Vlasy v těhotenství a po porodu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=04863272807752c85397f86a920ae6ceZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Dala ste sa ostrihať počas tehotenstva alebo po pôrode?
Áno, mám pocit, že mi to pomohlo.
6%
 6%  [ 3 ]
Áno, ale doteraz to ľutujem.
13%
 13%  [ 6 ]
Ne
79%
 79%  [ 34 ]
Celkem hlasů : 43

Autor Zpráva
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 7:12 pm    Předmět: Citovat

Ono se kdysi i věřilo, že třeba když se vlasy stříhají, tak zhoustnou, rychleji porostou (a lidi, co se o vlasy nijak nezajímají, tak si to stejně myslí dodnes). Netuším, kde vznikly podobné fámy a blbosti... Taky hodně konzervativních maminek stříhá své děti v děství nakrátko proto, že se dřív říkalo, že když má dítě jemné vlasy, tak tím, že se jim budou hodně stříhat, tak je budou mít později hustější. Takže jsem celé dětství nosila krátké vlasy, neužila si princeznovského věku a vlasy jsou stejné jemné furt. Ono by to mohlo platit, kdyby se ty vlasy vyholovaly, to by pak možná vážně rostly pevnější...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 7:35 pm    Předmět: Citovat

Hm, Kath, mně to taky v dětství tvrdili - a stříhali mně na kraťounko (jak jsem rozum nabrala, nechala jsem si je vždycky aspoň delší jež ježečka, aspoň "na Beatles" - tedy v dobách největší slávy). Je ovšem fakt, že mi ty vlasy zhoustly a zesílily - ovšem dost pochybuju, že by to bylo zrovna tím stříháním (většina mláďat přece začíná s jemňoučkou srstí/peříčkama a pak se jim udělá dospělej kožíšek/peří - u mně to zřejmě bylo taky tak. Prostě pověry se držej dál - i nedávno mě moje oblíbená kadeřnice (oblíbená proto, že když si řeknu, vezme mě fakt o půl cenťáku) přesvědčovala, že když chci, aby vlasy rostly, měla bych je o maličko zastřihovat každej měsíc...
Teď mojí nejnověji porodivší kámošce taky doktorka doporučila na padání vlasů po porodu ostříhat. Tak se na ni kámoška vybodla (ostříhala si akorát ofinu, protože ta fakt vypadala divně, navíc jí lezla do očí) - a padání se do tří měsíců upravilo, takže kámoška má nejdelší a nejkrásnější vlasy, co kdy měla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzca
21-40
21-40


Založen: 13.8.2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 2:49 pm    Předmět: Citovat

myslím, že by se dal použít i Biohaar, jen koukni, jestli je doporučen při kojení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 9:38 am    Předmět: Citovat

Jo teta ségru taky když byla malinká ostříhala dohol aby jí zhoustly vlasy.Je to asi hodně rozšířená fáma.Ty vlasy můžou vypadat hustší,protože jsou vlastně sežíznuté a je víc vidět do toho vlasu.Je to jako u chlupu.Když se oholí žiletkou,tal vypadá tlustší,protože je tím průřezem víc vidět pigment.Ale síla vlasu je pořád stejná Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zuzca
21-40
21-40


Založen: 13.8.2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 9:59 am    Předmět: Citovat

myslím, že se těm lidičkám zdají ty vlasy opticky hustší po ostříhání. Můj dědeček to mým bratrům opakuje denně. Mají krásné vlasy po lopatky a byla by jich škoda. Nevěřím, že to má souvislost. Buď tam folikul je a vlas roste, nebo tam není a stříháním se to nespraví.
Já jsem si vlasy po porodu ostříhala a do teď toho lituju. Mám nějaké kilo navrch a připadalo mi, že to dlouhé vlasy zvýrazňují. Ale teď vím, že krátké mikádo je horší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 10:05 am    Předmět: Citovat

Zuzca napsal:
myslím, že se těm lidičkám zdají ty vlasy opticky hustší po ostříhání. Můj dědeček to mým bratrům opakuje denně. Mají krásné vlasy po lopatky a byla by jich škoda. Nevěřím, že to má souvislost. Buď tam folikul je a vlas roste, nebo tam není a stříháním se to nespraví.
Já jsem si vlasy po porodu ostříhala a do teď toho lituju. Mám nějaké kilo navrch a připadalo mi, že to dlouhé vlasy zvýrazňují. Ale teď vím, že krátké mikádo je horší.

přesně tak stejně tak jak s těma chlupama.Dámy co si je holí si stěžují že je mají hustší,přitom to není pravda,jen se jim pevněji ukotví kořínek a tím holením je ten chlup jakoby otevřený a průřezem prosvítá pigment.Zatím co u žen,které vytrhávají vypadají tenčí,protože se vytrhne i kořínek tak chlupy rostou jakoby odznova,tak vypaají jemnější Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 5:35 pm    Předmět: Citovat

No tak som v siestom mesiaci a vlasy zacali viac padat, neviem ci to suvisi s hormonmi alebo s tym, ze sa blizi jesen. Kazdopadne sa im venujem este viac Smile a o strihani ani neuvazujem. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uumi
21-40
21-40


Založen: 30.10.2008
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 8:21 pm    Předmět: Citovat

ja jsem typicky priklad kratkovlaseho ditete,maminka me a me dva bratry strihala zasadne na ``blba``,nicmene vlasy mam porad skoro ve triceti jemne a rychle se mastici. V tehotenstvi nastala obrovska zmena k lepsimu,uplne prestaly padat a ja si pripadla jako v raji Smile. Tri mesice po porodu prisel onen sok. Bejem 14ti dnu mi vsechny ty usetrene vlasy vypadaly. Byl to takovy napor na psychiku,ze jsem si je nechala zkratit na ramena a jeste sestrihat. Oni ty kratsi vypadany maj mensi objem a clovek se tak nedepta. Pak padani skoro naraz prestalo,tak zacinam znovu pestovat repu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ksilhanova
321-600
321-600


Založen: 11.3.2008
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 8:56 pm    Předmět: Citovat

Mě naopak ty vlasy začaly teď padat Smile Je to asi individuální. Naopak se mi zlepšila pleť. Trochu se hrozím toho, že mi pak vypadá i ten zbytek co bude na hlavě po porodu Crying or Very sad No ale i kdyby, tak pak to zase naroste tak se nestresuju Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 9:03 pm    Předmět: Citovat

Tak já mám vlasy úplně stejné, jako před těhotenstvím, husté, nepadající. A doufám, že to tak zůstane i nadále Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.