Vlasy v těhotenství a po porodu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6df36c5dc21292730e5f74f955d660d0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Dala ste sa ostrihať počas tehotenstva alebo po pôrode?
Áno, mám pocit, že mi to pomohlo.
6%
 6%  [ 3 ]
Áno, ale doteraz to ľutujem.
13%
 13%  [ 6 ]
Ne
79%
 79%  [ 34 ]
Celkem hlasů : 43

Autor Zpráva
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 5:26 pm    Předmět: Citovat

Vego - padání vlasů po porodu a v těhotenství je většinou normální, je to dáno změnou hladiny hormonů a běžně po půl/roce se to všechno zase upraví do pořádku. nemám s tím osobní zkušenost, ale pár těhotných kamarádek mělo stejný problém a právě z obav jestli nějaké vitamíny brát při kojení nebo ne nebraly nic a zpravidla se to upravilo samo. třeba Ti poradí v poradně, jestli něco zobat nebo ne, ale neboj, určitě se to zlepší Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vega
0-7
0-7


Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 5:48 pm    Předmět: Citovat

Pivo...ňko Smile Já vím, že padají, padaly mi i u předchozích dětí, ale teď se mi děají úplné lysiny v koutech, za chvíli budu mít přehazovačku. Smile Jinak na vlasy dávám bezbarvou hennu, lopušákem několikrát deně postižený místa natírám, masíruju, zobu vitamíny, zkusím koupit placentu, možná obhlídnu paruky. Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 7:36 pm    Předmět: Citovat

vega napsal:
Pivo...ňko Smile Já vím, že padají, padaly mi i u předchozích dětí, ale teď se mi děají úplné lysiny v koutech, za chvíli budu mít přehazovačku. Smile Jinak na vlasy dávám bezbarvou hennu, lopušákem několikrát deně postižený místa natírám, masíruju, zobu vitamíny, zkusím koupit placentu, možná obhlídnu paruky. Rolling Eyes Laughing


jejda Embarassed myslela jsem, že to je takový ten běžnější stav. to raději řekni doktorce ať udělá nějaký krevní test - třeba chybí železo, to by tomu nasvědčovalo, zejména po porodu a kojení, to se na krvi všechno podepíše...no jo, mně už to holky tady taky říkaly, padají mi hlavy rovněž, ale zatím se mi moc do doktora nechce Cool

paruky jsou o ničem, dvě jsem měla doma a potila se mi hlava, opruz, dala jsem to kamarádce, ať se potí ona Wink Cool ale zase na zimu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 7:41 pm    Předmět: Citovat

dívala jsem se do alba, máš moc hezkou barvu Wink

zkus třeba ještě biohar - mně to právě pomohlo nejvíce v části kolem uší a kolem čela, tam jsem měla největší efekt, dodneška je vidět jak ty vlasy v této partii dorůstají Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 4:18 pm    Předmět: Citovat

Já osobní zkušenost s poporodním padáním nemám, ale když mi před půl rokem začaly opouštět následkem stresů vlásky hlavu taky nějak víc než obvykle, pomohl mi ten Pivoňou zmiňovanej biohaar (na noc), kterej jsem ještě přes den kombinovala s lopuchovým výluhem.Akorát jestli Ti vlasy padají fakt hodně, asi bych hmátla pro začátek jenom po biohaaru- ta masáž je sice příjemná a zdraví vlasů celkově prospěšná, ale přece jenom by v Tvém případě dvakrát denně ty kořínky mohla zatěžovat až moc. Mně vysloveně proti padání účinkoval spíš biohar, když jsem předtím dávala jen lopušák, vlasy sice rašily nový, ale ty starý padaly dál o sto šest). Kdyby se Ti omezilo padání, lopušák můžeš navrch nasadit vždycky.
I když samozřejmě to, že něco pomohlo mně, neznamená, že to bude účinkovat i Tobě - to krevní vyšetření, jak píše Pivoňka, je určitě na místě, přece jenom těhotenství a porod dají organismu zabrat a něterý látky se můžou dostat do nerovnováhy. Držím palce! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2008 10:58 pm    Předmět: Citovat

Mě taky padaly vlasy po porodu a ta kožní lékařka mi dala nějaký vitamín a doporučila ostříhání. Stejně to chtělo čas, než se to srovnalo. Podruhé už mi vlasy moc nepadaly, ono taky záleží na tom, jak je ten porod těžký. Navíc poprvé byly samé změny, svatba, stěhování, zvykání na novou rodinu, na jiný režim atd. Bylo to stresující, zvlášť, když vám tam švagrová mává svými vlasy do pasu. Nakonec ona pak porodila o jedno dítě víc, než já a pěkně jí prořídla ofina, to jsem jí ale přece jen nepřála.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 7:16 pm    Předmět: vlasy v tehotenstve Citovat

