Supermarkety, obchody a zážitky z nich
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=176a739150454e02a327a994c9deb6a8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 11:40 am    Předmět: Supermarkety, obchody a zážitky z nich Citovat

Dneska jsem šla z města z nákupu a až skoro u domu jsem si vzpomněla, že jsem nekoupila brambory. Vracet do města jsem se nechtěla, tak jsem zašla do blízkého Lidlu.
Chyba.
Do tohohle obchodu nechodím pokud nemusím. Jediné, co tam občas koupím, jsou červené fazole, které jinde nemají. Ale dnes jsem tam zašla kvůli těm bramborám.
Měli je v síťkách - skoro všechny nahnilé, navlhlé a podivně zapáchající. Po deseti minutách přehrabování jsem vybrala jedny obstojné a šla k pokladně, ale napadlo mě, že bych ještě mohla vzít nějaké pečivo. A u chlebů to přišlo.
V regálu vidím ten žitný chleba z Penamu - prošlý a celý zelený! Normálně zplesnivělý, a nebyl sám, těch prošlých hnusných chlebů jsem našla v regále několik. Popadla jsem ten ten plesnivý a šla za nejbližší prodavačkou, která něco rovnala v mrazáku, a řekla jí, že by se tam na to měli podívat. Byla hrozně překvapená ( nevím proč, myslím že to mají jako úkol od vedení zamíchat prošlé věci mezi ty čerstvé )...prostě mě ale hrozně naštvala ta drzost řetězců, a to je všude, v kauflandu nahnilé ovoce ( tam mají opravdu nějakou zeleninu a ovoce v strašném stavu )-i když zas tak mě to nepřekvapuje, Kaufland i Lidl mají stejného majitele.
Jsem ráda že se bez těchto obchodů obejdu, ale slyším to ze všech stran i od známých - maso se omývá octovou vodou, aby vypadalo čerstvé, prošlé sýry se přebalují a dá se na ně nová nálepka s novým datem...

Koupili jste někdy něco prošlého v takových obchodech? ( nebo i v jiných, mě naposled ošidila prodavačka v jedné zdravé výživě- což zamrzí, ale přišla jsem na to až doma že mi prodala staré tvrdé hnusné rohlíky místo čerstvých ) Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eltecko
161-320
161-320


Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 12:32 pm    Předmět: Re: Supermarkety, obchody a zážitky z nich Citovat

Déscant, tak to mě mrzí, že máš takovou hnusnou zkušenost - vůbec se nedivím, že se potom takovému obchodu vyhýbáš obloukem. Moje maminka pracuje v Lidlu nekolik let, tak se musím trošku zastat Smile Kdyby se tam na prodejně objevilo něco podobného tomu co popisuješ - prodavačky by dostaly takoveho zdrba, že by si to dlouho pamatovaly. "Zelenina" je dost nepopulární činnost, právě proto že je nutné zajistit, aby se tam vsechny ty zhnilé hnusy nevyskytovaly, není to hezká práce. Zkrátka - na dobře vedené prodejně, kde šéf není lempl a prodavačky bordelářky - se tohle nemůže stát. Pakliže by k tomu náhodou došlo - všichni jsou jen lidi - pak by určitě následovala omluva a uvedení věci do pořádku. Proto navrhuji - pokud někde něco takového objevíte a nedejbože seještě personál tváří arogantě: Klidně bonzujte! Vím trošku, jak to chodí, regionální šefy to určitě zajímat bude a jestli to takhle praktikují běžně, tak jinak k nápravě nedojde.
S Lidly, do kterých občas chodím, mám jen dobré zkušenosti. Ačkoli se vydává za diskontní prodejnu, řekla bych, že kvalita je celkem dobrá, většinou tam ani není bordel a rychost odbavení nadprůměrná. Postupem času jsem začala víc a víc nenávidět "monsterkrámy" (viz.např.Letňanské Tesco - tam mám vyloženě pocit, že mě to nasaje, přežvýká a pak vyflusne) a navštěvuji menší obchody coby přijatelnější alternativu.

Mám pocit, že profláknuté praktiky jako např. omývání masa a přebalování zkažených sýrů v Lidlech nehrozí, naopak mě štve, když slyším, kolik zboží se odváží a vyhazuje, jen proto, že mu ten den končí trvanlivost, přičemž by normálně vydrželo i týdny. Oproti tomu: Zážitky z Hypernovy, kde jsem byla před lety na brigádě v "lahůdkách": Zelené oschlé salámy se poobracejí a zamíchají mezi ostatní, aby to nebylo hned vidět. Ty už hoooodně olezlé se pomelou do pomazánek, takže kdo si kupujete podobné dobroty, vězte, že tak to chodí.

Jen pište, jaké máte zkušenosti, ať se ostatní mohou takovým nechutným kvelbům vyhnout!


