Joga
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=89593bdd3e4571f3c97fb0e9b35d7a7eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 9:56 am    Předmět: Joga Citovat

Chodite zde nekdo na jogu? Smile Menim trochu zivotni styl Very Happy a hlavne mam zkracene vsechno, co jde a povoleneho jeste vic Smile. Plus ta zada :/.
Nejvic by me potesilo, kdyz by mi nekdo doporucil osvedceny kurz v Praze a nejakou knizku k tomu treba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 10:03 am    Předmět: Citovat

Na jógu nechodím a nechodila jsem. Myslíš, že je v hodná pro revmatiky? Kdybych měla ským chodit tak bych to zkusila Smile
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 10:28 am    Předmět: Citovat

Je, to netusim Smile.
Ale zkousela jsem ted jeden cvik Very Happy a chytla me krec jen z toho sezeni na patach Very Happy Very Happy.
To nebude jednoduchy Very Happy.
By bylo fajn najit nejake misto, kde je treba ta ukazkova hodina zdarma, aby clovek zjistil, do ceho jde Wink.
To ja bych taky radeji s nekym, pze jinak nevim, jak by to bylo s disciplinou..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kačenka1910
161-320
161-320


Založen: 18.4.2008
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 10:31 am    Předmět: Citovat

Chodila jsem.Myslim ze to byla Slunecni joga, spocivalo to v takovem lehkem uvolneni,a pak tam byly nake cviky na dobre fungovani organu.Docela dobre,jeden kurz trval asi 1,5hodiny,a bylo to 1x tydne.A ne teda v Praze Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 1:01 pm    Předmět: Re: Joga Citovat

Brett napsal:
Chodite zde nekdo na jogu? Smile Menim trochu zivotni styl Very Happy a hlavne mam zkracene vsechno, co jde a povoleneho jeste vic Smile. Plus ta zada :/.
Nejvic by me potesilo, kdyz by mi nekdo doporucil osvedceny kurz v Praze a nejakou knizku k tomu treba...


Co jsem slyšela, tak v Praze je nejlepší jóga centrum v Blanické ulici na Vinohradech... Ale osobní zkušenost nemám. Chodila bych ráda, ale bohužel ne v Praze Sad kde bývám jen občas na víkend. Zato v Brně už se odhodlávám několik let Embarassed zatím jsem vydržela jen jeden semestr tělocviku a víc jsem se nehecla, ani nevím proč, asi mi taky chybí parťák pro vzájemné motivování se.
Každopádně si myslím že pro začátek je kurz vedený odborníkem ideální až nutný, právě proto že ví jak začít, aby ztuhlá, zkrácená atd.atd. těla postupně a pomalu připravil na složitější jógové cviky. Co si pamatuju z toho těláku, tak jsme začínali jen takovým lehkým protahováním, pohupováním atd., pravá "jóga" to asi ještě nebyla, ale cítila jsem se pak moc dobře po takové hodině.
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 1:11 pm    Předmět: Citovat

Já yogu cvičím už léta. Cvičím sama a doma, je to pro mě tak pohodlnější a časově flexibilnější. Navíc si k tomu dám nějakou tu meditační nebo new age hudbu a je to perfektní relax. Začínala jsem podle Yoga Zone, kde vám nevnucují žádnou ideologii a názorně ukazují třeba i časté chyby a modifikace ásan pro lidi s různými zdravotními problémy. Doma to někdy prokládám DVD Václava Krejčíka, to je ovšem Power Yoga, víceméně trochu pomalejší fitness inspirované yogou.
Yoga mi dělá moc dobře, mám nejhezčí postavu, co jsem kdy měla a zpevněné celé tělo. Díky tomu se mi například vytvořil tzv. svalový korzet a bolavá záda kvůli lehké skolióze už jsou pro mě dávno minulostí.
Začínala jsem na vlastní pěst vlastně taky kvůli tomu, že se mi ani v Praze nepodařilo najít kurz, kde by člověku nevnucovali ideologii a naopak se každému věnovali individuálně. Ale třeba je to teď už lepší Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 1:19 pm    Předmět: Re: Joga Citovat

Slunéčko napsal:
Brett napsal:
Chodite zde nekdo na jogu? Smile Menim trochu zivotni styl Very Happy a hlavne mam zkracene vsechno, co jde a povoleneho jeste vic Smile. Plus ta zada :/.
Nejvic by me potesilo, kdyz by mi nekdo doporucil osvedceny kurz v Praze a nejakou knizku k tomu treba...


Co jsem slyšela, tak v Praze je nejlepší jóga centrum v Blanické ulici na Vinohradech... Ale osobní zkušenost nemám. Chodila bych ráda, ale bohužel ne v Praze Sad kde bývám jen občas na víkend. Zato v Brně už se odhodlávám několik let Embarassed zatím jsem vydržela jen jeden semestr tělocviku a víc jsem se nehecla, ani nevím proč, asi mi taky chybí parťák pro vzájemné motivování se.
Každopádně si myslím že pro začátek je kurz vedený odborníkem ideální až nutný, právě proto že ví jak začít, aby ztuhlá, zkrácená atd.atd. těla postupně a pomalu připravil na složitější jógové cviky. Co si pamatuju z toho těláku, tak jsme začínali jen takovým lehkým protahováním, pohupováním atd., pravá "jóga" to asi ještě nebyla, ale cítila jsem se pak moc dobře po takové hodině.


