Kniha vs. filmové zpracování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=388e80dc6409e19996538783ffa4e5b4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 8:47 am    Předmět: Citovat

LOTR - klasika, je vidět, že to dělal nadšenec. Kéž by někdo takový natočil i HP.
Zklamal mě film Zlatý kompas. Četla jsem první díl jedním dechem, druhé dva bohužel už tak dobré nebyly. A nebýt toho, že jsem to přečetla, tak z filmu nevím o co tam jde.
Mám momentálně rozečtený Ztracený svět v podzemí, tedy druhý díl. Jsem zvědavá, kdy to zfilmují a jak to dopadne. Obávám se, že ne moc dobře. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 12:14 pm    Předmět: Citovat

Viděla jsem teď filmové zpracování knihy Patricka Süskinda Parfém a celkem odpovídalo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

Díky za tohle téma, dokonce jsem měla záměr tu něco takového otevřít sama - inspiroval mě k tomu film Noční hlídka, který jsem viděla v pátek.
Páč patřím mezi fandy "hlídek" a knihy se mi líbily velice moc, z filmu jsem byla hodně naštvaná: ten film byla podle mě nesouvislá slátanina, kde podle mě důležité charaktery i stěžejní události naprosto zanikly a vypíchly se v podstatě v knize podružné dějové linky, naprosto jim podle mě utekla úplná podstata a základní myšlenka, která se táhne všemi knihami. Paradoxně jsou tyto knihy populární díky filmu...

Při četbě knih se žánrově směřuji na sci-fi, fantasy. horor, a můžu říct, že většina zfilmovaných sci-fi je dost hrůza, protože na filmovém plátně často i sebelepší předloha skončí jako akční triková honička s nějakýma obludama zakončená násilně happyendem. Největší tragédií bývají zfilmované povídky Raye Bradburyho - na filmové zpracování jeho kultovní povídky "Zahřmění" jsem po velmi krátkém době vůbec neměla nervy se dívat...(už nevím, jak se jmenoval film).
Vyjímkou je snad jen "Solaris" nebo "Válka světů"
Docela těžko se taky na plátno převádí klasické ruské horory, páč tento žánr psaný ruskými spisovateli má v knize typickou dusivou atmosféru a jakýsi všudypřítomný hluboký smutek (totéž se týká i zmiňovaných Hlídek od S.Ljukjaněnka), který jsem v dílech ne-ruských autorů nikdy nepoznala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

A řekla bys, že ty hlídky jsou více fantasy nebo horor? Úplně jsem zapomněla, že jsem se na to chtěla podívat. Ale po tom včerejším fiasku si raději už dám pozor na co se dívám nebo co čtu. Horory asi nějak nemusím. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 1:34 pm    Předmět: Citovat

Takze na obranu Hlidek Wink
Jak film tak knihy delal stejny autor a podle vseho tak vyjadril 2 sve predstavy Wink A podle ceho se to pozna?Oboji ma stejne uzasnou nenapodobitelnou atmosferu.Samozrejme knihy jsou rozsahle,bohatsi uzasne,ale do filmu takove veci proste dat nejdou a kdyz se to veme kazde zvlast jako ruzna dila od stejneho autora tak je to proste narez a uzasny zazitek Cool Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 1:48 pm    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
A řekla bys, že ty hlídky jsou více fantasy nebo horor? Úplně jsem zapomněla, že jsem se na to chtěla podívat. Ale po tom včerejším fiasku si raději už dám pozor na co se dívám nebo co čtu. Horory asi nějak nemusím. Smile


Já si myslím, že je to tak nějak na hraně mezi hororem, fantasy a psychologickým thrillerem....
Spousta autorů, kteží jsou tak nějak žánrově nezařaditelní, tak svým zařazením sklouzli do oblasti sci-fi /fantasy právě proto, že se v jejich dílech objevuje nějaký fantasy nebo sci-fi prvek....
Typickým příkladem toho je podle mě Ray Bradbury, který spadl do sci-fi proto, že napsal Marťanskou kroniku....a kromě toho spoustu dalších děl, které jsou žánrově velmi rozmanité....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 1:50 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
Takze na obranu Hlidek Wink
Jak film tak knihy delal stejny autor a podle vseho tak vyjadril 2 sve predstavy Wink A podle ceho se to pozna?Oboji ma stejne uzasnou nenapodobitelnou atmosferu.Samozrejme knihy jsou rozsahle,bohatsi uzasne,ale do filmu takove veci proste dat nejdou a kdyz se to veme kazde zvlast jako ruzna dila od stejneho autora tak je to proste narez a uzasny zazitek Cool Twisted Evil


Stejně se mi film nelíbil, taky proto, že tam úplně odpadl i podle mě lidský a příjemný humor, který se v knihách hojně vyskytuje.....na druhou stranu - film pomohl propagaci knih, což je dobré....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 1:55 pm    Předmět: Citovat

ja to chapu Wink
Me zas knihy vyhovuji vic kvuli podrobne psychologii postav,ale nemuzu si pomoct i kdyz filmy neslapaji kniham na paty,tak se mi i ten film svym zpusobem libi.Vnimam tam proste stejnou atmosferu Embarassed Cool .Samozrejme kazdy vnimame jinak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2008 2:01 pm    Předmět: Citovat

Knihy mi též většinou vyhovují víc, páč jsem osoba s poměrně velkou představivostí a fantazií, takže si pak ráda sama vytvářím "jak by to mělo vypadat" a rozdivočelá mysl k tomu někdy i přidá (a pak se bojím podívat pod postel nebo jít potmě na záchod).... ale na dobrý filmík se taky ráda podívám (a nemusí být nutně těžce psychologický, tragický nebo plný hlubokých myšlenek)
Na druhou stranu si myslím, že některá díla jsou prostě nezfilmovatelná - tak aby zachytila pointu nebo náladu literární předlohy (opět uvedu jako příklad Raye Bradburyho - podle mě opravdu mistr psaného slova, i když jeho novější díla mě zas až tak nenadchly)

Bohužel na čtení je čím dál míň času, a po celodenním zkoumání dokumentů či civění na monitor v práci kolikrát oči samy protestují a maří mi moje pokusy zabrat se do knihy.... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Loosyth
0-7
0-7


Založen: 2.12.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 10:41 am    Předmět: Citovat

U mě je to většinou takle - pokud vidím nejdřív film a až potom si přečtu knihu, líbí se mi obvykle víc film a naopak.
Ale vzhledem k tomu, že většinou nejdřív čtu, shledávám knížky o dost lepší než filmy. I když třeba takový Hvězdný prah jsem nejdřív četla a až potom viděla film a líbilo se mi oboje stejně.
Třeba Pán prstenů je zpracovaný úžasně, naopak mě hrozně zklamala fantasy podle knihy Phillipa Pullmana Zlatý komapsa. Mám tu trilogii přečtenou a hrozně se mi líbila pro její kouzlo a atmosféru, která se ale bohužel na filmové plátno nedostala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.