alergie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=db596210ce90739b773a3a839ba74eaeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 8:02 pm    Předmět: Citovat

Jej, chudák mrňous Shocked Přeju ať je mu co nejdřív líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 7:11 am    Předmět: Citovat

Janickaxy napsal:
Jej, chudák mrňous Shocked Přeju ať je mu co nejdřív líp.


ďakujem, Jani, potrebovala som sa vykecať, viem, že sú aj horšie veci ako alergie...

ešte mi napadá, neskúšal niekto na liečbu alergie to tzv. mumio? veľmi mi to odporúčali u nás v zdravej výžive. zaujímalo by ma, či má nejaký efekt alebo sú to len vyhodené peniaze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 1:54 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si zjistila nejspíš alergii na mlíko... Confused (možná už jsem to tu psala...) Jen nevím na co přesně, kožní mě od testů dost zrazuje, že dost možná nic neřeknou - prý je lepší, když si to člověk zkusí pořádně sám... Co mylsíte? Mám urgovat testy?
Ale po experimentu měsíce a něco bez mléka - měla jsem ekzém z rukou pryč, fakt čisté, jenom suchá kůže, která by se určitě zahojila ještě časem...
Pak jsem zkusila mléko zase vrátit - a ekzém je zpátky... (nehledě na to, že mi bylo taky po mléčných jídlech blbě, to se mi dřív nedělo...) A podle mě mi vadí i kysané výrobky, ale to ještě prozkouším pořádně.

Chtěla jsem jen vědět, jestli nemáte někdo tip, čím a jak nahradit třeba tvaroh nebo kysanou smetanu do nějakých pomazánek apod.? To ostatní buď vím nebo se obejdu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 3:42 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Tak jsem si zjistila nejspíš alergii na mlíko... Confused (možná už jsem to tu psala...) Jen nevím na co přesně, kožní mě od testů dost zrazuje, že dost možná nic neřeknou - prý je lepší, když si to člověk zkusí pořádně sám... Co mylsíte? Mám urgovat testy?
Ale po experimentu měsíce a něco bez mléka - měla jsem ekzém z rukou pryč, fakt čisté, jenom suchá kůže, která by se určitě zahojila ještě časem...
Pak jsem zkusila mléko zase vrátit - a ekzém je zpátky... (nehledě na to, že mi bylo taky po mléčných jídlech blbě, to se mi dřív nedělo...) A podle mě mi vadí i kysané výrobky, ale to ještě prozkouším pořádně.

Chtěla jsem jen vědět, jestli nemáte někdo tip, čím a jak nahradit třeba tvaroh nebo kysanou smetanu do nějakých pomazánek apod.? To ostatní buď vím nebo se obejdu...

Lalaith, já mám alergii na mléko (na bílkovinu, laktóza mi nevadí, to mám vyzkoušené) a na testech mi vyšly jen hraniční hodnoty, alergie se vůbec nepotvrdila. Alergolog mi ale řekl, že právě u potravinových alergií se tohle často stává - člověku něco vadí a v testu to nevyjde, nebo mu naopak vyjde něco, co mu prokazatelně nevadí. Nejlepší je prý tu potravinu vysadit, pak zase nasadit a pozorovat výsledky.
A do pomazánek se dá nahradit kysaná smetana Sojanézou, dávám jí i místo tatarky, majonézy, jogurtu a všech těchto pojidel. Místo tvarohu jsem ještě nic efektivního nenašla, spíš jsem začala dělat úplně jiné pomazánky, kde není tvaroh potřeba - takže třeba z rybího filé, jáhel a tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 6:58 pm    Předmět: Citovat

Díky... Mě právě všichni od testů v podstatě spíš zrazují, že to nemá smysl - ať už na alergii nebo na kožním, to samotestování je prý mnohem průkaznější...
Jo, na sojanézu se teda mrknu. A jak děláš tu pomazánku z filé? Máme ne zrovna moc dobré filety z tresky, které jsou pečené strašně nedobré, v té pomazánce by se mohla ztratit taková ta jejich divná konzistence Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 8:50 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Díky... Mě právě všichni od testů v podstatě spíš zrazují, že to nemá smysl - ať už na alergii nebo na kožním, to samotestování je prý mnohem průkaznější...
Jo, na sojanézu se teda mrknu. A jak děláš tu pomazánku z filé? Máme ne zrovna moc dobré filety z tresky, které jsou pečené strašně nedobré, v té pomazánce by se mohla ztratit taková ta jejich divná konzistence Rolling Eyes

