Kniha vs. filmové zpracování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=68df84ce66ae40e15208e1f180eb041aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2008 11:45 pm    Předmět: Citovat

Někdy se povede film velice dobře, podle mě třeba LOTR. Lépe to asi zfilmovat nešlo, kniha se zachytit do filmu přece jen nedá. Ale přiznám se, u knihy jsem mnohdy téměř usínala.
Harry Potter se mi líbil první díl, pak už si z toho režiséři začali dělat svůj film "na motivy" HP.
Narnie je podle mě hodně poškozená špatným výběrem dětských herců, ale zase jsou filmy (zatím 2) trošku "dospělejší", než kniha.
Stopaře jsem viděla jen film a trošku jsem se nudila.
Zaklínače jsem nejdřív viděla seriál a okamžitě na to přečetla všechno, kde se postava vyskytuje. Kniha vyhrává, samozřejmě. Ovšem třeba Yennefer se filmařům podle mě dost podařila. Zato Marigold je podobný případ jako Sirius v HP, udělali z něj totálního troubu od vedle. A to má být, prosím, lamač srdcí s dlouhým tmavým vlasem. Tsss.
Abych to shrnula, málo kdy se podaří knihu zfilmováním nejen nezkazit, ale i vystihnout. Takže klobouk dolů před těmy, kteří to dokázali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2008 1:23 pm    Předmět: Citovat

Titania: Ja jsem si tehdy jeste Old Shatterhanda nepredstavovala nijak,byla jsem na to ještě malá (11-12 let). Smile Takže mi to pak ve filmu nějak nepřišlo. Explicitní erotická scéna v Mansfield Parku?To tedy zírám Shocked , ale jsem ještě zvědavější. Musím ho někde schrastit Smile .
Nicole: Ohledně LOTRa naprosto souhlasím, do žádné knihy od Tolkiena se mi nepodařilo začíst, všechny jsem "zahodila", ale u filmů jsem v kině visela na plátně napětím. Very Happy Harryho ani Narnii nesleduji ani jedno, to je na mě moc dětské. Zaklínače jsem nějaké četla, seriál jsem neviděla. Ale je fakt, že jsem asi na trochu jiný druh literatury, fantasy mě vždy bavila spíš ve filmu (Rudá Sonja například).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2008 6:23 pm    Předmět: Citovat

No, jsem zvědavá, co tomu Mansfield Parku řekneš. Mně se typově docela líbila hlavní hrdinka, ale některý scény jsem nějak nemohla přakousnout. Ale někde jsem četla, že se loni natočila další verze - tak uvidíme, jak se povedla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 5:07 pm    Předmět: Citovat

Nikdy jsem pořádně nepochopila, co se všem líbí na filmovém třetím dílu Harryho Pottera. Ony celkem ty filmy nejsou moc extra, ale trojka mě hrozně zklamala. Možná i proto, že kniha je má nejoblíbenější.
K tématu obecně vynikající kniha i film je Malý velký muž, můj milovaný Jih proti severu (i když museli dost věcí vynechat).
Vyloveně hrozná jsou všechna zpracování Tří mušketýrů (s výjimkou těch s Yorkem, ty jdou, no a pak ty prastarý černobílý) a úplně nejhůř v porovnání s knihou dopdá Ztracený svět od Doyla. Já nevím proč z dobrodružného románu, kde není jediná ženská chtějí všichni udělat romantický film.
Ad LOTR První díl 100%, druhýho mi přišlo trochu líto, protože druhou knihu mám nejradši a příjde mi, že film je jenom o Helmově žlebu, vše ostatní vynechali nebo odsunuli. A v trojce mě velmi vadí ztvárnění Denetorovi smrti. Zbytečně teatrální. V knize byl spíš zlomený ubožák, ale ve filmu ho líčí vyloženě jako slabocha a skoro záporáka. Jinak s knihama je trochu problém v tom, že popisují legendu, mýtus a ne to, jak se věc opravdu odehrála. Takže ta forma leckomu nesedne. Trochu opak Mlh Avalonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Awerin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.5.2007
Příspěvky: 1069

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 5:35 pm    Předmět: Citovat