Naposledy upravil eltecko dne čt srpen 07, 2008 12:33 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 12:33 pm    Předmět: Citovat

Tak já musím zase "náš" LIDL obhajovat. Bydlím na okraji města (v Brně-Líšni), a pořádný obchod aby tam člověk pohledal. Pro mě ze zcela nepochopitelných důvodů, protože Líšeň je sídliště obrovské, a když se k tomu přičte ještě "vesnická" Líšeň, uživilo by se tam několik supermarketů. Přesto je tam jen jedna hnusná Delvita na okraji sídliště - tam už několik let nakupovat nechodím, protože tam měli vždy vše staré, plesnivé, ovoce a zelenina shnilé, obsluha otřesná, a ještě draho....jeden malý Albert, který je sice dobře zásobený, ale vysoké ceny....a LIDL. Do tohoto Lidlu jsem se naučila chodit nakupovat hlavně kvůli příznivým cenám a kvůli tomu, že tam mají vždy pěknou zeleninu a ovoce, a nedávno docela slušně rozšířili nabídku čerstvého pečiva, navíc se tam dají občas sehnat i speciální potraviny ze zahraničí. Navíc - vzhledem k poloze obchodu, je tam téměř vždy poloprázdno, vyjma Ukrajinců z blízké ubytovny a pár důchodců....
Jinak jsem moc ráda chodívala nakupovat na Zelný trh v centru Brna - bylo to vždy nejlépe vybavené tržiště na ovoce, zeleninu a kytky, sazenice, většinou z domácích zdrojů. Ale tlak trhu a ceny v hypermarketech zvítězily i zde, a kvůli těm pár stánkům tam většinou ani nemá cenu chodit....
Nakupování ve veleobchodech nesnáším, obzvlášť páteční a víkendové tlačenice. Lidi vždycky zběsile nakupují jako by měla přijít válka či co ...to tam radši nejdu a nakoupím si jindy a lépe jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eltecko
161-320
161-320


Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

Sharqigirl napsal:
...Nakupování ve veleobchodech nesnáším, obzvlášť páteční a víkendové tlačenice. Lidi vždycky zběsile nakupují jako by měla přijít válka či co ...to tam radši nejdu a nakoupím si jindy a lépe jinde.

Přesně tak. Přijde víkend a s ním nákupní orgie, jako kdyby za ty dva dny měli lidi umřít hladem. Nechápu. Když jsem bydlela se sestřenicí, tak jsme chodily na nákup 2x za měsíc. Sice byl pokoj na 14dní, ale teď při představě "velkého nákupu" dostávám vyrážku. Radši chodím nakupovat obden, to, co právě potřebuji a aspoň toho nemám doma víc, než stihnu spotřebovat. A když se mi nikam nechce jít, tak se nenakupuje vůbec a je to.

A ještě co se Lidlu týče, myslím, že ten si ještě jakž takž drží nějakou úroveň. Výjimka potvrzuje pravidlo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 12:45 pm    Předmět: Citovat

Ach trhy - kdybych nevěděla, že to trhovci nejdřív nakoupí v Kauflandu a pak to dražší prodávají na tržnici, tak tam chodím nakupovat. Ještě že ty kvítka a sazenice nemaj kde tady v okolí nakoupit.
Jinak jít nakupovat s rodiči do Kauflandu je za trest. Otec jezdí zásadně přes důchodce(i když sám je už v důchodu) a pořád někam spěchá. Máti se zastavuje u každé levné blbosti. Nemám ráda Kaufland, je to tam divný. V Lidlu jsem v KM byla asi tak jednou a taky nic moc. Nedávno nám tady s velkou slávou otevírali Spar - a já s představou Sparu ve Vaňkovce jsem vyrazila na obhlídku. Cha to jsem teda zůstala zírat. Obchůdek jak na vesnici, jenže moderní.
Nejraději nakupouju ve městě - projdu pekařství, masnu, drogérie. Bohužel je to dražší než v supermarketu. Ale když už musím do supermarketu, tak do hypernovy. Ovoce a zeleninu tam kupuju jen když je to vážně nutné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 12:49 pm    Předmět: Citovat

Hhhm, tak já Lidl, Plus a podobné typy obchodů nemusím vůbec... Confused Ne že bych přímo měla nějakou špatnou zkušenost s něčím zkaženým, ale prostě ten samotný vzhled uvnitř obchodu mě dost odpuzuje a výběr tam není taky nijak extra. Takže tam jedině jako nouzovka.

