Adopce kočiček
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ed724548e8a60f46f0640894bc8af8b3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Diamanta
81-160
81-160


Založen: 30.7.2007
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 10:45 am    Předmět: Adopce kočiček Citovat

Ahoj,
chtěla bych zde nabídnout kočičky k adopci, jestli by někdo o ně neměl zájem.
Fotky kočiček
Pacička
Mikešek, Lištička a Dařbuján
Amálka
Veverka


Naposledy upravil Diamanta dne čt červen 09, 2011 2:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Diamanta
81-160
81-160


Založen: 30.7.2007
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 10:47 am    Předmět: Citovat

Nejdou mi sem dát fotky, takže je v případě zájmu mohu poslat na mail.
Pacička - mourek
Amálka - bílo mourovatá
Veverka - žíhaná
Mikešek, Lištička, Dařbuján - černí se žlutými kukadly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 12:42 pm    Předmět: Citovat

Já bych si jednu vzala, ale rodiče mají podmínku, že by musela být těhotná a ještě by nesměla být tak nešikovná, že hned skončí pod koly aut na silnici Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 11:04 am    Předmět: Citovat

Adluska napsal:
Já bych si jednu vzala, ale rodiče mají podmínku, že by musela být těhotná a ještě by nesměla být tak nešikovná, že hned skončí pod koly aut na silnici Sad


Proč těhotná? A jak jako nešikovná?! To je povinností člověka kočku zaopatřit tak, aby se nemohlo stát, že ji přejede nějaké auto. A pokud bydlíte na frekventovaném místě, tak mít kočku jen doma.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 11:09 am    Předmět: Citovat

wolfi, neviděla bych to hned tak přímočaře..Smile

vzhledem k vlastní zkušenosti.. jednu kočku máme doma a ta jiné rozhodně nesnese, takže jinak jsou kočky venkovní.. bydlíme hned u silnice a o hodně venkovních koček jsme tak už bohužel přišli.. ale čičiny mají toulavé boty a bohužel řidiči jsou hovada..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 11:52 am    Předmět: Citovat

Ehm, no já nevím, jestli v takovém případě není nejrozumnější vzdát se více koček (nebo koček vůbec)... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 12:06 pm    Předmět: Citovat

Já teda nevím, co je na tom přímočarého, ale představa, že si budu pořizovat kočky jak na běžícím páse a každý měsíc mi je někdo přejede a já si řeknu: "hm, no jo, kočka byla tak nešikovná, že prostě vběhla pod auto..." a pak si pořídím další, která bude samozřejmě miláček rodiny, ale do té doby, než ji přejede auto nebo ji pokouše nějaká nadržený kocour, protože nebyla kastrovaná a samozřejmě si budu myslet, že se z toho vylíže sama, tak nebudu navštěvovat ani doktora... na co, že jo, kočka má přece devět životů, tak co? ... Ne, prostě z tohodle nezodpovědnost přímo řve a mě nepředstavitelně s*rou takoví lidi, co nabízejí milé, vymazlené kočičky zvyklé na venek, ale nevykastrované a hlavně neodčervené a neočkované, prostě je jim jedno, co si o tom myslí kočka, hlavně je šoupnout někam pryč, kde by od nich měli klid. Alergie chápu, ale když už chci čičinu udat, tak ji udávám v odpovídajícím stavu.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 12:12 pm    Předmět: Citovat

wolfishness napsal:
Adluska napsal:
Já bych si jednu vzala, ale rodiče mají podmínku, že by musela být těhotná a ještě by nesměla být tak nešikovná, že hned skončí pod koly aut na silnici Sad


Proč těhotná? A jak jako nešikovná?! To je povinností člověka kočku zaopatřit tak, aby se nemohlo stát, že ji přejede nějaké auto. A pokud bydlíte na frekventovaném místě, tak mít kočku jen doma.


Naši mají takovou podmínku, aby vyvedla koťata a všemu je naučila. Kdysi jsme měli kocoura, který prostě na silnici a na druhou stranu vsi za silnicí nikdy nechodil. Měli jsme ho strašných let, pak jednoho dne někam odešel a už se nevrátil. A kočku jsme měli taky, měla koťata a spala se psem v boudě. Tu jsme taky měli strašných let.

A koček se vzdát nechci, jen si prostě nějakou pořídím, až budu mít vlastní byt. Navíc doma by byla potřeba jako sůl, aby na půdě prohnala myši.

Jako nešikovnou jsem jí označila proto, že ne všechny kočky nám přejeli. Navíc je další věc, že když se přes obec jezdí 90, tak to nemůže nikdo ubrzdit. Já třeba jezdím kolem 45 a to se dá ubrzdit krásně (vím to, protože jsem taky potkala kočku).

Moje reakce na tu nabídku byla spíš jako výkřik do tmy, že bych jí ráda poskytla azyl, ale nemůžu Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 12:12 pm    Předmět: Citovat

A ta kočka si myslí "dej mě vykastrovat"? A co zvířata co žijí v přírodě, zajíci, srny, bažanti... Nemám ráda nezodpovědnost, ale přehánět se to taky nemá....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 1:09 pm    Předmět: Citovat

Kočka si nemyslí, aby ji někdo dal vykastrovat. Ale co je pro kočku lepší? Mrouskat a neustále vyvádět koťata, která stejně nemáš šanci pořád udávat, protože koček jsou plné útulky a nikdo je nechce? Nebo koťata potom prostě zabít? Nechat ji mrouskat naprázdno a tak jí přivodit zánět vaječníků, dělohy či podobnou srandu? Nebo ji vykastrovat, investovat do toho pár stovek a pak mít klid, kočka bude přítulnější, bude se držet doma a HLAVNĚ se nebude mrouskat, tím vysilovat, nebude dotlučená od kocourů a nebude stroj na koťata. Vykastrovaný kocour se nebude toulat, často i přestane značkovat a nebude potrhaný a vychrtlý. A takové řeči, jako že je to proti přírodě si nechte. Každý rozumný člověk dokáže zvážit všechna pro a proti a uzná, že pokud kočku nemá na chov, tak nemá cenu ji nechat rodit, protože jak už jsem psala, koček jsou plné útulky a nikdo je nechce!
Zvířata, která žijí v přírodě se regulují. Viděl snad někdo, že by se střílely kočky, protože je lovecká sezóna a myslivec nemá co hodit na pekáč? Když se holt vymýtili všichni velcí dravci, někdo ta zvířata musí udržet ve snesitelném počtu, aby nezdevastovala krajinu. Kočky divoké jsou samotáři a nesetkávají se tak často, jako kočky na vesnici.
Adluska: A až koťata všemu naučíš, co s nimi budeš dělat? Co když jich bude třeba osm? No? Budeš se o ně starat, dáš jim péči? Nebo z nich necháš samorosty, kteří se budou nekontrolovatelně mezi sebou množit a budeš je nacházet přejeté vedle sebe na silnici? Já nevím, ale tohle mi připadá fakt jako blbost, mít koťata a všemu je naučit. Radši si pořiď dítě a nauč jeho, to ti v půl roku mrouskat nezačne. A na myši se dá koupit jed či pasti. A takové šmejdy, kteří jezdí přes obec 90 bych zavřela, až by zčernali.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.