Korálkový a batikovaný svět:)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=98a3b577f57ea749f7f0f1c191a787a0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 7:57 pm    Předmět: Citovat

Taky mi to přijde spíš jako sešité z kousků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 8:14 pm    Předmět: Citovat

No mně to právě nejdřív přišlo taky jako patchwork, ale pak mě zase víc lidí začalo přesvědčovat, že je to batika... Tak nevím. Laughing Každopádně - dělat to jako patchwork, tak se z toho člověk asi zcvokne, ne? Twisted Evil
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 7:16 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že je to patchwork, jsou tam vidět ty kousky různých barev. Možná je to patchwork z batikovaných látek. Jako že ty kousky nabatikovali a pak sešili. Nevidím tam v tom tu plynulost normální batiky, ale ohraničené čtverečky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 9:13 pm    Předmět: Citovat

Jé, já to psala Lalaith do zprávy Very Happy

Přijde mi taky, že to je sešité, nebo aspoň ozdobně prošité. Ale docela mě to inspirovalo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shui xian
8-20
8-20


Založen: 23.4.2014
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2015 10:49 pm    Předmět: Citovat

Lalaith zkoumala jsem na fleru halenu která vypadala podobně, jen barvy víc tón v tónu. došla jsem k tomu, že to je patchwork, ale sešitý z batikovaných látek (kdy se klidně do vody po jednom barvení jen přisype nová barva a barví se další kus látky).
ač to vypadalo skvěle, odložila jsem realizaci na později, právě proto, že to musí být pakárna Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 6:47 pm    Předmět: Citovat

Zkoušeli jste někdo batikovat v pračce? Mám lněný kabát ke kolenům (na kterém kdovíjak nelpím, je to sekáčový úlovek) ve vyblité khaki barvě. Chtěla bych ho obarvit na něco jiného... Líbila by se mi tmavě červená, ale vzhledem k podkladu bych se bála, aby nevyšla nějak hnusně... Tak bych to chtěla zkusit na nějakou výraznější zelenou, možná úplně tmavě zelenou. Ale kabát téhle velikosti bych fakt potřebovala asi barvit v pračce... Počítám s případnými kontrastními švy, to nebude vadit...
Dá se v pračce batikovat všemi druhy barev na batikování? Nebo je třeba mít nějaké speciální? A fakt potom stačí pračku pustit třeba s hadry nebo tak něčím? A kolik barvy se dává do pračky?
Ne že by to bylo aktuální, pračka nám teď nejde, ale není nad to být informován včas.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 7:39 pm    Předmět: Citovat

farby značky DUHA sa dajú použiť na farbenie v práčke. na obale je aj návod ako postupovať. jeden balíček stojí pár korún, no na kabát budeš možno potrebovať aspoň dva... a čistenie práčky je asi obvyklé - naliať sodu a (alebo) ocot a pustiť na najvyššiu teplotu s handrou vnútri. ale osobnú skúsenosť nemám. s Duhou som farbila iba v hrnci, ale vždy mi chytili pekne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 8:14 pm    Předmět: Citovat

Jen pozor, jestli nemáš nějakou moc chytrou pračku. Naše dávkuje vodu podle hmotnosti prádla uvnitř a na rovnoměrné obarvení je tam té vody potom málo. Takže barvené prádlo nejdřív nechám nasáknout vodou, aby bylo těžší. Barevý prášek pořádně rozpustím v dvoulitrové petce s vodou a pak ho vliju až do plně napuštěné pračky. Máme pračku s předním plněním, takže to jde. Vždycky se mi při tomhle postupu všechno obarvilo rovnoměrně, bez fleků, i když barvím tou nejlevnější Duhou (Chevas).
Na vnitřek pračky stačí nějaký ten kus hadru, ale násypku je třeba umýt zvlášť a co možná nejdřív, některé barvy mi po zaschnutí už nechtěly pustit a zůstal po nich i po drhnutí barevný odstín.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 8:59 pm    Předmět: Citovat

Díky, žádnou chytrou pračku rozhodně nemáme, spíš naopak, takže nějakého omezení objemu vody bych se nebála. Taky používám obvykle Chevas, mají pěkné odstíny...
Moment, jak do plně napuštěné pračky?!?
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 10:47 pm    Předmět: Citovat

U naší pračky s předním plněním se dají šuplíky na prací prášek vytáhnout i v průběhu praní. Takže počkám, až se napustí voda (která jde tím šuplíkem a normálně splachuje prací prášek do bubnu), vytáhnu šuplík, naleju barvicí roztok, přidám ještě čistou vodu, aby se to propláchlo, zavřu šuplík a nechám, ať se to dál pere. Buben není napuštěný úplně do plna, bylo to myšleno tak, že další voda nepřitéká.

Párkrát jsem takhle barvila i s přírodníma barvama, například s odvarem cibulových slupek.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.