tipy na Slovinsko?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a885d4239ec33a29846b2eb3dd096458Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 1:54 pm    Předmět: tipy na Slovinsko? Citovat

Hola!

Na poslední chvíli jsme změnili dovolenkové plány, neb Kaput nevěstu sklátila choroba, takže měníme nejen místo, ale i styl (víc relax), a o víkendu vyrazíme tak na týden+ do Slovinska s autem, batohy a prázdným programem:)

Tož se chci zeptat na nějaké tipy - kam do hor nalehko (tzn. nějaké místo, ze kterého se dají dobře podnikat výlety)? Co určitě vidět, zažít, ochutnat, potkat, etc.?

(rovnou mně napadá, že budou asi místa v autě, kdybyste někdo chtěl tím směrem odvést; potvrdil bych v pátek Wink)
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anyyzek
41-80
41-80


Založen: 19.7.2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 6:23 am    Předmět: Re: tipy na Slovinsko? Citovat

Aha napsal:
Hola!

Na poslední chvíli jsme změnili dovolenkové plány, neb Kaput nevěstu sklátila choroba, takže měníme nejen místo, ale i styl (víc relax), a o víkendu vyrazíme tak na týden+ do Slovinska s autem, batohy a prázdným programem:)

Tož se chci zeptat na nějaké tipy - kam do hor nalehko (tzn. nějaké místo, ze kterého se dají dobře podnikat výlety)? Co určitě vidět, zažít, ochutnat, potkat, etc.?

(rovnou mně napadá, že budou asi místa v autě, kdybyste někdo chtěl tím směrem odvést; potvrdil bych v pátek Wink)


Ahoj,

po víc jak roce téma znovu otevírám... Nějaké tipy? Wink Vyrážíme s přítelem v podobném stylu ve čtvrtek, máme samozřejmě spoustu průvodců a map, ale kdybyste někdo měl tipy na nějaká místa, která fakt nesmíme minout (nemyslím tím ty nejprofláklejší), případně nějaké info o kempech (budemem mít stan), horských chatách (asi tam jednou nebo dvakrát přespíme při pokusu o některý vrchol), tak bych byla moc ráda Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KačBeth
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 7.1.2009
Příspěvky: 665

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 7:22 am    Předmět: Citovat

já byla ve Slovinsku jen v Julských alpách, ale naprosto mě uchvátily, opravdu nádhera. Kemp je u Bohinského jezera co vím, ale dá se spát i na chatách Koča na planini pri jezeru a taky Vodnikov dom, od tama je hezký výhled (a pravděpodobně i výstup) na Triglav. něco málo fotek zde http://kacbeth.rajce.idnes.cz/Julky_pohodove_0907/#

překvapil mě tam dokonalý pořádek na horách, mají tam heslo, které by neškodilo dyby dodržovali i čeští turisti: "co sis donesl, to si odnes". nejsou tam odpadkové koše, a stejně nenajdete ani jeden papírek, konzervu apod...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anyyzek
41-80
41-80


Založen: 19.7.2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 8:55 am    Předmět: Citovat

jéé, děkuji KačBeth. No fotky máš nádherné.

Ještě se zeptám, jak je to s přespáním na těch chatách (kočích), je třeba táhnout spacák? Víš jak, kdybysme se vypravili na dvoudenní pochod na Triglav a nechtěli toho s sebou moc tahat, tak jestli nám tam půjčí nějaké deky nebo tak. Zatím co jsem pochopila, některé chaty nabízí dva typy ubytování - s postelí a půjčenou dekou, dražší, nebo ve vlastním spacáku v nějaké ložnici pro hodně lidí za menší peníz. Ale je to pravidlem? Resp. nevíš, jestli je to na těch dvou, cos psala? Děkuju moc:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KačBeth
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 7.1.2009
Příspěvky: 665

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 9:24 am    Předmět: Citovat

my sme spali v Koči na planini pri jezeru a tam sou spacáky zakázané, dají ti deku a jednorázové "papírové" povlečení (bo to se tam dá spálit v kamnech), bohužel nevím jak je to jinde, je fakt že to nikdo nekontroloval estli spíš ve spacáku nebo ne ... tady na webu Vodnikova domu je i nějaký mejl, myslím že snad anglicky by se dalo zeptat na ten nocleh ...

http://www.slovenia.info/?koca_planinski_dom=22813
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kocici.hrbet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 10:26 pm    Předmět: Citovat

Asi trochu mimo, ale moc se mi líbilo v Mariboru. Menší městečko, ale pěkný. S kempováním bohužel zkušenosti nemám, byla jsem tam jen na den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anyyzek
41-80
41-80


Založen: 19.7.2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 7:39 am    Předmět: Citovat

Tak jsem se včera vrátila po 14 denní cestě po Slovinsku. Všem doporučuji, je to nádherná země, všude mají neskutečný pořádek a všechno pěkně upravené, lidi jsou neuvěřitelně hodní, milí a ochotní, slovinštině jde plus minus rozumět, případně se dá bez problémů domluvit anglicky (hlavně mladí umí velmi dobře). Popisovat krásu hor tu nebudu, protože se dost dobře popsat nedáSmile

Procestovali jsme až na východ a jihovýchod celé Slovinsko (vlastním autem, noclehy v kempech ve vlastním stanu) a jsem nadšená každým koutem, i když malinko zklamaná z pobřeží, na které podle mě slovinci ke své škodě kašlou a spíš to tam vypadá jak někde v Chorvatsku a Itálii, hlava na hlavě (resp. auto na autě, pokud se člověk snaží někam vjet nebo zaparkovat), kempy o dost horší úrovně než ve zbytku země, trochu nepořádek, divní lidi (oproti "severským" slovincům). Ale dojem mi napravilo pobřežní městečko Piran, fakt nádhera.

To kocici.hrbet: Mariborem jsme jen projeli, popis v průvodci mě nijak nenadchl, tak jsme se ho rozhodli vynechat, asi teda škoda

No když to shrnu, Slovinsko je skvělý tip na dovolenou. Je to země dostatečně malá na to, aby člověka nezruinovaly platby za benzín a neotrávily dlouhé přejezdy, ale se spoustou krásných míst a památek, aby se tam dala strávit i delší dovolená (nám 14 dní rozhodně nestačilo).

Celkově je tam malinko dráž než u nás, ale to je vzhledem k nedávno zavedenému euru pochopitelné. Na druhou stranu tam příliš neprudí lidi s parkovným a vůbec docela dost vstupů byla zdarma nebo za snesitelné ceny.

Jo a nadchlo mě (možná se někdo bude smát, ale při cestování je to jedna z mých hlavních starostíWink), že wc mají na každém kroku a na výborné úrovni, čisťounké, vždy doplněný toaletní papír, mýdlo a papírové utěrky a hlavně je skoro všude zdarma, viděla jsem jen na dvou místech (obojí v centru velkých měst), že chtěli 50 centů. U přírodních památek to řeší čistými a pravidelně doplňovanými toitoikami.

Kdyby chtěl někdo nějaké tipy nebo rady, velmi ráda poskytnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.