gel ze lněných semínek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Stylingové přípravky
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5bb5afe826ceb5e6cd03a3a81168cb76Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kikina88
41-80
41-80


Založen: 8.11.2011
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2013 11:01 am    Předmět: Citovat

Včera po přečtení pár stránek této diskuze jsem také uvařila gel...noo vyšlo z toho dosti tekuté cosi (a ty rozvařená semínka, jestli to někdo jíte, zkoušela jsem to a žaludek protestoval Very Happy ). Vždycky jsem si tu slizkou vodu nabrala na prsty, rozetřela do dlaní a pak vmačkala do vlasů. Každý večer si dělám ,,2 modifikované ponožkové drdoly" (normální mi totiž nejdou) Very Happy ráno mám vždycky nádherné vlnky (podle vás možná trošku a lá pudl, ale mě se líbí) a hlavně krásný objem. Udělala jsem si ty drdoly i s tím gelem a ráno mám takové vlnky...no, takové s mokrým efektem mi přijde, nejsou ani trochu objemnaté, takové spíš upláclé...tak to zkusím příště možná trochu déle povařit, aby ten gel byl hustější, ale zatím tedy nic moc Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2013 12:43 pm    Předmět: Citovat

Mně třeba gel neuplácává (a to přidávám trošičku oleje) - asi to bude dost individuální, holt ne každýmu sedne všechno.
A jinak těch rozvařenejch semínek mi bylo vždycky líto (koneckonců lněný semínka jsou strašně zdravý), ale samotný mi taky nejely. Tak jsem je přidávala různě do jídla, co jsem zrovna vařila, kde už zkonzumovat celkem šly, i když jsem zrovna neskákala do stropu. Od té doby, co si doma udržuju pravej a nefalšovanejch chlebovej kvásek, se semínkama není problém - gel vařím vždycky ten samej den, než peču chleba nebo jiný domácí pečivo, a ten semínkovej "zápar" dávám do těsta (a když mám hodně mlsno, přihodím další semínka/ořechy). Je to chuťově lepší, než když se semínka házejí do těsta za sucha.
A taky se dají zcezený semínka smíchat s trochou medu, ořechů, posekanejch rozinek či jinýho sušenýho ovoce, na pečící papír se udělají hrudky a nechá se to vyschnout na superzdravý sušenky (ani se nemusí dávat do trouby, když je vrstvička tenká, vyschne v pohodě i normálně na vzduchu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Domča
41-80
41-80


Založen: 28.7.2012
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: so březen 02, 2013 11:20 am    Předmět: Citovat

ahoj holky, poprosila bych o rychlo radu.. dnes večer jdu na ples, budu si vlasy vlnit (no heat curls, pravděpodobně na brčkách Very Happy).. a chci aby to opravdu vydrželo, běžně pokud chci udělat účes co drží- např. na ten ples, si dám do mokrých vlasů tužidlo, až vlasy proschnou a jsou jen vlhké tak namotám a nechám, pak to třeba přejedu fénem, teplým vzdcuhem a pak studeným, rozmotám, nalakuju...Chtěla bych zkusit ale zdravější verzi, tak co třeba ty semínka....
Jak moc to tuží? V plánu bych to měla asi takto- až budu mít jen vlhké vlasy, jemnou vrstvu nanést a zamotat... nechat schnout pak rozpustit a lehce přelakovat. Co si o tom myslíte? Twisted Evil Smile

a ještě jeden dotaz- kdyby to třeba bylo nutné- snese se to s tepelným upravováním? já jen abych to pak dostala domů, kdybych si nanesla trochu toho gelu a pak přejela fénem, nebo si potřebovala něco neposlušně vytvořeného lehce přejet žehličkou....Very Happy stát se můžu cokoliv, třeba že to nestačí zamotané proschnout, tak abych pak neudělala něco, čeho bych pak litovala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2015 11:28 am    Předmět: Citovat

