohle.

Maudík: Pokud se ti líbí styl téhle hry, zkus někde najít hru Gothic 2 (raději než novější trojku). Mohla by se ti líbit také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2008 8:22 pm    Předmět: Citovat

Já bych se seriálu nevyhýbala...asi se na to dívám z jiného úhlu než Vlkůň...Michal Zebrowski je totiž kus Embarassed Embarassed Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2008 9:32 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
Já bych se seriálu nevyhýbala...asi se na to dívám z jiného úhlu než Vlkůň...Michal Zebrowski je totiž kus Embarassed Embarassed Wink Laughing

Tož to jo, vypadá fajně... ale když oni ho nechají říkat a dělat takové kraviny... A většinu ostatních také...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maudík
321-600
321-600


Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2008 7:57 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Tož já se tedy také přidám.
Zaklínač je zřejmě mým nejoblíbenější dílem z řad fantasy. Čert ví proč, možná proto, že na rozdíl od vžité fantasy-šablony není Sapkowskiho svět černobílý a je tak nějak skoro jako živý. Nebo jsou mi sympatičtí samotní zaklínači... ostatně pěkných pár let už jako jeden z nich jezdím na fantasy hry Smile
Knihy by měly jít koupit snad docela snadno, je to moc velká klasika na to, aby nevyšel v případě potřeby dotisk. A v Polsku jsou stále k sehnání originály (dobrý důvod naučit se polsky Wink ).

Hra mi už nějaký čas leží, chudák, neotevřená v šuplíku, ale pokud vím (a něco fakt vím, neb jsem se podílel na překladu), je docela dobrá. Sice má hráč poněkud omezený životní prostor, ale příběh je celkem pěkně napsaný.

Zato filmu se doporučuji vyhnout velkým obloukem. O něco menší oblouk přísluší učinit při obcházení seriálu, ale ani ten nestojí ni za půl zlámané grešle. Na rozdíl od filmu sice čas od času i dává smysl, ale pokud někdo hledá alespoň trochu věrné ztvárnění světa Zaklínače, tak úprkem pryč od tohohle.

Maudík: Pokud se ti líbí styl téhle hry, zkus někde najít hru Gothic 2 (raději než novější trojku). Mohla by se ti líbit také.

No pokud se můžu vyjádřit k filmu, taky se mi moc nezamlouvá a ani ho viďět nechci, páč jsem pár kousků viděla na you tube a nic moc... navíc ten chlap... na Geralta ze hry zkrátka nemá Cool o seriálu ani nevím, ale to taky moc vidět nepotřebuju... mám raději knižní a herní podání, protože mám tu zkušenost, že knížka je vždy tisíckrát lepší, než film Smile
Ten Gothic 2, jak píšeš... něco mi to říká, možná jsem na ten název narazila.. zapřáhnu přítele ať se po tom koukne... začlo mě to trochu zajímat... ten název zní dobře Smile
jinak tu hru si fakt zkus.. já se na ní třesu... možná se na ni zítra pustím, ale nikdy předtím jsem to sama nehrála, tak nevím, jak to dopadne... Embarassed Very Happy Laughing
BTW: ty ses podílel na překladu té hry?! Shocked wow Very Happy

Exclamation Jinak se musím zmínit o té hudbě v zaklínači... to je snad někdy lepší, jak metal Laughing Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.