No, já na tuhle pomazánku právě vždycky vybírám filé hodně pečlivě, tvoří většinu chuti, ale zkusit to můžeš.
1 balení filé (300 nebo 400 g) podusím na troše vody, nesolím. Podušené ho zcedím a vidličkou rozmačkám, nechám ho vychladnout. Nakrájím si menší mrkev na drobno (nebo jí můžeš nahrubo nastrouhat), přidám sterilovaný celer nakrájený na nudličky - množství dle chuti, dávám asi polovinu malé skleničky (prodává se pod názvem Celerový salát), přidám 1-2 lžíce sojanézy a pepř, případně sůl (já jí vůbec nesolím). Výborná je na topinkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2011 9:09 pm    Předmět: Citovat

Lalaith, zkus se poradit tady. Paní primárně radí s dětmi, ale myslím, že poradí, zda na testy jít či ne, a můžeš s ní zkonzultovat své zkušenosti z bezmléčné diety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08, 2011 4:58 pm    Předmět: Citovat

Od neděle mám záda a krk pokrytá pupínky, které příšerně svědí. Asi to mám i na hlavě, protože hlava mě neskutečně žere. Tak se chci zeptat na pár otázek:
Může se takhle projevovat alergie na kočky? Zatím jsem měla jenom dýchací potíže, ale předpokládám, že se to může zhoršit.
Může síla té reakce být ovlivněná i hormony, menstruačním cyklem?
Existuje něco bez předpisu na zmírnění toho příšerného svědění? K doktorce jdu ve čtvrtek (za týden), tak bych ráda do té doby nějak přežila.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt prosinec 08, 2011 9:32 pm    Předmět: Citovat

Dana napsal:
Od neděle mám záda a krk pokrytá pupínky, které příšerně svědí. Asi to mám i na hlavě, protože hlava mě neskutečně žere. Tak se chci zeptat na pár otázek:
Může se takhle projevovat alergie na kočky? Zatím jsem měla jenom dýchací potíže, ale předpokládám, že se to může zhoršit.
Může síla té reakce být ovlivněná i hormony, menstruačním cyklem?
Existuje něco bez předpisu na zmírnění toho příšerného svědění? K doktorce jdu ve čtvrtek (za týden), tak bych ráda do té doby nějak přežila.


Nějaký Zodac nebo tak něco sis dala? Asi bych to natřela kokosákem, aloe vera, měsíčkem, něčím na co rozhodně nejsi alergická. Nebo v lékárně na to něco koupíš,já to nepoužívám,tak neznám názvy těch mastiček. Olezené ruce jsem si léčila teď vším možným, asi alergie na chladno (nevěřila jsem,že to existuje, dokud jsem to neviděla na sobě.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: pá prosinec 09, 2011 8:35 am    Předmět: Citovat

jitty napsal:

Nějaký Zodac nebo tak něco sis dala? Asi bych to natřela kokosákem, aloe vera, měsíčkem, něčím na co rozhodně nejsi alergická. Nebo v lékárně na to něco koupíš,já to nepoužívám,tak neznám názvy těch mastiček. Olezené ruce jsem si léčila teď vším možným, asi alergie na chladno (nevěřila jsem,že to existuje, dokud jsem to neviděla na sobě.)

Nedala, to mě popravdě ani nenapadlo. Já jsem (potvrzený) alergik zatím krátce, tak to ještě nemám tak zmáknuté Smile Akorát nevím, jestli bych si měla brát léky, když nemám potvrzené, že je to alergie, to je jen můj dohad. Asi se spíš poptám v lékárně po nějaké mastičce, abych to do čtvrtka nějak vydržela.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.