Jak vypadá Ježíšek?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7e2b2a20b7e27a8d1717edb50be04c83Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 12:29 pm    Předmět: Citovat

Jo a ještě se koukněte sem: http://www.phil.muni.cz/~jokr/ruzne/antistres.html#Santa%20Claus
Je to jasné, Santa Claus prostě nemůže existovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:02 pm    Předmět: Citovat

Ještěrka napsal:
Vítě, že Santa Claus (mimochodem jsem silně protiamericky založená, říkají mi to i klienti ve škole Very Happy ) vzniknul ve 30. letech 20. století jako reklama na Coca Colu? Pravda, byl inspirován sv. Mikulášem, který chodí ve Francii jako Pere Noel (neručím za psaní), ale je to prachsprostej reklamní pajdulák, stejně jako Michelinek. Jinak u nás vždycky chodil ježíšek a já jako malá nechápala, jaktože proleze oknem a v pokoji není zima a okno není rozbité
Tím se myslí postava v červeným hábitu a s kulatým bříškem,ale Santa Klaus je vlastně sv. Mikuláš.Uctívání sv. Mikuláše totiž přerostlo v takový kult,že to církev jednu dobu zakázala a Amíci si to posunuly na 24.prosince a přejmenovaly si ho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:18 pm    Předmět: Citovat

U nás chodil a vždycky bude chodit jedině ježíšek. Ještěrko to protiamerické smýšlení máme společné... Wink
Jako dítě jsem si ho ale nedovedla nijak představit...ani mi nepřišlo divné jak tak malé miminko může unést tolik dárků....nějak jsem nad tím nepřemýšlela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:20 pm    Předmět: Citovat

Kopretina napsal:
U nás chodil a vždycky bude chodit jedině ježíšek. Ještěrko to protiamerické smýšlení máme společné... Wink
Jako dítě jsem si ho ale nedovedla nijak představit...ani mi nepřišlo divné jak tak malé miminko může unést tolik dárků....nějak jsem nad tím nepřemýšlela...


Já jsem onehdá psal na anti-santa.cz, že protiamerické smýšlení nemám.. svým způsobem to tam považuju za svůj druhej domov... přesto Satana Kalouse fakt nemusím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 4:35 pm    Předmět: Citovat

Kopretina napsal:
U nás chodil a vždycky bude chodit jedině ježíšek. Ještěrko to protiamerické smýšlení máme společné... Wink
Jako dítě jsem si ho ale nedovedla nijak představit...ani mi nepřišlo divné jak tak malé miminko může unést tolik dárků....nějak jsem nad tím nepřemýšlela...

V tom to možná právě je, že člověk ani nemusel mít představu, jak Ježíšek vypadá nebo si ho mohl představovat po svém... Teď mě napadá, že americké děti mají vlastně hrozně smutný osud - vůbec si nemůžou představovat svého vlastního Santu podle vlastní fantazie - prostě jim ho naservírovala Coca-cola Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:12 pm    Předmět: Citovat

Já naprosto souhlásím s protiamerickým přístupem. I hate Santa Claus! Jinak Amíci obrodili sv. Mikuláše v této formě už v 50.letech 19.stol., to ale ještě vypadal spíš trochu jako skřet nebo Kašpárek. Dělal reklamu obchodním domům. Coca Cola ho doladila do dnešní podoby. Brrr!! Mad
Návrat nahoru
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 5:26 pm    Předmět: Citovat

admin napsal:
Kopretina napsal:
U nás chodil a vždycky bude chodit jedině ježíšek. Ještěrko to protiamerické smýšlení máme společné... Wink
Jako dítě jsem si ho ale nedovedla nijak představit...ani mi nepřišlo divné jak tak malé miminko může unést tolik dárků....nějak jsem nad tím nepřemýšlela...


Já jsem onehdá psal na anti-santa.cz, že protiamerické smýšlení nemám.. svým způsobem to tam považuju za svůj druhej domov... přesto Satana Kalouse fakt nemusím Wink


Já protiamerické smýšlení taky nemám, ať jim tam nosí dárky kdo chce...ale ne u nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 8:24 pm    Předmět: Citovat

Tak u nas taky vzdycky darky nosil Jezisek, jako uplne mala jsem si ho predstavovala jako maleho, zlatovlaseho andelicka (se mi to asi nejak popletlo:-) ale celkem zahy jsem se dozvedela, ze si darky my lidi davame navzajem a zadne nadprirozene bytosti v tom takto primo, materialne nefiguruji a musim rict, ze me to naprosto nezklamalo... Ja z toho byla uplne fascinovana- ze davame darky lidem, ktere mame radi, abychom jim udelali radost,.... ze jsou darky vlastne projevem vztahu Smile
To mi prislo jeste lepcejsi nez ponekud neuchopitelny a nepochopitelny Jezucha:-)
No, bohuzel to takhle ciste zustalo jen chvili a pak nastoupily "dary z povinnosti", "dary z vypocitavosti", "dary jakozto vymeny obchod" atd...

Co se tyka anti-santa kampane- zatim jsem to nemela moc cas projit, zda se to jako fajn, vtipna iniciativa, ktery upozrnuje na to, co me taky stve.... Very Happy jenom bych po precteni nekolika tamnich prispevku davala bacha, aby se to nezvrtlo v intolerantni a xenofobni vykriky...par sem jich tam nasla....
A o tom Vanoce podle meho opravdu nejsou....
Nenavist (nebo i jen takova malicka nenavisticka) a pocit nadrazenosti (nebo i jen takovy maly, lehoucky pocitek nadrazenosti) se s poselstvim to malyho, co se pry nekdy tuhle dobu narodil, podle meho neslucuje.....
No, ted nemam cas moc to rozebirat, ale hadam, ze mi to neda a jeste se s nejakym vanocnim prispevkem pripojim:-)


Naposledy upravil Nika dne po prosinec 04, 2006 8:30 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 8:28 pm    Předmět: Citovat

No to máš pravdu, znala jsem anti-santu dřív, než se tu objevil ten odkaz, ale názory typu, když jsi američan, tak na tyhle stránky nelez a k ničemu se nevyjadřuj mě otrávily a odradily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 9:16 pm    Předmět: Citovat

Netvrdím,že co je Americké je špatné,jen mi prostě nesedí ta mentalita,možná styl života....proště s amerikou nesympatizuji,toť vše....Nejvíc mi opravdu vadí ten Santa...já být dnes malým dítětem,tak nevím co si myslet, nosí teda dárky ježíšek,kterého nikdy nikdo neviděl, nebo ten pán v červeném obleku, který na nás kouká z každého rohu....asi bych v tom jako malé děcko měla pěkný guláš....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.