alergie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=713702e4b3506ddc3c6b9f12298b364cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 9:02 am    Předmět: Citovat

dnes vraždím roztoče v paplónoch a vankúšoch Laughing dala som ich vetrať na balkón, vonku parádne mrzne, dúfam, že neprežije ani jeden Twisted Evil

edit: nech má tá arktická zima aj nejaký praktický význam Wink


Naposledy upravil Juanitta dne út leden 31, 2012 9:17 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 9:05 am    Předmět: Citovat

Ha! Super nápad, jdu na to taky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 9:12 am    Předmět: Citovat

že? Laughing napadlo mi to, keď som dnes v noci začula, ako deti kašlú, hlavne Laura, Peťko sa vďaka liekom celkom drží Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út leden 31, 2012 9:17 am    Předmět: Citovat

U nás sice nikdo nekšle, ale mému ekzému to určitě neublíží Wink Se dvěma kočkama v bytě je to stejně spíš takové symbolické...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Emanuela
21-40
21-40


Založen: 27.3.2013
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st březen 27, 2013 11:26 am    Předmět: Alergická reakce Citovat

Tak to vím, co je to za trápení s alergickými reakcemi. Pokud mi naskákají pupínky na tváři a svědí to a tak, pak nejen vyměním krém, ale snažím se zjistit, zda mi neškodí šampon, kondicionér, stylingové přípravky. Postupně to elminuji. Zjišťuji, že většinou to ani ten krém není. Nejhorší pro mne jsou laky na vlasy, a vše, co se rozstřikuje. jediná kapka na tvář může zahájit ekzém Sad . Jakmile ale ekzém nastoupí nemažu se vůbec ničím, myju se jen vodou v krajním případě aleppským mýdlem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tia
41-80
41-80


Založen: 4.10.2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2015 10:08 pm    Předmět: Alergie na chlad Citovat

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti z chladovou alergií. Nedávno jsem byla nemocná, tak jsem jela k obvoďačce. Už v autě mě začaly strašně moc svědit nohy, v čekárně jsem se celá osypala a napuchla. Samozřejmě hned následovala kalciovka do žíly, dvě injekce do zadku a převoz na urgent (tam mi začal opuchat i krk, uši a obličej), kde jsem dostala kapačku. Po návštěvě alergologie jsem dostala ještě další injekci, kortikoidy a Xados. Původně lékaři podezírali Paralen grip horký nápoj (třešeň), ale alergické reakce (kopřivka, otoky, svědění a točení hlavy) se dostavovaly i nadále - jakmile jsem sedla do auta nebo vyšla ven. Přišla jsem na to, že mám alergii na chlad. Jakmile vyjdu ven, byť jen na deset minut, opět mi naskáče kopřivka, opuchne obličej, ruce a začne se mi motat hlava (klesne mi tlak). Setkal se s tím už někdo? Myslíte, že je to jenom přechodný stav? Případně jak jste to řešili? Je to strašně nepříjemné a omezující, protože se nemůžu hnout z domu Evil or Very Mad Díky za odpovědi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2015 6:59 am    Předmět: Re: Alergie na chlad Citovat

Tia napsal:
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti z chladovou alergií. Nedávno jsem byla nemocná, tak jsem jela k obvoďačce. Už v autě mě začaly strašně moc svědit nohy, v čekárně jsem se celá osypala a napuchla. Samozřejmě hned následovala kalciovka do žíly, dvě injekce do zadku a převoz na urgent (tam mi začal opuchat i krk, uši a obličej), kde jsem dostala kapačku. Po návštěvě alergologie jsem dostala ještě další injekci, kortikoidy a Xados. Původně lékaři podezírali Paralen grip horký nápoj (třešeň), ale alergické reakce (kopřivka, otoky, svědění a točení hlavy) se dostavovaly i nadále - jakmile jsem sedla do auta nebo vyšla ven. Přišla jsem na to, že mám alergii na chlad. Jakmile vyjdu ven, byť jen na deset minut, opět mi naskáče kopřivka, opuchne obličej, ruce a začne se mi motat hlava (klesne mi tlak). Setkal se s tím už někdo? Myslíte, že je to jenom přechodný stav? Případně jak jste to řešili? Je to strašně nepříjemné a omezující, protože se nemůžu hnout z domu Evil or Very Mad Díky za odpovědi Wink

Jo,máme v rodině opačný případ - alergii na teplo. Stačí,aby dotyčná osoba třeba jen vysávala a zahřála se u toho,hned ji naskáčí rudé,vystouplé a šíleně svědící fleky na kůži,v obličeji je napuchlá. Dlouhodobě ( už skoro 20 let)užívá antihistaminika . Pravda je,že s přibývajícími roky se ta její alergie na teplo zmírnila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tia
41-80
41-80


Založen: 4.10.2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2015 8:30 am    Předmět: Citovat

A jéje, 20 let Surprised No moc jsi mě nepotěšila. Chudák ta osoba s alergií na teplo - já to mám aspoň lepší v tom, že počkám na teplejší počasí, ale nesmět se třeba ani proběhnout musí být hrůza... Svědění je naprosto příšerné, stačí pár minut ve studené vodě a nedá se to vydržet. Antihistaminika beru taky, ale vůbec nepomáhají. Na internetu jsem četla, že je potřebná až 4x vyšší dávka, než u normálních alergií. Bohužel se o téhle alergii moc zjistit nedá (teda krom příznaků a pár divících se lidí, co o ní v životě neslyšeli). Každopádně díky za odpověď Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2015 3:13 pm    Předmět: Citovat

Tia napsal:
A jéje, 20 let Surprised No moc jsi mě nepotěšila. Chudák ta osoba s alergií na teplo - já to mám aspoň lepší v tom, že počkám na teplejší počasí, ale nesmět se třeba ani proběhnout musí být hrůza... Svědění je naprosto příšerné, stačí pár minut ve studené vodě a nedá se to vydržet. Antihistaminika beru taky, ale vůbec nepomáhají. Na internetu jsem četla, že je potřebná až 4x vyšší dávka, než u normálních alergií. Bohužel se o téhle alergii moc zjistit nedá (teda krom příznaků a pár divících se lidí, co o ní v životě neslyšeli). Každopádně díky za odpověď Wink


S tou vyšší dávku to možná bude případ od případu, ale vím, že ten, o kom píšu, užíval dlouhodobě Zyrtec a myslím, že to byla jedna tableta ráno.
Sranda je, že ten dotyčný se osypal i ve studené vodě - šel si zaplavat do bazenu, kde byla voda 20 stupňů a vylez opět flekatý a svědící - tím jak plaval, vyvinul vlastní teplo a to k osypání stačilo.
A svoje dělá i psychika - byly týdny, kdy s tepelnou alergií neměl problém a pak přišel nějaký stres a osypal se i pod peřinou.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tia
41-80
41-80


Založen: 4.10.2014
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2015 11:24 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že ze stresu to není, jsem naprosto v pohodě Smile Ale našla jsem anglické stránky, které slouží na podporu a propagaci této alergie a hodně jsem si tam přečetla (třeba i to, že alergii může vyvolat virus). Jsou tam moc milí lidi, co všechno vysvětlí Smile Z toho, co jsem jim napsala bohužel vyčetli, že mám tu alergii vážnou, a že mám zvážit pořízení emergency náramku (upozorňuje na alergii v případě, že se třeba člověk dostane na pohotovost kde nebude moct mluvit - veškeré infuze musí být zahřáté atd.) a EpiPenu. EpiPen už mám a náramek jsem nahradila kartičkou v peněžence, ale doufám, že k něčemu takovému nikdy nedojde Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.