Joga
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8afe6ecb005a027a4c3aa361b6647631Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: ne červen 07, 2015 11:08 am    Předmět: Citovat

Zdokonaluji se v józe som nakoniec kúpila úplnou náhodou v Žiline Shocked mali jediný kus, tak bol okamžite môj a spolu s ním som si kúpila aj Čtení o józe. sú úplne skvelé Cool

a ešte cvičíte? ja trošku bojujem so sebadisciplínou, ale prakticky každé ráno dám cca 5x pozdrav slnku... už som si na to zvykla, že to robím automaticky, takže som na seba hrdá Very Happy a som aj celkom natiahnutá, hlavne nohy sa mi nejako podarilo... a vždy večer v posteli šavásánu pred spaním. musím poznamenať, že to zlepšuje kvalitu spánku, ktorá u mňa inak nebola nič moc poslednou dobou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: ne červen 07, 2015 4:14 pm    Předmět: Citovat

Začínám cvičit podle youtubka a docela mě to vydýchávání uklidňuje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne červenec 26, 2015 6:29 am    Předmět: Citovat

Tak jsem se i ja vrhla na jogu. Tedy, presneji receno power jogu.
Mam takovou mozna zvlastni otazku: Je mozne, ze by se mi po 2 lekcich (jedna v tydnu) velice citelnym zpusobem vypracovalo bricho? Rikam si, jestli ty svaly fakt tak ztvrdly, nebo si to jen velice preju, tudiz namlouvam Very Happy Nadkolenni svaly se probudily k zivotu take, vyrysovaly, ani jsem nevedela, ze tam nejake takove jsou Smile Ale uz po 2 lekcich?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červenec 26, 2015 8:10 am    Předmět: Citovat

TAk aktivovat se mohly,a asi to taky udělaly, o tom žádná. Ale zase takovej viditelnej rozdíl podle mě až tak pravděpodobnej není, spíš bych tam viděla víc faktorů. Ale samozřejmě nic se nedá vyloučit, jestli máš svaly, který rostou vesele a rádi a předtím jsi nic moc nedělala, tak rozdíl může bejt znatelnej i po krátký době. Ale každopádně je to dobrej krok dopředu.Wink
(já třeba mám výkyvy zpevněno/míň zpevněno i během týdne, a to mám tréninky pořád víceméně stejně náročný (jako samozřejmě je vidět změna třeba oproti stavu před půl rokem, ale teď mám na mysli spíš ty krátkodobější výkyvy tvrdý svaly/kašička) a třeba se taky dost projevujou fáze MS cyklu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne červenec 26, 2015 8:39 am    Předmět: Citovat

Diky Titanie,

uz jsem myslela, ze jsem blazen, nebo si to namlouvam Very Happy Predtim jsem cvicila dost, takze mozna jen opravdu spaly, a ted (jak jsi moc hezky rekla) rostou vesele Very Happy
Mas nejakou oblibenou stranku, nebo odkaz, prosim, kde by bylo dobry cviceni na cele telo v jedne lekci?
Ja si nasla toto: https://www.youtube.com/watch?v=JhLECip4b4I
Obe jsou uzasny, a tak hezky se poslouchaji Smile Videi maji spoustu, at uz spolu, nebo kazda zvlast.
Sice to neni power joga, ale ta neni tak lehka cvicit rychle podle videa, kdyz jsem naprosty zacatecnik. Ty sekvence se meni celkem rychlym tempem, a nerada bych si spis uskodila spatnyma polohama, nebo ze bych nestihala dychat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červenec 26, 2015 7:07 pm    Předmět: Citovat

Cherry - koukala jsem na ten odkaz, zní to sympaticky.
Já se musím přiznat, že jógu mám sice ráda, ale nějak na ni nemám dost trpělivosti, takže ji nedělám nijak soustavně, spíš zařazuju jógový prvky do strečinku po dynamičtějších cvičeních, plus na takový to protahování, když se člověk zvedne od počítače a je zkroucenej jako preclík. A občas zajdu na power jógu k nám do fitka, ta paní,co ji tam dělá, ji dělá dobře, a ono občas nezaškodí nechat si jednotlivý polohy opravit od někoho,kdo to fakt umí.
Ale co jsem vydržela jógovat soustavně nejdýl, tak to bylo díky Adriene a jejímu programu 30 Days of Yoga. Adriane (i ten program, ale i její ostatní videa), můžu doporučit, jde na to hodně přes pocity a souznění s vlasním tělem, má sestavy na kdeco - některý spíš zklidňovací nebo protahovací, při některých si člověk fakt mákne (třeba dobrá na celý tělo je její yoga for weight loss). Předvádí různý úrovně obtížnosti od začátečníků po pokročilý, a skvěle motivuje. A je tak milá, že to člověk nabije pozitivní energií, jen co to video spustí. Stačí si hodit do YouTube "yoga with adriene" a vyjdede toho spoustu.
Samozřejmě na YouTube je spousta skvělých jógových videí, ale pořádně ozkoušenou mám vlastně jenom ji, jinak spíš (když už) tak jdu cvičit někam, kde mám zpětnou vazbu, abych případně něco nedělala blbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2016 12:22 pm    Předmět: Citovat

ahojte jogíni, mám takú otázku: zaujímalo by ma, či cvičíte jógu aj keď ste chorí? ak áno - tak aké cviky? (ja som teraz totiž nachladená a mám aj chuť si niečo zacvičiť, len niesom si istá nakoľko je to vhodné) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2016 4:23 pm    Předmět: Citovat

Morano - dost záleží na tom, jak Ti je/není blbě a tak. Ale zase pokud máš vyloženě chuť cvičit, tak bych se tomu až tak nebránila, ale zase bych to nepřeháněla, abych zase tělu nebrala sílu na uzdravování. TAkže asi spíš protahovací cviky (a any ty ne úplně nadoraz) - a jakmile bych cítila, že mi to nedělá dobře, tak bych se na to asi vybodla. FAkt hodně poslouchat svoje tělo. A případně cvičit ještě v pomalejším tempu než normálně, klidně to, co normálně děláš na jeden dech, prodejchnout víckrát. Třeba takovej pomalej pozdrav slunci mi v době, kdy jsem byla nastydlá, přišel vyloženě léčivej.
Hodně šetrný mi přišlo video, který natočila Adriene (o který jsem psala v minulým příspěvku), cvičila jsem, když mi bylo příliš blbě na to, abych si dala alespoň polehoučku powerjógu s Jillian, ale zároveň už ne tak blbě, abych nedělala vůbec nic. A vyloženě mi přišlo, že to pomohlo a urychlilo to zotavování. Ono to vlastně ani není vyloženě cvičení, spíš taková relaxace Jestli vládneš angličtinou (a asi i pokud ne), tak to můžeš zkusit
https://www.youtube.com/watch?v=n5YvtYXSocw&list=PL006mwcOJbp2yi9Z45LBYv2e7YAWobmKQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2016 6:50 pm    Předmět: Citovat

dík, Titania Smile asi spravím nejaký kompromis, presne ako píšeš. nejaký relaxačný rituál Smile to bude fajn. včera som nebola schopná nič cvičiť, no dneska už mi je trochu lepšie Smile a vďaka za video
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so březen 26, 2016 8:54 am    Předmět: Citovat

Nemáš zač! Hlavně ať jsi brzo fit! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.