seznam opravdu přírodní kosmetiky
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=624f222a3891124a540396fff766f313Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 1:03 pm    Předmět: seznam opravdu přírodní kosmetiky Citovat

snad tu ještě nikde to téma neníSmile
vím,že se tady hodně lidí vyzná ve všech možných i nemožných silikonech a jiných chemikáliích a taky jsem tu objevila,že ne všechna přírodní(tedy bio) kosmetika je tak úplně ok.
takže která je opravdu v pořádku?

a ráda bych,kdyby jste tu mohly dát tipy na české výrobce nebo i míň známé firmy, které se u nás dají sehnat:)díky [/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 1:06 pm    Předmět: Citovat

citace:
ne všechna přírodní(tedy bio) kosmetika


bych si dovolila trošku nesouhlasit. Přírodní kosmetika nemusí být hned bio!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 1:13 pm    Předmět: Citovat

To je pravda, přírodní nemusí být hnedka bio.
Já žiju v domnění, že skutečně přírodní je ta kosmetika, která neobsahuje parafíny, ropné oleje, prostě produkty z ropy, silikony, pegy, parabeny a podobné.
Určitě přírodní je:
Logona
Lavera
Weleda
Dr.Hauschka
Tautropfen
Farfalla
Eco cosmetics
Alverde víceméně
Sante
Sanoll
Urtekram

a tak. Myslím že tohle. Jako třeba v Laveře v šamponech i jinde je trochu syntetiky, ale jemné. V Alverde to samé. Ale neobsahuje to to nejhorší - ty konzervanty a věci z ropy.
Tautropfen bude asi bio... U nás Saloos je přírodní, Nobilis Tilia...asi i něco od Hádka.
Myslím že je to tak nějak, určitě se tu objeví někdo kdo bude vědět víc Smile


Naposledy upravil Déscantes dne pá červenec 18, 2008 1:14 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 1:14 pm    Předmět: Citovat

tak teda dodávám jak jsem to myslela.
nemusí být tedy bio, ale prostě neobsahovat chemikálie poškozující zdraví.(dá se namítnout,že to jsou všechny,já vím..Smile)
já si třeba dlouho myslela,že salus je dost přírodní a tady někdo psal že ani ne.
a tak předpokládám že lavera,weleda,sante, urtekram, sanoflore a podobně v pořádku jsou. a o takových a podobných spíš neznámých jsem chtěla zavést diskuzi Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 1:16 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
tak teda dodávám jak jsem to myslela.
nemusí být tedy bio, ale prostě neobsahovat chemikálie poškozující zdraví.(dá se namítnout,že to jsou všechny,já vím..Smile)
já si třeba dlouho myslela,že salus je dost přírodní a tady někdo psal že ani ne.
a tak předpokládám že lavera,weleda,sante, urtekram, sanoflore a podobně v pořádku jsou. a o takových a podobných spíš neznámých jsem chtěla zavést diskuzi Very Happy


No, v hydrofilních olejích od salusu byly pegy...v koupelových taky možná.
Ale to co má CPK nebo CPK bio by mělo být v pořádku, to jsou rostlinné oleje a ty balzámy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 1:21 pm    Předmět: Citovat

a co třeba manufaktura, nobilis tilia, botanicus..?
jinak kiss my face, durance, jason..o lóccitane někdo psal,že moc ne, o lush taky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 1:30 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
a co třeba manufaktura, nobilis tilia, botanicus..?
jinak kiss my face, durance, jason..o lóccitane někdo psal,že moc ne, o lush taky..


Manufaktura ani omylem, mám zkušenosti.
Nobilis je myslím dobrý...zas jak co ale já bych řekla že hodně jejich výrobků má CPK nebo CPK bio. Nobilis netestuje.
Botanicus netuším. Taky asi netestuje.
Kiss my face jak co. Netestuje.
Durance netuším. Netestuje.
Jason je polopřírodní, hodně extraktů z květin a bylin, ale i chemie. V jednom dobrém šamponu co od něj teď mám jsou dva silikony. Ale má HCS a netestuje.
Loccitane přírodní není, aspoň ne celý. V něčem má syntetiku.
Lush má syntetické ingredience, ale i bylinky. Netestuje.

Tohle si myslím, možná že je to jinak, kdyžtak mě někdo prosím opravte Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 4:08 pm    Předmět: Citovat

Takze jak bylo receno prede mnou prirodni nerovna se bio.Dulezite je ze prirodni kosmetika neobsahuje ani zadne synteticke konzervantya emulgatory,coz byva problem hravne v kremech-v cechach 100%prirodni krem asi nenajdes,nejsou tu na to sehnatelne financne dostupne technologie....to same plati o hydrofilnich olejich,vetsinou je tam jako spojnice mezi vodou a olejem nejky PEG.

Kiss my Face prirodní je jen z části a jak který výrobek....přírodních je z celé škály výrobků jen pár druhů,ve většině se najde nějaká syntetika,Pegy a ropne derivaty.Je to tim ze je to Americka firma a v Americe maji mene prisna pravidla pro prirodnost,vetsina tech veci by v EU certifikat nedostala.
Nobilis z vetsiny je v pohode,ale obcas se neco najde.
Botanicus neni ani nahodou.
Durance je spekulovatelny,protoze moc neuvadi slozeni,ale nema zadny certifikat,tudiz myslim,ze je to tak z poloviny prirodni a rozhodne mensi zlo nez drogerka konvencni.
Jason nic moc
Loccitane neni ani z daleka prirodni,ale k chemii pouziva byliny a oleje z ekol.zem.Jedine co je stopro tak cast rajcatove rady a levandulove mleko a mozna levandulovy gel-jedine vyrobky co maji certifikat ECOCERT,staci se na Ecocert zeptat u prodavacky,vyrobky ti ukaze.Ostatni je klasicka chemie s lepsimi extrakty a pod.
Lush prirodni moc neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
človíček
81-160
81-160


Založen: 25.4.2008
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 8:23 pm    Předmět: Citovat

koupila jsem si oční krém BOTANICO a schválně jsme se ještě ptala paní ve výživě,zda je skutečně přírodní a ona se dušovala,že na 100% ano.... mám ho u sebe,tak vám napíši složení:white mineral oil, glycerin, glyceryl stearate, ceteareth 25, cetearyl, alcohol, ceteareth 6 a stearylalcohol, propylparaben, parfum, extract,imidazolidinyl urea, panthenol, tocopheryl, acetate, methylparaben. tož to je celé a pomale celé příroda,že Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valkira
321-600
321-600


Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 405

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

človíček napsal:
koupila jsem si oční krém BOTANICO a schválně jsme se ještě ptala paní ve výživě,zda je skutečně přírodní a ona se dušovala,že na 100% ano.... mám ho u sebe,tak vám napíši složení:white mineral oil, glycerin, glyceryl stearate, ceteareth 25, cetearyl, alcohol, ceteareth 6 a stearylalcohol, propylparaben, parfum, extract,imidazolidinyl urea, panthenol, tocopheryl, acetate, methylparaben. tož to je celé a pomale celé příroda,že Rolling Eyes Wink


Spíš přírodního z toho není pomalu nic.
_________________
Dnes je dobr?? den na smrt... Tvoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.