Zjistila jsem, že ty semínka stojí ještě míň, než jsem čekala, tak jsem to ve středu večer vyzkoušela...
Asi jsem to vařila nějak blbě, nechtělo to vůbec houstnout a když už jsem to vypla s tím, že to třeba zhoustne pak, tak to byla konzistence jednoho hodně tuhého hlenu v oleji, tak jsem to rozmíhala a bylo to jak bílek a byla toho trocha...
Ten večer jsem si zároveň poprvé dělala na hlavě "šneky", takže to byla sranda Very Happy Prostě jsem vzala vždycky část vlasů, oslizla ji a přes 2 prsty zamotala, zašnečkovala a šla spát (ty pinetky byly dost nepohodlné). Ráno jsem měla bomba vlasy, sice byly "do šířky"- nahoře se to splesklo k hlavě a dole bezvadné skoro afroidní nadýchané kudrny, vypadala jsem trochu jak s trvalou, akorát ten "neobjem" u hlavy mě mrzel... No ale po příchodu ze školy už jsem je neměla o moc vlnitější, než je mám a tak to zůstalo až do večera, další den už jsem je měla normální, ale teda jemnější (což u mých jemňuch až tak žádoucí není) a hebší než bývají... Čekala jsem, že to bude tužit trochu víc, protože nevím, jestli by to náhodou bez toho lenu nevypadalo stejně, když jsem samaotné šneky nezkoušela... Ale zkusím to znova, třeba se mi to povede uvařit nějak líp, navíc četla jsem, že je to dobré na třepivé konce, tak když už ten len doma mám...
A nevíte někdo, jak s tím udělat aspoň chvilkový objem i u hlavy, když šnečci nepomohly? Třeba osliznout hlavu a udělat vyčesaný culík - nemastí se po tom pak rychleji vlasy, když se to dá i k hlavě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2015 3:36 pm    Předmět: Citovat

Elysion, už jsem teda nějakej pátek neslizovala, protože nějak není čas a jsem líná, ale jak to tak popisuješ, tak podle mě to chce trochu ubrat vody/přidat semínka. I když nakonec ta konzistence bílku nezní tak špatně, já to mívám jako takovej o něco hustší bílek. Jinak jsem teda nejčastěji používala se šnečkama (mně dělají u hlavy asi větší objem než co jinýho) a dělala jsem to tak, že jsem napatlala i k hlavě, plus posléze gelovala ještě i jednotlivý prameny. Drželo to zhruba nastejno s pivem nebo silnějším tužidlem. Akorát to má to úskalí, že aby byl ten tužící efekt fakt silnej, chce to toho do vlasů naplácat celkem dost - a to je pak zase k neuschnutí...
Jinak kromě šnečků mi to fungovala i s takovým tím zamotávacím ponožkovým drdolem, s natáčkama z ponožek a s paranthou (ale přišlo mi, že cokoli z toho schne ještě blbějc než šnečci, jak k tomu tak moc nemůže vzduch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2015 6:26 pm    Předmět: Citovat

S tou konzistencí je to individuální, já zase radši gelík řidší, aby se mi to lépe do těch vlasů dostalo. Na lehčí natužení mi to stačí i v tom menším množství. A s maštěním nemám problém, ani když ho dám přímo k pokožce, spíš se mi trochu oddálí, protože ty jemné vlasy trochu nadzvedne a splihnou o něco později než bez gelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2015 9:10 am    Předmět: Citovat

Egle - jasný, ta konzistence je dost individuální. Já jak to po gelování ještě různě smotávám, aby to dostalo tvar, tak se tam snažím mít co nejmíň vody, jinak to schne ještě podstatně dýl - ale jinak se s řidším fakt pracuje líp.
Teda holky, jste mě navnadily, mám takovej dojem, že před příštím vlasomytím odhodím lenost a zase se pustím do kuchtění... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2015 10:19 am    Předmět: Citovat

Titanie, já nedávno taky po sto letech zase vařila Laughing ale vydrželo mi to jenom asi 3 mytí, pak zas nastoupila ta lenost Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2015 10:57 pm    Předmět: Citovat

Nojo, obávám se, že to u mně bude podobný. Holt zezačátku je člověk u těchhle věciček nadšenej, jak to jde báječně přírodně a jak je to možná to pravý a nejlepší, ale jak pak zjistí, že co do vzhledu a kvality vlasů je to jen o trochu lepší nebo víceméně stejný jako míň pracný a "chemičtější" metody, a to nadšení opadne a lenost vítězí. Ale pořád je to fajn metoda a je dobrý o ni vědět a alespoň občas tu lenost překonat Wink . A tímto se zavazuju, že při příštím mytí si zase zageluju (a při přespříštím taky, většinou mi jedna várka gelu vydrží alespoň na dvakrát.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e.m.a
8-20
8-20


Založen: 14.9.2015
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2015 1:12 pm    Předmět: Citovat

nezanecháva na tmavohnedých skoro čiernych vlasoch nejaké biele stopy? Prečešete si potom suché vlasy normálne? Zmyje ho z vlasov šampón z ražnej múky či mydlových orechov?
Dik Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.