Bathory
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=13eae23c7397f405eaf9e0cd6fb8b91dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Vidět to
ano
74%
 74%  [ 37 ]
ne
8%
 8%  [ 4 ]
nevim
18%
 18%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 50

Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 8:17 am    Předmět: Citovat

Lilith.2 napsal:

a k tomu filmu Bathory-uznávám,že úplnou chudinku nevinnou z Bathorky neudělali ale přece se nekoupala v krvi panen,voda byla zbarvená od bylinek...


A ty si opravdu myslíš, že se koupala v krvi??? Tuším, že na tom, že toto je docela nesmysl (ona se krev poměrně rychle sráží atd.) se shodne snad i velká většina jejích dnešních odpůrců...

A stejně mi to připadá takové celkem mimo: vždyť Jakubisko právě chtěl ukázat jiný pohled, tak mi připadá logické, že nabízí jiná vysvvětlení... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 8:22 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Lilith.2 napsal:

a k tomu filmu Bathory-uznávám,že úplnou chudinku nevinnou z Bathorky neudělali ale přece se nekoupala v krvi panen,voda byla zbarvená od bylinek...


A ty si opravdu myslíš, že se koupala v krvi??? Tuším, že na tom, že toto je docela nesmysl (ona se krev poměrně rychle sráží atd.) se shodne snad i velká většina jejích dnešních odpůrců...

A stejně mi to připadá takové celkem mimo: vždyť Jakubisko právě chtěl ukázat jiný pohled, tak mi připadá logické, že nabízí jiná vysvvětlení... Shocked

jasně že si nemyslím,že se koupala v krvi,ale v té knížce to tak popisovalo chápeš?Já jsem jen právě vysvětlila rozdíly mezi knihou a filmem,a jasně že vím,že film neměl být podle knihy.No a právě v tom fimlu to bylo podáno tak,že proti ní Thurzo kul pikle a z ní udělali praticky nevinnou ženu,co se týče koupání v krvi a hromadného vraždění služebnictva Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 8:27 am    Předmět: Citovat

jo ještě k tomu koupání se vkrvi:3lo byto,kdyby byla zředěná vodou nebo mlékem,myslím,ne? Rolling Eyes Nicméně,když bych si představila,že se fakt koupe v krvi,jak se o ní říkalo,tak by na kařdou koupel padlo hodně panen,když by chtěla naplnit celou velkou vanu! Shocked To by pak výraz masová vražedkyně jaksi byla málo Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 8:30 am    Předmět: Citovat

Lilith.2 napsal:

jasně že si nemyslím,že se koupala v krvi,ale v té knížce to tak popisovalo chápeš?Já jsem jen právě vysvětlila rozdíly mezi knihou a filmem,a jasně že vím,že film neměl být podle knihy.No a právě v tom fimlu to bylo podáno tak,že proti ní Thurzo kul pikle a z ní udělali praticky nevinnou ženu,co se týče koupání v krvi a hromadného vraždění služebnictva Wink


Já ale pořád nechápu, proč mu vyčítat, že nepoužil vyložené bláboly, navíc v případě, že chtěl ukázat něco jiného, než co se traduje... Shocked Shocked Shocked když je koupání v krvi nesmysl, tak mi jaksi připadá automatické, že v tom je nevinná... Laughing Laughing Laughing
Navíc moc nechápu, proč se tu pořád operuje tou knihou. Jednak ten film s ní nemá nic společného, není to ani žádná adaptace, navíc Nižňanský podle mě na mnoha místech fantazíruje uplně stejně jako Jakubisko (ne-li víc)... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 8:33 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Lilith.2 napsal:

jasně že si nemyslím,že se koupala v krvi,ale v té knížce to tak popisovalo chápeš?Já jsem jen právě vysvětlila rozdíly mezi knihou a filmem,a jasně že vím,že film neměl být podle knihy.No a právě v tom fimlu to bylo podáno tak,že proti ní Thurzo kul pikle a z ní udělali praticky nevinnou ženu,co se týče koupání v krvi a hromadného vraždění služebnictva Wink


Já ale pořád nechápu, proč mu vyčítat, že nepoužil vyložené bláboly, navíc v případě, že chtěl ukázat něco jiného, než co se traduje... Shocked Shocked Shocked když je koupání v krvi nesmysl, tak mi jaksi připadá automatické, že v tom je nevinná... Laughing Laughing Laughing
Navíc moc nechápu, proč se tu pořád operuje tou knihou. Jednak ten film s ní nemá nic společného, není to ani žádná adaptace, navíc Nižňanský podle mě na mnoha místech fantazíruje uplně stejně jako Jakubisko (ne-li víc)... Laughing

však já mu rohodně nic nevyčítám! Laughing a je jasný,že Nižanský musel taky fantazírovat Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 8:34 am    Předmět: Citovat

Jo a jsem ráda,že někdo natočil její příběh z trochu jiného úhlu,film se mi líbil,jak už jsem tu psala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 8:36 am    Předmět: Citovat

Lilith.2 napsal:
Jo a jsem ráda,že někdo natočil její příběh z trochu jiného úhlu,film se mi líbil,jak už jsem tu psala Very Happy



V tom případě jsem tě asi úplně blbě pochopila... Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 8:41 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Lilith.2 napsal:
Jo a jsem ráda,že někdo natočil její příběh z trochu jiného úhlu,film se mi líbil,jak už jsem tu psala Very Happy



V tom případě jsem tě asi úplně blbě pochopila... Laughing Laughing Laughing

to nevadí! Laughing
Možná to neumím dost dobře popsat písemně,víš co Laughing Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 12:11 pm    Předmět: Citovat

Literaturu poskytnu co nejdřív Wink

Interpretace minulosti je věc hodně záludná, já se s tím setkávám prakticky každý den.

Btw, jestli ono to koupání v krvi nebude jen metafora k těm vraždám a pak jinak pochopená. Jen mi to tak blesklo hlavou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 12:32 pm    Předmět: Citovat

sobebor napsal:


Btw, jestli ono to koupání v krvi nebude jen metafora k těm vraždám a pak jinak pochopená. Jen mi to tak blesklo hlavou Wink

nó,to je fakt!:shock:Chytrý postřeh Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.