Tak LotR je zfilmován opravdu bezvadně, ačkoli jsem viděla jen první díl, ty další dva se mi nedostaly do rukou respektive před oči, ale předpokládám, že budou také dobré , už podle ukázek Smile Teď čtu právě jedničku od Tolkiena..má to hodně co do sebe, ale film je asi poutavější, LotR je děj přímo dělaný na zfilmování, pak nabývá dokonalosti Wink
Dalším filmem, který mě naprosto uchvátil i po přečtení knihy je Stardust,. tedy hvězdný prach. Něco málo si sice tvůrci zase domysleli, ale tentokrát se trefili, je to povedené, jak film, tak kniha.
Harry Potter....všech 7 knih jsem četla asi 100x, je to prostě klasika, i když kamarádi křesťané se mi ty knihy snaží vymluvit, protože podle jejich víry je třičtvrtě zaklínadel z knihy ze satanistické bible a tím, že knihu čteme ta zaklínadla vyvoláváme, že jedna dívka prý musela podstoupit exorcismus, protože byla posedlá, já nevim co je na tom pravdy, ale já posedlá nejsem a myslím si, že jsou to jenom knížky a nic nebezpečného. Co se týče zfilmování, líbily se mi první dva díly a pak už vůbec, první dva díly byly také podle nejtenčích knih a ne moc náročné na výtažek informací, ale třeba hlavně 5 díl mě zklamal.
Narnie....z knih se mi líbí díl Čarodějův synovec a Lev čarodějnice a skříň, zfilmování Lva čarodějnice a skříně se mi líbí do doby, kdy Lucinka přijde poprvé k Narnijské lucerně, pak už ne a princ Kaspian mě nezaujal moc ani jako kniha ani jako film...
Strašně moc si chci přečíst Mlhy Avalonu a vidět i film, ale ani jedno není dostupné, ach jo Crying or Very sad
Chtěla bych si přečíst i Forresta Gumpa a Geishu, oba filmy miluju a teď jak už jsem někde psala, jsem si objednala v angličtině knihu A walk to remember, podle níž byl natočen úchvatný film, tak jsem zvědavá Smile
Jo a nutno ještě podotknout, moc se mi líbí film Romeo a Julie, myslím tu starší verzi někdy z 60. let, ne tu novou s Leonardem Dicapriem, to je novodobá šílennost. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

Osobně považuji filmové zpracování Saturnina za to nejhorší možné. Knihu miluju, ale ve filmu je drtivá většina humoru zabita, vtipné hlášky zcela nepochopeny, nereprodukovány a nebo zmršeny. Bohužel. Vízner se mi coby Saturnin líbil, ostatní herci vlastně taky, ale po scénaristické a režisérské stránce je to obrovská bída - proti literární předloze. Můžu citovat tak dva vtipy z filmu, který jsou povedený. A několik desítek z knihy, takže srovnání fakt nejde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 8:49 pm    Předmět: Citovat

Cris napsal:
Osobně považuji filmové zpracování Saturnina za to nejhorší možné. Knihu miluju, ale ve filmu je drtivá většina humoru zabita, vtipné hlášky zcela nepochopeny, nereprodukovány a nebo zmršeny. Bohužel. Vízner se mi coby Saturnin líbil, ostatní herci vlastně taky, ale po scénaristické a režisérské stránce je to obrovská bída - proti literární předloze. Můžu citovat tak dva vtipy z filmu, který jsou povedený. A několik desítek z knihy, takže srovnání fakt nejde...


Já jsem knihu nikdy nečetla, znám jen ten film, ale byla to pro mě hrozná nuda.
Ale celkem vydařené bylo podle mě zpracování Účastníků zájezdu, i když knížka samozřejmě lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 11:57 am    Předmět: Citovat

Já preferuju knížku před filmem,strašně ráda si totiž představuju jak asi vypadají postavy,okolí,prostě všechno,co autor popisuje a pak když to vidím zfilmovaný,jsem většinou zklamaná Confused a hlavně jsou filmy oproti knížce takový neúplný,ořezaný,okradený...prostě radši čtu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaruleee
21-40
21-40


Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2008 11:16 am    Předmět: Citovat

Já taky upřednostňuju přečíst si knihu. Přece jen je člověk do děje víc vtažen, jednak nad ní stráví víc času a má tak šanci k ní víc "přirůst", jednak do příběhu přímo zapojuje svou vlastní obrazotvornost, kdežto ve filmu máte všechno naservírovaný a přijímáte to už jaksi pasivně. Ale to nemění nic na tom, že jsem velkým milovníkem zajímavých filmů. Ono filmové zpracování knižního námětu je hodně ožehavá záležitost, tvůrci filmu se často knihou nechávají záměrně pouze inspirovat, nesnaží se přesně ji zkopírovat, což vždycky některé zaryté čtenáře pobuřuje.

Osobně jsem hodně zvědává na to, až uvidím Máj (poté, co asi až za měsíc dorazí do našeho kina... ). Jak tohle filmové zpracování dopadlo mě opravdu moc zajímá.
_________________
... open your eyes before you die ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejka
21-40
21-40


Založen: 4.7.2008
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 9:36 pm    Předmět: Citovat

Mně je taky milejší knížka než film.U knihy si vysním vše co je v ní obsaženo a když dojde k zfilmování oné knížky,nikdy mě film tolik nezaujme,protože všechno v mých představách se mi zdá dokonalejší... Rolling Eyes Ale musím podotknout,že mě hodně oslovily zfilmované verze L.O.T.R..Přečetla jsem Hobita,a všechny tři díly Pána prstenů a film předčil mou představivost.Je to tak dokonale vsazeno do prostředí ve kterém se film točil,že tomu neni téměř co vytknout...Teď jsem se dozvěděla že se chystá k filmu i Hobit,tak jsem zvědavá,co z toho vzejde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.