Na Blanicku uz jsem chvalu slysela, ale zas kamaradka chodila do jejich pobocce na Praze 3 a ac byla v zacatecnicich, nikdo se jim nevenoval individualne a jel ten clovek docela rychle. Hlavne neopravoval chyby.
Asi hodne zalzei na ucitelovi.
Kazdopadne se tam zajdu podiva, mam to 10 min pesky Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 1:21 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Já yogu cvičím už léta. Cvičím sama a doma, je to pro mě tak pohodlnější a časově flexibilnější. Navíc si k tomu dám nějakou tu meditační nebo new age hudbu a je to perfektní relax. Začínala jsem podle Yoga Zone, kde vám nevnucují žádnou ideologii a názorně ukazují třeba i časté chyby a modifikace ásan pro lidi s různými zdravotními problémy. Doma to někdy prokládám DVD Václava Krejčíka, to je ovšem Power Yoga, víceméně trochu pomalejší fitness inspirované yogou.
Yoga mi dělá moc dobře, mám nejhezčí postavu, co jsem kdy měla a zpevněné celé tělo. Díky tomu se mi například vytvořil tzv. svalový korzet a bolavá záda kvůli lehké skolióze už jsou pro mě dávno minulostí.
Začínala jsem na vlastní pěst vlastně taky kvůli tomu, že se mi ani v Praze nepodařilo najít kurz, kde by člověku nevnucovali ideologii a naopak se každému věnovali individuálně. Ale třeba je to teď už lepší Smile


Diky, neco si o tom najdu Smile.
Zada jsou muj velky problem prave, mam svalovy korzet uplne povoleny Smile. Jsem moc rychle vyrostla do tech 180 cm. Takze mam skoliozu a jeste nejakou divnou chorobu Very Happy. Bohuzel jsem to zanedbala, pilates to ted trochu lepsi Smile.
Pak chci take cvicit doma, vyhovuje mi to lip. Ale rikam si, ze na ty zaklady by bylo lepsi nejakeho dohlizitele v mem pripade..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 1:24 pm    Předmět: Citovat

Brett, zrovna nedávno jsem tohle téma chtěla založit! Smile

Jógu cvičím s různou intezitou zhruba od 18-19. Přivedl mě k tomu taťka, ten cvičí každé ráno hodinu taky od dob svého mládí. Začínala jsem sama pomocí knihy od Poláška, je v ní spousta věcí vysvětlená, názorné fotky. Vyšla snad někdy v 80.letech, pozice předvádí jak sám Polášek, tak jiní. Svým vzhledem možná některé odradí, nejedná se o krásnou příručku z dnešního knihkupectví s úžasnými fotografiemi, ale to by byla škoda.
Doma mám ještě barevnou moderní publikaci od nějaké zahraniční západní autorky. Něco se z toho dá vyčíst, ale... je to spíš byznys.

Na vysoké jsem přidala powerjogu v rámci školního těláku, měli jsme perefetkní cvičitelku, od ní jsem se naučila nejvíc. Hlavně bylo skvělé, že jsme cvičili v zrcadlovém sále, takže se člověk viděl a mohl sám sebe opravovat. Tam jsem poznala, že pokud chcu cvičit pro sebe a vážně, je potřeba odhodit stud a opravdu se do toho zrcadla dívat bez ohledu na to, co si budou myslet ostatní o mé přebujelé ješitnosti. Laughing Od té doby jej čas od času použiju i při cvičení doma, abych se ujistila ve správné pozici.
Taky na tom bylo parádní, že jsem nemusela přemýšlet, co si zacvičím a mohla jsem se soustředit na samotné provádění cviků. V tomhle je cvičitel zpočátku skvělý! Chytlo a prospívalo mi to natolik, že jsem začala cvičit i každé ráno cca 15-20 minut takovou "svoji" sestavičku, nevěřila bych, že tohle minimum na mě bude mít tak pozitivní vliv. (Od té doby, co chodím do práce a vstávám v 5.30 unavená, se nějak nemůžu k tomuto starému skvělému zvyku znovu dokopat...a chybí mi to!)

V Praze jsem nikam cvičit nechodila, ale kamarádka ma zkušenost s joga centrem v Blanické ulici (prý velmi dobré, ale přísnější) a potom s náhorní planinou Druna u Národní třídy (www.druna.cz).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lillypad
161-320
161-320


Založen: 15.2.2008
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2008 4:17 pm    Předmět: Citovat

Jógu mám taky moc ráda. Power jógu taky, i z toho důvodu, že se cvičí na hodně místech, jen je dobré kombinovat ji s normální jógou, protože power jógu dnes předcvičuje kdekdo, a neklade se na správné provedení asán.
Jak psala Tereza, ty staré knížky jsou daleko lepší(teda aspoň ty co přišly do ruky mně)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.