Korálkový a batikovaný svět:)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6c6b0fdcce34ef184590ac2f6a195333Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2013 10:26 pm    Předmět: Citovat

Bone, díky Smile Písek na nádobí tu ale bohužel nemám Confused Ale našla bych sodu Very Happy Snad...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2013 11:08 pm    Předmět: Citovat

Hmm tak nic, barvení se nekoná, nemám dostatečně velkej hrnec, max. 6l, ale úplně na max.... to je málo, ta Duha se má rozpustit v 7-10l a ještě tam nacpat to oblečení... (sukně a dvě trička)... Rolling Eyes Takže si počkám do středy, kdy dostanu i kalhoty ze silný balvny a obarvím to všechno najednou v pračce (a přikoupím ještě jednu Duhu, celkem dám 3 sáčky). Rolling Eyes Jen doufám, že to z tý pračky pak dostanu podle návodu (prací prášek, savo a starej hadr), jinak mě splubydliči zabijou... Embarassed
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2013 11:33 pm    Předmět: Citovat

Jestli budeš barvit v pračce a nechceš fleky, jsou na to taky dobré fígle. Barvu dej do petlahve s vodou a pořádně protřepej, aby se úplně rozpustila. Prádlo dej do pračky, pusť ji, nech, aby se napustila voda a prádlo se ponořilo a až potom otevři přihrádku na prací prášek a vlej tam rozpuštěnou barvu. A taky se smiř s tím, že násypka na prášek se nedá vyčistit skoro vůbec a ta barva se zažere do plastu Smile Ale na čistotu prádla to nemá vliv, jen to vypadá podezřele.
Btw. ještě si zkontroluj, jestli je to šité polyesterovou nití. Ta se neobarví. Takže pokud se chystáš barvit něco hodně kontrastního, počítej s tím, že švy pak můžou zářit a vystoupí všechny nedokonalosti šití, jako třeba lajdácké začištění a tak.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2013 11:44 pm    Předmět: Citovat

Aha, díky za tipy, já to do tý přihrádky lejt nechci, ale přímo do bubnu, takže asi taky tedy až po napuštění... ta pračka není moje a nerada bych aby mě zabili za černou přihrádku, nechce se mě to pak vysvětlovat, že to nemá vliv Embarassed
Jedni tričko vypadá, že má umělejší nit, to ale chci batikovat, takže to snad případně nebude tak hrozný Smile To druhý má bavlněnou nit. Sukně taky vypadá že je v pohodě, ale ta je středně hnědá, tak by to případně nebyla takový hrůza Smile Zip se mi stejně neobarví, takže s troškou původní hnědý barvy na určitejch místech počítám. Kalhoty jen budou chtít obnovit černou barvu, je sepraná.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út květen 21, 2013 10:25 am    Předmět: Citovat

Tak to otestuj, jestli se po napuštění vody dá buben otevřít, u naší pračky s bočním plněním to nejde.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út květen 21, 2013 10:30 am    Předmět: Citovat

A co to prádlo zkrátka namočit, dát do pračky, nalít rozpuštěnou barvu, zavřít a zapnout prací proces?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út květen 21, 2013 10:49 am    Předmět: Citovat

wensdy, to mě pak taky napadlo Smile na netu jsem našla i to, že někdo sype nerozpuštěnou barvu (prášek) se solí do bubnu přímo, hodí prádlo, zavře a pustí... tím, jak se nejdřív napouští studená a přitom otáčí buben, tak se prádlo ještě neobarví, rovnoměrně namočí a až se voda ohřeje, tak je všechno už ready a nedělá jí to fleky. Někdo dokonce psal, že když nalil vodu do bubnu, tak těsně před napuštěním vody do bubnu mu ta pračka tu vodu s barvou vypustila (jakože vypuští přebytečnou vodu před začátkem novýho praní), toho se bojím.
Bone, mám vrchní plnění a právě nevím, jetsli se dá pračka během cyklu otevřít, bydlím tu krátce a spolubydliči věčně nejsou v dosahu. Ale kontrolku "stop" tam má... tak nevím jetsli to ale chci riskovat.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út květen 21, 2013 3:18 pm    Předmět: Citovat

Mně jde pračka otevřít i s napuštěnou vodou, když ji natvrdo vypnu - žádná pauza, ale otočím kolečkem do polohy OFF. Pak ji musím znova nastavit tak, jak jsem ji měla, ale chytí se v místě, kde program skončil, takže nic nevypouští, maximálně připustí trochu vody. Mám teda pračku s předním plněním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 6:30 pm    Předmět: Citovat

Jsou tu nějací batikovací experti? V profilu mám fotku šatů, které se mi fakt moc líbí, myslím si, že jsou batikované. Jak na to? Nějaké nápady?
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 7:44 pm    Předmět: Citovat

Mně podle fotky připadá, že ty šaty nejsou batikované, ale posešívané z malých barevných kousků, nebo se mi to zdá? Každopádně, kdybys to chtěla batikovat, asi bych zkusila podobný postup, jako když se dělá takový ta spirálová duha (reaktivníma barvama), ale místo motání do spirály, bych to jenom srolovala do ruličky a barvu nanášela jakovy v pruzích. Ale nikdy jsem nic takového nedělala, je to jenom nápad Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.