Achatina (oblovka)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=683ab06d1413690669b9af538455da37Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 1:17 pm    Předmět: Citovat

Medúzka napsal:
ja viem ze to sem nepatri, ale ja zase riesim problem s pakobylkou, chcela by som pakobylku a aj by som ju vedela zohnat ibaze problem je ze ona vyprodukuje fakt obrovske mnozstvo vajicok.a neviem ze co budem robit potom s tolkymi pakobylkami-a tie ked vyrastu tak kazda nakladie zase tolko vajicok a zachvilu budu vsade same pakobylky.a nebudem ich mat kam davat....no ale s tym mi asi neporadite Embarassed Laughing skoda,lebo su strasne zlate


meduzko, ja nevim, ale my ji meli doma, myslim, ze jich bylo i vic, ale zadna mladatka jsme nikdy nemeli, tak nevim Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 8:02 am    Předmět: Citovat

Karmilla napsal:
mne sa to páči (keď som bola malá, s podobnými potvorami som sa hrávala:D ), ale doma by som to asi nechovala.. som fakt netušila, že môžu byť slimáci takí obrovskí.
ako tak pozerám, čím divnejši živočích, tým milšie domáce zvieratko pre teba Very Happy

no, mám ráda exoty, to je pravda Very Happy bohužel, naštěstí, preferuju vegetariány (býložravce Very Happy )
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 8:13 am    Předmět: Citovat

Medúzka napsal:
ja viem ze to sem nepatri, ale ja zase riesim problem s pakobylkou, chcela by som pakobylku a aj by som ju vedela zohnat ibaze problem je ze ona vyprodukuje fakt obrovske mnozstvo vajicok.a neviem ze co budem robit potom s tolkymi pakobylkami-a tie ked vyrastu tak kazda nakladie zase tolko vajicok a zachvilu budu vsade same pakobylky.a nebudem ich mat kam davat....no ale s tym mi asi neporadite Embarassed Laughing skoda,lebo su strasne zlate

to mi něco připomíná Very Happy měla jsem pakobylky v chovu asi tři roky, měla jsem sypiloideu sipylus http://www.strasilky.cz/psg04.htm
a baculum extradentum nebo jak se jmenovala, od té doby ji přejmenovali
http://www.strasilky.cz/psg05.htm (tak extradentatum dle této stránky Wink )... někde doporučovali chovat je v terárku se speciální výsuvnou spodní mřížkou, ty vajíčka tam měla napadat a pak vyhodit... já je měla v normál akvárku a nekontrolovatelně se množili... ale byli to super zvěrstva, jen mi je máma jednoho jarního dne vypustila do přírody.... ty sypiloidky létaly, byly hrozně živý, ale bacule byly fajn, takový rozvážný, trochu mohutnější.... jejich chov není náročnej, ale je to dennodenní starost...
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 8:15 am    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
Mám achatiny, patrně achatina fulica (oblovka žravá). Chovám je několik let a právě o nich chystám článek do jednoho časopisu (jestli mi ho tedy vezmou,předběžně řekli, že ano).
V případě zájmu, mláďat je dost Laughing Teď jsou malinká miminka, na vandr by šli poslat tak cca za měsíc.

je, v to jsem ani nedoufala, že je tu někdo má Very Happy mě šnekáč umřel nějak vloni na podzim, mám právě prázdný akvarko, tak jsem si chtěla ještě něco pořídit, ale u nás ve zveráči nic zajímavého nemaj (tohoto typu), a kupovat šneka v zverimatu se moc nevyplatí, ani nevím, kde bych je scháněla Very Happy oni se mohou posílat poštou????
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

Misha napsal:
No ten je super! Takovej roztomilej, jak je na tý ruce:-) Je to náročný zvířátko na chov?

jak psala blondorezka, nároční nijak zvlášť nejsou... ten můj měl strašně rád vařenou mrkev a piškoty v mléce, jinak nepohrdnou jakoukoliv zeleninou či ovocem... táta mi ho dokonce (náš táta a jeho věčné pletení se mi do chovu jakýchkoliv zvířat) venčil venku.... vzal ho, dal pod koš s dírama (jak se do něj sází vodní rostliny) do stínu a šnekáč si slídil venku Very Happy jen vážně potřebujou sepiovku, ten můj ji párkrát k dispozici neměl a hned se to projevilo na ulitě.... takže lepší do zásoby a zajistit ji.... jinak jsou to zvídavý tvorečci, ani se moc nebojí.... a reagují, mluvila jsem na něho a vždycky ke mně natáčel hlávku Wink
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medúzka
41-80
41-80


Založen: 21.1.2008
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 9:31 am    Předmět: Citovat

citace:
to mi něco připomíná Very Happy měla jsem pakobylky v chovu asi tři roky, měla jsem sypiloideu sipylus http://www.strasilky.cz/psg04.htm
a baculum extradentum nebo jak se jmenovala, od té doby ji přejmenovali
http://www.strasilky.cz/psg05.htm (tak extradentatum dle této stránky Wink )... někde doporučovali chovat je v terárku se speciální výsuvnou spodní mřížkou, ty vajíčka tam měla napadat a pak vyhodit... já je měla v normál akvárku a nekontrolovatelně se množili... ale byli to super zvěrstva, jen mi je máma jednoho jarního dne vypustila do přírody.... ty sypiloidky létaly, byly hrozně živý, ale bacule byly fajn, takový rozvážný, trochu mohutnější.... jejich chov není náročnej, ale je to dennodenní starost...


