Korálkový a batikovaný svět:)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e34c277a5549d673d09ee4357868d741Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2012 1:48 pm    Předmět: Citovat

Máme doma starý batikovaný potah na postel, takže to zjevně jde i na takhle velkou plochu. Je to sypaná batika, zafixovaná žehlením přes hadr. Jen bacha na nitě, polyester se neobarví.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 8:36 am    Předmět: Citovat

Potřebovala bych poradit. Mám bavlněnou mikinu, sice z tenčí látky, ale o dost silnější než tričko. Je modrá, spíš petrolejová. Půjde odbarvit a nabarvit? Chtěla bych docílit nějaké teplejší barvy - světle hnědá, tmavě oranžová nebo tmavě červená. Půjde to Iberií nebo radši nečím jiným? Nebo je to risk? Díky za jakoukoliv radu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 8:43 am    Předmět: Citovat

Hanife...my s kámoškou barvily i šaty dlouhý ne zcela bavlněný a kupodivu se obarvily pěkně celý rovnoměrně, takže batika na povlečení se určo povede. Dělaly jsme to klasicky sůl, barva, a vaření ve vodě podle návodu.

Housenko...kamarádka barvila mikinu a obarvila se jí rovnoměrně, myslím v pračce právě iberií vínovou to dělala (nebo prostě do vínova to chytlo). Jinak platí i to o těch šatech.

Obecně je potřeba u těhle barev zvolit správný množství, aby byla vůbec šance to obarvit rovnoměrně. Jinak střídáme Duhu a Iberii.

Bonemíno...mně se docela líbí kontrastní obarvení nití, pokud je nemám vytrhaný a není to jen kus Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 11:52 am    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Potřebovala bych poradit. Mám bavlněnou mikinu, sice z tenčí látky, ale o dost silnější než tričko. Je modrá, spíš petrolejová. Půjde odbarvit a nabarvit? Chtěla bych docílit nějaké teplejší barvy - světle hnědá, tmavě oranžová nebo tmavě červená. Půjde to Iberií nebo radši nečím jiným? Nebo je to risk? Díky za jakoukoliv radu!


Je to risk, na tvém místě bych ji nechala, jak je, jinak můžeš splakat nad výdělkem.

Tu látku 100% neodbarvíš nabílo, abys pak docílila té správné hnědé, něbo červené. A když máš jako základ napůl odbarvenou modrozelenou, tak ti z toho může vzniknout hodně hnusná hnědozelená, hnědofialová nebo jiná taková ohavná barva. A když to pak odbarvíš ještě jednou, začne se ti to rozsypávat.

Jinak na teplé barvy se dostaneš jedině mícháním, protože samy o sobě ty základní odstíny Duhy, Iberie, JAvany a čehokoli, jsou jasné a zářivé. Je to třeba nakombinovat a nějak to vyčíhat.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 5:56 pm    Předmět: Citovat

Když já se obávám, že ji takhle stejně nebudu nosit, necítím se v té barvě dobře. Otázka je, jestli si tím barvením nakonec pomůžu Smile Ještě to promyslím. Každopádně díky za názory!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 5:58 pm    Předmět: Citovat

Já ještě přidám, že u mikiny je téměř 100% jistota, že bude mít polyesterové švy, tak aby ti nevadilo, že pak budou kontrastní.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 7:57 pm    Předmět: Citovat

já si dneska konečně udělala dřevěný korálky na gumičce, jsem v korálkárně byla poslední dobou často, ale nebyl čas ani nálada to dát na gumku, konečně Embarassed
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Veera
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2011
Příspěvky: 964

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 8:45 pm    Předmět: Citovat

Já zas nedávno našla na chodbě ve škole korálkovou vážku a vzala si ji, že ji opravím. Chuděrka stále čeká v peněžence na operaci křídel Embarassed (a teď, když o ní píšu, tak se do toho stejně pustit nemůžu, neboť nemám po ruce vlasec Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2013 9:57 pm    Předmět: Citovat

Prosím vás... chtěla bych si obarvit a nabatikovat pár věcí a mám otázku... když použiju na vyváření s barvou takovejhle starší (asi plechovej?) hrnec, jako je na obrázku, se světlým odřenějším vnitřkem, obarví ho ta barva? Půjde to dolů něčím vydrhnout? Chci použít černou barvu Very Happy a jiný hrnce tu nemáme, jen tohodle typu...



A další otázečka, můžu jako ustalovač použít jablečnej ocet? Normální ocet nějak nemám... Smile

Děkuju za odpovědi Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2013 10:18 pm    Předmět: Citovat

Pokud ten hrnec odrbeš ještě za čerstva a případně si pomůžeš pískem na nádobí, bude to v pohodě. Jablečný ocet je taky fajn, důležité je, aby byl kyselý Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.