Co nejraději čteme aneb doporučítárna :D
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 195, 196, 197  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e926f521ce5997fa236849a00e9cf6b4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ještěrka
161-320
161-320


Založen: 15.10.2006
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 10:37 am    Předmět: Citovat

Já čtu odmala, pořád, kdykoli mám i jen pět minut prostoj, na zastávce, v busu, ve vlaku, mezi hodinama. Když nemác´m co číst, třak čtu i nápisy na toaletním papíře Smile Moc ráda fantasy (Mlhy Avalonu jsou momentálně nejoblíbenější) a miluju sérii Děsivé dějiny, ale má to tu nevýhodu, že tu malou tenkou knížečku přečtu za dvě hodiny. Jinak když nemám svůj oblíbený žánr, tak přečtu prakticky cokoli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:45 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Já vždycky četla ráda a hodně, jen teď na to není moc čas, ale snažím se to úplně nezanedbávat. Je to dost nesourodé - Feuchtwanger, Kazantzakis, Shakespeare, Škvorecký, Čapek, Ota Pavel, Loukotková, nebo taky Herriot, Leacock, Tolkien, naposledy Noční hlídka od Pratchetta - výborně jsem se pobavila Smile. Moje oblíbená je taky Šťastný Jim od Amise.
Když je čas, tak čtu Jiráska, Němcovou, Preissovou - je hrozná škoda, jak to ve škole dětem zbytečně znechutili tím, jak jim to nutili, protože je to skvělé, nadčasové čtení...někdy i dost napínavé (třeba Bratrstvo od Jiráska - to je úžasná bojovně milostná zápletka, že jsem ty tři díly četla skoro v kuse:). J. Š. Kubín - výborně se bavím!
Halík - to je moc chytrý člověk, velmi zajímavé čtení. Taky otec Reinsberg.
Pro děti byla úžasná kniha Komisař Bambus a fantom banky nebo Zrzavý Orm.
Poezie mi moc neleze do hlavy, ale můžu třeba Březinu.

Páni, to je výborný výčet. Zvlášť jsem ráda, že nejsem jediná v ČR, kdo čte Jiráska:-) Jinak na Březinův symbolismus má málokdo Surprised pokud jde o mě a o poezii, jednoznačtě Skácel, Toman, z cizích Robinson Jeffers: http://www.english.uiuc.edu/maps/poets/g_l/jeffers/onlinepoems.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:49 pm    Předmět: Citovat

On ten Ginsberg... jaj.. zazil jsem ho 14 dni pred jeho smrti na verejnem vystoupeni... And I Am The King of May!!!!..... jaj to bylo asi moje nesilnejsi literarni zazitkoviste...

.... no a on i William Blake je tedy sila a nejak mi Ginsberga pripomina, i kdyz jsou kazdy uplne jinde.. to asi tou silou, ci co ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:53 pm    Předmět: Citovat

admin napsal:
On ten Ginsberg... jaj.. zazil jsem ho 14 dni pred jeho smrti na verejnem vystoupeni... And I Am The King of May!!!!..... jaj to bylo asi moje nesilnejsi literarni zazitkoviste...

.... no a on i William Blake je tedy sila a nejak mi Ginsberga pripomina, i kdyz jsou kazdy uplne jinde.. to asi tou silou, ci co ......

Tý jo! No to věřím, že to byl zážitek jako hrom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medea
161-320
161-320


Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 3:16 pm    Předmět: Citovat

Já ctu knihy strasne ráda. Very Happy Kdyz se dostanu do nákého knihkupectví nebo antikvariátu, tak urcite nejdu ven bez knihy. Vzdycky neco najdu co me zaujme. Tak to bylo v sobotu: jelikoz k vánocum dostanu pejska, koupila sem si o jejich výchove knizku, kterou sem hned vecer vycetla. Na to sem se hned dala do dalsí, kterou sem koupila taky v sobotu: Lilie z Versailles. Je to denník Marie Antoinette na spusob románu, a nemohu se od toho odtrhnout. Laughing Proste tam není jedna strana, která by nebyla zaujímavá. A takové knihy jsou super!

Bohuzel nemáme ve Vídni velký byt, a proto kdyz uz není místa, nekteré knihy musím dovést domu na Slovensko. Jednou bych chtela mít pokoj jenom z knihama. Jako ve hradech apod. Wink
Krome toho mám knihy o: Avalonu, ruzné-mozné knihy o Sisi, o celé Habsburgské dinastii, historické romány, knihy o varení-pecení, o mém hobby-patchworku, konech, psech, kaktusech,... a samozrejme o vlasech kterou napsal sám George Michael. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 3:29 pm    Předmět: Citovat

Medea napsal:
... a samozrejme o vlasech kterou napsal sám George Michael. Very Happy


Oleeee Medeo, mohl bych prosim objednati do fronty clanku k napsani taky clanecek o G.Michaelovi.... to jmeno tu totiz 99% lidi urcite nic nerika Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:46 pm    Předmět: Citovat

Je to hrozné, už ani doma nejsem před knížkama v bezpečí. Dodnes jsem moc neobjednávala z netu, ale když budou ty Vánoce, tak jsme udělali tržbu na kosmas.cz. No ale aspoň jsme s přítelem vyřešili vzájemné vánoční dárky stylem: Jé, to bych chtěla, ale nemám na to - Tak já ti to koupím k Vánocům. A přihodil bych tam ještě tohle - Tak to koupím zase já toběSmile

Ad Admin - George Michael? To je ten zpěvák, ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:02 pm    Předmět: Citovat

Knížky - taky slušné téma. Mám v pokoji tři knihovny, nemám je už kam dávat, ale stejně pořád přibývají. Je toho moc, co mě zajímá. Když jste byli u té poezie, četl jste třeba expresionistku Else Lasker-Schúllerovou? Nádherné pocity ze slov! Nebo vfřele doporučuji staroegyptskou milostnou poezii. Něco tak čistého, prostého a průzračně přirozeného nenapíše žádný moderní básník.A mám hrozně ráda Cyrana de Bergerac v překladu Jaroslava Vrchlického. Zato Admine, sorry, ale Ginsberg a podobní týpci ve mně vzbuzují spíš odpor...
Návrat nahoru
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:09 pm    Předmět: Citovat

Z básníků nedám dopustit na Baudelaira, to je moje celoživotní láska (teda ne že bych byla tak stará Laughing ale zamilovala jsem si ho už někde v prváku na gymplu (jestli ne dřív) a pořád mě to drží.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 9:59 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem si koupila v antikvariátu Zrzavého Orma (milovníci Vikingů už vědí...) jako základ budoucí teenagerské knihovničky - vřele doporučuji. Ten pán tam měl obrovské hranice knih a mezi nimi jen malou uličku, a říkal, že lidi teď málo čtou...Sad - to se ostatně dalo čekat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 195, 196, 197  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.