Ku napísaniu tohto príspevku ma inšpirovalo fórum kde sa preberalo, prečo sa niektoré mladé mamičky dávajú ostrihať. Snáď ich odradím Smile

Vlasy v tehotenstve

Tehotenstvo je krásne obdobie v živote ženy. Celé naše telo, ale aj duša prechádza zmenami, keď sa pripravujeme na príchod bábätka. Hladiny hormónov sa menia, čo sa odráža aj na vzhľade a kvalite vlasov. U niekoho sú zmeny pozitívne ( vlasy zhustnú, zosilnejú ), niekto má skôr negatívne skúsenosti ( lámavosť, nadmerné padanie ), niekto si tieto zmeny ani nevšimne, pretože sú takmer nebadateľné, u iného si ich všimne aj okolie. Je to relatívne.
Pokiaľ si chceme udržať krásne a kvalitné vlasy aj v tomto období plnom zmien mali by sme im venovať zvýšenú pozornosť. Netreba hneď utekať do kaderníckeho salónu, nemusí to byť vždy šťastné riešenie. Často práve takýmto spôsobom dochádza ku tzv. " mamkovskému účesu". Vlasy zostrihané na vrchu hlavy do tvaru podobnému karfiolu. Nemyslím, že práve to je to pravé orechové. Veď ženy, mladé mamičky sa nemusia vzdávať svojej ozdoby na hlave, veď dlhé vlasy neprekážajú pri starostlivosti o bábätko. Skôr tie kratšie, ktoré nám budú padať do očí alebo tváre práve vo chvíli, keď to potrebujeme najmenej. Naopak tie dlhé si jednoducho stiahneme do gumky a máme pokoj. Hlavne túto fámu by som chcela vyvrátiť, lebo keď vidím "vyšmikané" mladé mamky, vždy ma to zamrzí.
Takže nastávajúce mamičky, pokiaľ ste úspešne odolali fáze strihania sa, gratulujem. Teraz je dôležité, aby vlásky mali všetko čo potrebujú. A keďže krása vychádza z vnútra, tam treba aj začať. Treba užívať výživové doplnky, najmä vápnik, horčík a zinok. Tieto prípravky by sme mali brať hlavne kvôli dieťatku, ktoré potrebuje na svoj vývoj stavebný materiál, naše vlasy by mali byť na poslednom mieste ako dôvod. Pokiaľ ste s nimi ešte nezačali, neváhajte a bežte do lekárne.
Čo sa týka starostlivosti "zvonku" môžem popísať vlastné skúsenosti. Dúfam, že sa nimi inšpirujete.
Vlasy si umývam každé dva dni ( začali sa mastiť ), aj keď som si predtým nechávala pauzu medzi umytím asi päť dní.
Vlasový zábal si robím taktiež každé dva dni, pred umytím. Zábal je však domáci, zo surovín, ktoré každý nájde v chladničke.
Predtým som hennu používala raz mesačne, teraz dvakrát za týždeň. Doba pôsobenia je individuálna, podľa dĺžky môjho voľného času ( na tom sa nič nezmenilo ).
Každé ráno si do vlasovej pokožky vmasírujem vlasovú vodu. Nebudem uvádzať značku, každému prospieva niečo iné.
Samozrejme, že sušič používam iba v nutných prípadoch.
Ak si vlasy farbíte chemickými farbami, je pre ne lepšie zbytočne ich nezaťažovať a farbiť pokiaľ možno najmenej. Ak máte len melír, počkajte aj celé tehotenstvo. Keď sa to jednoducho nedá, tak sa snažte obmedziť farbenie čo najviac.
Starostlivosť o vlasy v období tehotenstva mi nezaberá extrémne viac času. Mám z nich príjemný pocit, cítim sa pekná. Myslím, že pocity spokojnosti vplývajú aj na moje bábätko. Veď šťastné deti majú šťastné mamky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 7:53 pm    Předmět: Citovat

ja ti k babatku gratulujem. s tebou bude urcite stastne Smile a prajem ti, aby bolo zdrave ako rybicka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 8:07 pm    Předmět: Citovat

chybi mi tu v hlasovani- nezazila jsem jeste tuto situaci Smile ale asi se strihat nebudu, az budu jednou nekdy doufam, ze zadlouho tehotna Wink Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monkax
321-600
321-600


Založen: 18.5.2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 8:24 pm    Předmět: Citovat

Já k miminku taky moc gratuluju Very Happy S tím střiháním vlasů v těhotenství nedokážu posoudit, protože to mámm před sebou Very Happy Very Happy A už se strašně těším, pro mě to bude něco nádherného Very Happy Very Happy Hodně štěstí a hlavně zdraví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.