Ja som ich mala ked som bola mala a mala som tiez tie co ty a okrem toho este tieto http://www.strasilky.cz/psg09.htm no a prave mne sa stale rodili dalsie a dalsie a bolo ich uz fakt vela,nejake som darovala kamaratke a jej sa tiez mnozili.no preto teraz vaham,mne ich myslim nasi tiez vypustili.a nepaci sa mi velmi ze by som tie vajicka vyhadzovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 10:14 am    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
Blondorezka napsal:
Mám achatiny, patrně achatina fulica (oblovka žravá). Chovám je několik let a právě o nich chystám článek do jednoho časopisu (jestli mi ho tedy vezmou,předběžně řekli, že ano).
V případě zájmu, mláďat je dost Laughing Teď jsou malinká miminka, na vandr by šli poslat tak cca za měsíc.

je, v to jsem ani nedoufala, že je tu někdo má Very Happy mě šnekáč umřel nějak vloni na podzim, mám právě prázdný akvarko, tak jsem si chtěla ještě něco pořídit, ale u nás ve zveráči nic zajímavého nemaj (tohoto typu), a kupovat šneka v zverimatu se moc nevyplatí, ani nevím, kde bych je scháněla Very Happy oni se mohou posílat poštou????


No, četla jsem, že se posílat dají i je někde návod, jak je zabalit, ale nejsem si jistá... snad by to šlo. Chtěla bys teda šnečka? Zatím jsou ještě hodně malí, k mání by byli tak za měsíc, až ještě povyrostou. Mimochodem, achatinám prý nedělá moc dobře, když jsou sami, mají rádi přítomnost více šnečků. Já mám teď čtyři dospělé a hromadu miminek. odkud vlastně jsi?Já sídlím v Praze, občas mám cestu do Domažlic a Bratislavy. Poštou bych je radši neposílala, přecijen se může ledacos stát a je to živý tvoreček...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 10:17 am    Předmět: Citovat

No, já vajíčka vyhazuju, to by byla šílená populační exploze. Ale vyhazuju je co nejdřív, dokud fakt ještě v nich není vyvinutý šneček...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 12:09 pm    Předmět: Citovat

Medúzka napsal:
citace:
to mi něco připomíná Very Happy měla jsem pakobylky v chovu asi tři roky, měla jsem sypiloideu sipylus http://www.strasilky.cz/psg04.htm
a baculum extradentum nebo jak se jmenovala, od té doby ji přejmenovali
http://www.strasilky.cz/psg05.htm (tak extradentatum dle této stránky Wink )... někde doporučovali chovat je v terárku se speciální výsuvnou spodní mřížkou, ty vajíčka tam měla napadat a pak vyhodit... já je měla v normál akvárku a nekontrolovatelně se množili... ale byli to super zvěrstva, jen mi je máma jednoho jarního dne vypustila do přírody.... ty sypiloidky létaly, byly hrozně živý, ale bacule byly fajn, takový rozvážný, trochu mohutnější.... jejich chov není náročnej, ale je to dennodenní starost...


Ja som ich mala ked som bola mala a mala som tiez tie co ty a okrem toho este tieto http://www.strasilky.cz/psg09.htm no a prave mne sa stale rodili dalsie a dalsie a bolo ich uz fakt vela,nejake som darovala kamaratke a jej sa tiez mnozili.no preto teraz vaham,mne ich myslim nasi tiez vypustili.a nepaci sa mi velmi ze by som tie vajicka vyhadzovala.
no, mně přijde lepší vyhodit vajčka, než aby se třeba požírali nebo aby mi je zas mamina vypustila Very Happy Very Happy Crying or Very sad Wink
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 12:12 pm    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
No, četla jsem, že se posílat dají i je někde návod, jak je zabalit, ale nejsem si jistá... snad by to šlo. Chtěla bys teda šnečka? Zatím jsou ještě hodně malí, k mání by byli tak za měsíc, až ještě povyrostou. Mimochodem, achatinám prý nedělá moc dobře, když jsou sami, mají rádi přítomnost více šnečků. Já mám teď čtyři dospělé a hromadu miminek. odkud vlastně jsi?Já sídlím v Praze, občas mám cestu do Domažlic a Bratislavy. Poštou bych je radši neposílala, přecijen se může ledacos stát a je to živý tvoreček...

praha? tak to je super, zaprvé tam mám bratra, takže k němu občas jezdíme, a za druhé tam stejně chci jít na ten kurz, ale to dřív jak na září nevypadá.... takže bychsi pro ně klidně dojela, to je v pohodě Very Happy to je super, dva bych klidně unesla Very Happy jeden či dva, alespoň si pokecaj Very Happy super, Very Happy takže máš tyhle tmavé?
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.