Kniha vs. filmové zpracování
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bd0ec34741e71986dc830752e88e0d5aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: so červen 28, 2008 1:51 pm    Předmět: Kniha vs. filmové zpracování Citovat

Inspirována debatou o Zaklínači zakládám tohle vlákno.

Samozřejmě, že obecně se dá říct, že knižní předloha je vždy o kousíček lepší než film, ale zajímaly by mě spíš vaše konkrétní zkušenosti. Která filmová zpracování považujete za dobrá a na která nemá smysl se ani podívat?

Např. teď máme doma stažený seriál Den trifidů, předesílám, že knihu jsem nečetla, znáte někdo ten seriál? Je dobrý? Nebo si mám radši sehnat tu knížku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
speedy.gonzales391
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 1290

PříspěvekZaslal: so červen 28, 2008 2:29 pm    Předmět: Citovat

Dani, tohle je dobrý téma. Jako první film podle knížky mě napadá Saturnin, knížka i film patří k mým nejoblíbenějším, Jana Synková v roli tety Kateřiny a Vízner co by Saturnin se chopili svých rolí skvěle. A teď jsem se vrátil k rozečtený knížce Já Legenda, kterou jsem si koupil po shlídnutí filmu v kině. Film nic moc, ta knížka je o něco lepší, ale stejně to není nic extra. Poslední na co si vzpomenu je Bylo nás 5. To nedovedu srovnat, jestli je lepší knížka nebo seriál, obojí se mi moooc líbilo. Víc se mi teď nevybavuje Rolling Eyes .......................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so červen 28, 2008 2:45 pm    Předmět: Citovat

tak mě třeba vyloženě zklamal film Mechanický pomeranč. Kubrickovo zpracování bylo natolik odlišné od mé představy, že jsem ten film musela asi po čtvrt hodině vypnout a k druhému pokusu o shlédnutí jsem se ještě neodhodlala... Confused
ale je to škoda, protože ta knížka mě hrozně oslovila a na film jsem se vyloženě těšila... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: so červen 28, 2008 2:47 pm    Předmět: Re: Kniha vs. filmové zpracování Citovat

dana napsal:
Např. teď máme doma stažený seriál Den trifidů, předesílám, že knihu jsem nečetla, znáte někdo ten seriál? Je dobrý? Nebo si mám radši sehnat tu knížku?
Já četl knížku,ale že je nějaký seriál ani nevím,takže v tomhle ti nepomůžu Very Happy .
_________________
My jsme ti lid?????©, p??ed kter??mi n??s na??e matky varovaly Twisted Evil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Maudík
321-600
321-600


Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 8:24 am    Předmět: Citovat

Zatím jsem moc zfilmovaných knížek neviděla, ale asi tak jediný film, který se dost povedl, tak to byli Ptáci v trní... ostatní, co jsem viděla, nestálo za nic a knížka se mi vždycky zdála o dost lepší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 8:32 am    Předmět: Citovat

já standartně LOTRa, první dva díly knižně a všechny 3 filmově.... nerada porovnávám, pokud by to nebylo nějaké moje fakt oblíbené stěžejní dílo... film je dobrej, má svoje klady i zápory, to samý kniha, možná jen škoda pár vynechaných scén, a film mnohdy nedokáže popsat povahu tak, jako slova.... asi tak Wink Wink
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 3:01 pm    Předmět: Citovat

kniha dáva väčší priestor fantázii, preto som častokrát nespokojná s tým, ako mi to naservíruje film. a tiež pomocou knihy som v bližšom, prvotnom kontakte s myšlienkou diela, zatiaľ čo do filmu sa montuje strašne veľa ľudí, a to zmení interpetáciu.. dávam prednosť knihe, čítam veľmi rada, filmy pozerám málokedy. som náročný divák (alebo nechápavý Very Happy )
dobrý film: The Shining (Osvícení), režisér Kubrick - perfektná atmosféra podkreslená hudbou (tá ma dostala viac ako samotný film). Podľa knihy S. Kinga
prepadák: Nočná hliadka - videla som to po prečítaní knihy (kníh), celý film som na to frflala, navyše tam bolo niečo aj z Dennej hliadky, niektoré charaktery nezodpovedali knihe, niečo tam bolo úplne vymyslené. navyše človek, čo to nečítal v tom musí mať strašný bordel, občas som ani ja nechápala. a strašne mi vadila tá "nenápadná" reklama na Nescafé Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 3:52 pm    Předmět: Citovat

Možná mě někteří lidi proklejou, ale moc se mi líbil film Stopařův průvodce po Galaxii. Mimo jiné i proto, že jsem nepostřehla moment, kdy přesně se odchýlil od knížky a jel si vlastní cestou. Film se natolik držel ducha knihy, že bylo úplně jedno, že vlastně řeší úplě jiné věci Smile Semtam vtípek úplně odjinud. (světelná kudlička "this toasts bread" byla třešničkou na dortu) A i když jsem nejdřív civěla, co to provedli z Marvina za strašidlo, nakonec se mi ten vtípek líbil - prostě netypický robot Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Archimedes
41-80
41-80


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů je Vynález zkázy od Karla Zemana. Ten mi přijde dokonce lepší, než knižní předloha, výborně zapracovává i obecné motivy z vernovek a trochu obdivného nadhledu. "Oživení" klasických rytinových ilustrací je něco kouzelného Very Happy

Na dramatickou scénu souboje ponorek se vždycky těším jako malý kluk, kam se hrabou všechny digitální triky Razz A máma má od útlého dětství jizvu na palci - tak zuřivě se do něj hryzala při sledování boje s chobotnicí Wink

Je to prostě film dělaný s láskou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2008 10:45 am    Předmět: Citovat

Spalovač mrtvol a Markéta Lazarová.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.