gel ze lněných semínek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Stylingové přípravky
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=930dfcdaed8432104d557dee41a483c9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
slunovláska
321-600
321-600


Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 409

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 10:30 am    Předmět: Citovat

Holky, prosím- kde najdu návod na výrobu tohoto gelu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 10:42 am    Předmět: Citovat

já to dělám tak, že vezmu tak dvě deci vody a polévkovou lžíci celých semínek, dám do kastrůlku a vařím... a podle toho, jak to chceš hustý, tak to vaříš (čím dýl vaříš, tím to bude hustší - to je asi jasný Wink ), pak to přecedim přes sítko, nechám vystydnout a hotovo... uchovávat v ledničce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slunovláska
321-600
321-600


Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 409

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 10:59 am    Předmět: Citovat

Děkuju, zkusím.Já používám i pivo,ale dneska mě naštvalo,nějak moc tuží,mám vlasy jako tuhé jako hřebíky,tak zkusím ten gel. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 11:01 am    Předmět: Citovat

tak jestli ti vadí, když to moc tuží, tak si ho radši udělej řidší... protože jinak to taky tuží docela dost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 11:02 am    Předmět: Citovat

no zni to vazne dobre Very Happy a musi se po tom ty vlasy umyt vecer?Nebo se to muze nechat a jestli se to necha-ma to ucinky i dalsi den a nebo se musi vmazat nove?
A jeste dotaz(nemam zkusenosti z gely,s tuzidly ani nicim podobnym)vetre se to do vlasu pred zapletenim,zamotanim a nebo az kdyz jsou vlasy zamotane?A nevadi tomu slunicko?A drzi to opravdu dobre?
Se omlouvam za tolik nesmyslnych otazek,ale chci v tom mit jasno Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 11:37 am    Předmět: Citovat

no já to patlám klidně i do suchých vlasů, těsně předtím, než je zapletu... a pak třeba ještě ty zamotánky trochu pošmudlám tím gelem... no pak počkám až to uschne a sundavám.. a drží mi to celkem pěkně, rozhodně líp, než Alverdí tužidlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 11:44 am    Předmět: Citovat

Slunovlásko - taky často tužím pivem, některý značky holt víc lepí - já ho většinou zředím trochou vody (ale nějak jí tam dávám čím dál míň) a jsem spokojená. Jinak ten gel v konzistenci bílku (tj procházel varem zhruba pět minut) mi zatím (půl dne po nagelování) připadá s pivem co do tužicího efektu srovnatelnej, ale až ho budu vařit příště, schválně zkusím trochu hustší, co to udělá. Wink
Vílko - kdepak, mýt se to nemusí, vždyť ve lněných semínkách jsou pro vlasy samý dobroty, naopak je to vyživí a hydratuje. Co jsem courala po fórech, tak tam některý holky občas přidávají i trochu aloe very, aby to hydratovalo ještě víc - ale i ten základní recept je pro vlásky dobrej.
Jinak pokud jde o tužicí účinky - asi každý vlasy reagujou na tužení trochu jinak. já je mám dost jemný, tak první den po umytí a natužení (pěnovým tužidlem nebo pivem - a zdá se, že s gelem to bude to samý) mám víceméně prstýnky, pak vlny, který se postupně rovnají, poslední den před dalším mytím už jsou vlásky rovný - ale přece jenom se držej víc od hlavy a vypadají upravenější, než kdybych je po umytí nenatužila a nenatočila (a taky se o něco pomalejc mastěj). Ale kdybys chtěla zvlnění zvýraznit i mezi mytíma, s tímhle gelem by to mělo bejt pro vlásky v pohodě.
Postup gelování těsně po umytí jsem popsala ve svým předešlým příspěvku (s tímhle gelem, zvlášť pokud nebude moc tuhej, nemusíš šetřit - sice mi při progelovávání pramenů chvílema přišlo, jako by se měly strašně slepit, ale ono se to pak vsáklo a oproti pěnovýmu tužidlu nebyly vlasy slepený ani trochu a šly líp rozčesat. Takže bych klíďo progelovala, zapletla, a pak ještě jednou ten cop gelem zlehka přejela. A pro vylepšení vlnek mezi mytíma taky (a možná ty vlasy i trochu navlhčit). Ale samozřejmě tohle platí, když si ten gel uděláš dost řídkej - tužší jsem zatím nezkoušela, ten asi bude "festovnější" a radši bych byla s množstvím opatrnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 11:49 am    Předmět: Citovat

já bych se toho většího množství nebála, ještě se mi nestalo, že bych z toho měla vlasy slepený, nebo zatížený... když už mi nějaký ten pramínek ztvrdl, tak jsem ho prostě požmoulala v ruce a vypadal jako nový Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 11:58 am    Předmět: Citovat

Dekuju vsem moc Very Happy
No asi to zkusim Very Happy a dava se ho jen tak ze se rozetre v dlanich a pak prsty vcese do pramenu a nebo se v tom maji "vykoupat"cele vlasy?nejsou pak ty vlasy skutecne tvrde?a jak to voni?Chtela bych aby byl normalne z vlasu citit ten muj ajurvedsky samponek Wink
A pri vareni se to musi asi mychat zejo Embarassed
A jeste jeden dotaz,nevadi pak rozcesavani kancakem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 12:01 pm    Předmět: Citovat

moc to nevoní, jenom trošku po tom lnu... ale hodně slabě
vlasy mi po něm opravdu netvrdnou, ale kdyby ti ztvrdly, tak je prostě pročeš a ony změknou...
a kančák by podle mě vadit neměl, ale co já vím, já ho doma nemám...
myslim, že si to stejně budeš muset zkusit sama na svých vlasech, ale není se čeho bát Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.