Jinak většinou nakupuju v malém obchodě blízko práce, pravda výběr ovoce a zeleniny není nic moc, taky nějaké speciálnější věci tam nemají, takže to potom obvykle řeší nejbližší supermarket po cestě domů. U nás v dědině mají obchody naprosto marnou otevírací dobu, navíc dost často je to zboží předražené a o platbě kartou tam taky neslyšeli, tak holt mají milánkové smůlu... Twisted Evil Dřív, když jsme bydleli u obchodu otevřeného i v sobotu a neděli, tak jsme nakupovali spíš průběžně, teď uděláme jeden větší nákup na celý víkend a je klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 12:50 pm    Předmět: Citovat

Shocked
Holky, tak to se máte, že je ve vašem Lidlu takový pořádek. Já si opravdu nevymýšlím. A z Kauflandu jsem si jednou odnesla nahnilou broskev, taky jsem na to přišla až doma, stejně jako zevnitř shnilou papriku.
Chápu, že pracovat v takovém obchodě je namáhavé - zvláště za kasou a i jinde, mě je to jasné, když jsou prodavačky otrávené ( jako třeba dneska ) protože ta práce je skutečná dřina za pár šupů. Ale právě ten plesnivý chleba mi dneska vyhnal ( už tak nízký ) tlak strmě vzhůru:)
Ten chleba byl úplně zelený, jako by byl porostlý mechem. Fakt jsem ještě nikdy nic takového v obchodě neviděla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 12:53 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Shocked
Holky, tak to se máte, že je ve vašem Lidlu takový pořádek. Já si opravdu nevymýšlím. A z Kauflandu jsem si jednou odnesla nahnilou broskev, taky jsem na to přišla až doma, stejně jako zevnitř shnilou papriku.
Chápu, že pracovat v takovém obchodě je namáhavé - zvláště za kasou a i jinde, mě je to jasné, když jsou prodavačky otrávené ( jako třeba dneska ) protože ta práce je skutečná dřina za pár šupů. Ale právě ten plesnivý chleba mi dneska vyhnal ( už tak nízký ) tlak strmě vzhůru:)
Ten chleba byl úplně zelený, jako by byl porostlý mechem. Fakt jsem ještě nikdy nic takového v obchodě neviděla.


tak to věřím. Zelený chleba musel být silný zážitek. Jsi jim tam měla udělat vítr a napsat stížnost. Jinak by to měla kontrolovat Státní veterinářská správa nebo hygiena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 12:54 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Hhhm, tak já Lidl, Plus a podobné typy obchodů nemusím vůbec... Confused Ne že bych přímo měla nějakou špatnou zkušenost s něčím zkaženým, ale prostě ten samotný vzhled uvnitř obchodu mě dost odpuzuje a výběr tam není taky nijak extra. Takže tam jedině jako nouzovka.

Jinak většinou nakupuju v malém obchodě blízko práce, pravda výběr ovoce a zeleniny není nic moc, taky nějaké speciálnější věci tam nemají, takže to potom obvykle řeší nejbližší supermarket po cestě domů. U nás v dědině mají obchody naprosto marnou otevírací dobu, navíc dost často je to zboží předražené a o platbě kartou tam taky neslyšeli, tak holt mají milánkové smůlu... Twisted Evil Dřív, když jsme bydleli u obchodu otevřeného i v sobotu a neděli, tak jsme nakupovali spíš průběžně, teď uděláme jeden větší nákup na celý víkend a je klid.


my máme báječnou zeleninu hned za barákem, je to kousek a prodává tam moc sympatický pán, jenže teď je na dovolené, škoda. Některé malé obchůdky jsou fajn, mám ráda i zdravé výživy, ale v jedné u nás pracuje taková paní co si o sobě trochu moc myslí, chová se důležitě a právě ona mi vědomě prodala ty staré rohlíky. A kamarádka, která do té výživy chodí na oběd říkala, že jí tam taky občas k polívce dají starý tvrdý rohlík.
To mi hlava nebere, jak si to někdo může dovolit. Že jim to není blbé Confused Mě jako majitelce by to blbé rozhodně bylo.
Bohužel do té výživy musím chodit protože pomazánky a tofu jinde u nás ve městě neseženu Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt srpen 07, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Nedávno nám tady s velkou slávou otevírali Spar - a já s představou Sparu ve Vaňkovce jsem vyrazila na obhlídku. Cha to jsem teda zůstala zírat. Obchůdek jak na vesnici, jenže moderní.
.


Počkej, ale to byl takový ten minispar (tuším, že to má i název Spar, ne Interspar), ne? Ne ten klasický velký. Náhodou ten je super, ten vždycky navštěvujeme na dovolené v Třeboni, protoože má docela dobrou otevírací dobu.

Upřímně, přála bych si, aby něco pořádného typu otevřeno do sedmi a každý den dorazilo i k nám, aby se ti místní matláci obchodníci chytili za nos a měli pořádnější konkurenci... Evil or Very Mad Pořád marněpřemýšlím, jak se dokážou s takovými mizernými službami zákazníkům uživit, když převážná většina lidí tu stejně dojíždí do práce, tak jim taky nemůže ta otevírací doba vyhovovat... Shocked ledaže by to zachraňovaly místní matky na mateřské (to je tu snad každá druhá baba) a důchodci, těch je tu taky požehnaně... Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.