Oblíbená dětská knížka
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4ac4c01c0048638fc0831a797adc1a6aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LenockaLugosi
81-160
81-160


Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 10:21 pm    Předmět: Oblíbená dětská knížka Citovat

Doufám, že tu podobné téma není. Ještě jsem na něj nenarazila, tak snad to není způsobeno mojí slepotou a nevšímavostí Smile

Zajímalo by mě, jakou knížku jste měli v dětství nejraději. A která vás zásadně ovlivnila (ať už negativně nebo pozitivně) Co čtete svým dětem? Co si myslíte o současných dětských knížkách?

Já nejvíc vzpomínám na Děti z Bullerbynu, Mít svoje vlastní zvířatko, Neviditelná Zuzanka, Pohádky bratří Grimmů, pohádky všeobecně (milovala jsem hlavně strašidelné pohádky), Luisa a Lottka, Kocour Modroočko... a určitě si ještě na něco vzpomenu... Každopádně Děti z Bullerbynu jsem zbožnovala nejvíc. Když jsme je četli místo čítanky ve škola, považovala jsem to za svatokrádež. Very Happy

Nedávno jsem četla dětskou knížku Matylda od Roalda Dahla a moc se mi líbila, ale nedovedu si představit, jak bych ji vnímala, kdybych byla dítě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 10:28 pm    Předmět: Citovat

První, která mě napadla byli Bráškové Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LenockaLugosi
81-160
81-160


Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 10:32 pm    Předmět: Citovat

sobebor napsal:
První, která mě napadla byli Bráškové Wink


Tu neznám. Vůbec. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed O čem je? Jaká je:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 10:56 pm    Předmět: Citovat

O skřítkách, bylo to parádní počtení Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 7:28 am    Předmět: Citovat

Mě se hrozně líbil Kocour Modroočko, Honzíkova cesta, Rybaříci na Modré zátoce (to bylo vyprávění o ledňáčkách - moc mě to bavilo:-) )
A když jsem byla větší, líbily se mi Staré pověsti české a Staré řecké báje a pověsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 7:33 am    Předmět: Citovat

Mám dojem, že jsme tu někde dětské knížky už rozebírali, jen vzpomenout kde.. Wink
ahaa, něco málo se naťuklo v doporučítárně...takže takovéto samostatné vlákno tady není...
já měla ráda Neználka, Alenku v říši divů, Mumínky, a moje neojoblíbenější, co mi vždy četla mamka byl Birlibán!!! jinak dobrých dětských knih by se našla spousta...napadá mě ještě Veverka Zrzečka Smile Děti z Bullerbynu je klasika..nezmám nikoho, kdo by tu knížku neměl rád!!!

a co čtu malým dětem? záleží dost na věku..ale doma mám zásobárnu svých dětskýck knížek, takže vždy se z toho dá vybrat a moje knížky měly vždy největší úspěch..pač ty nový, to jsou děsný paděsy...různě smyšlený, nemá to hlavu ani patu (hlavně u klasických pohádek jako Popelka, atd.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

sobebor napsal:
První, která mě napadla byli Bráškové Wink


Nejmenoval se ta knížka náhodou Mezi brášky??? Pokud ano, je to i má nej kniha - byl první, kterou jsem v první třídě přečetla sama .Vzpomínám, že měla na titulce spoustu zeleně a těch skřítků, co měli oči na vršku hlavy. Vím, že jsem byla napjatá, jak bojoval ježek se zmijí .Bohužel nevím, kde je jí konec, nevzpomínám si ,kdo ji napsal, ale ilustroval ji asi Miloš Nesvatba.
Taky jsem četla stále dokola Krásu nesmírnou ( ruské trochu hororové ohádky), Neználka - všechny díly
A jako starší dítě - stejně jako Honey star - Rybaříky na Modré zatoce ( nejmenovali se Kik a Or?), Staré řecké baje a pověsti ( V. Zamarovský) , Na komětě od J. Verna a spoustu dívčích románů od H. Šmahelové...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 7:37 pm    Předmět: Citovat

Jako první jsem si vzpomněla na Tajemství proutěného košíku... jen matně si vybavuju že tam byla jako hlavní hrdinka holčička která si vytvářela obrázkový deník - malovala příhody, a ukládala je do košíku. Ale vím že se mi ta knížka líbila moc. A Děti z Bullerbynu byly taky super. A Neználek.
Ještě si vzpomínám na Honzíkovu cestu a O letadélku Káněti, to byly knížky které jsem přečetla asi nejvíckrát, snad proto že byly tak útlé a jednoduše psané.
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 9:01 pm    Předmět: Citovat

Jéje, no těch bylo. Ale snad úplně nejvíc se mi líbila stařičká vetchá knížečka Zasněžený dům. Sehnat by se už asi ani nedala, nebo velice těžko, ale byla miloučce napsaná. Každý rok jsem ji předčítala bráškovi, nevím jestli z ní byl taky tak nadšenej jako já. Pak knížečka, kterou mi četla babička, byla o zvířátkách a hmyzu na louce a jmenovalo se to Na mezi nebo Rok na mezi. Pak později, asi tak okolo těch 11-12 let, to byl takový dívčí románek Hodina nachové růže. Hodně jsem četla staré knížky mé babičky a Kocourek modroočko, O letadélku káněti, Honzíkova cesta apod. mě zastihly ve škole a vlastně si některé z nich ani nepamatuju a kromě Honzíkovy cesty jsem se k nim už nevracela. A teď jsem si vzpomněla, že nejvíc se mi nelíbili Lovci mamutů, to jsme četli ve škole a mě to tááák nebavilo. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 9:16 pm    Předmět: Citovat

Tak u mě to byla láska na první počet : Mumínci. V první třídě jsme jako vůbec první knížku četli Kouzelný klobouk. A od té doby ty knížky sbírám. Už mi chybí jen nesehnatelná Cesta za tatínkem. Jednou na nich budou vyrůstat moje děti ;.)
A Harryho snad ani nemusím zmiňovat, i když toho jsem potkala už jako velké dítě Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.