Mama mia!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=44f7f05ce3350682c39efb40a04a3719Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Viděl/la jsi tento film? A líbil se ti?
Ano a líbil se mi.
65%
 65%  [ 21 ]
Ano a nelíbil se mi.
3%
 3%  [ 1 ]
Ano, ale jsem z toho rozpačitá/tý.
6%
 6%  [ 2 ]
Ne, ale půjdu na něj.
25%
 25%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 32

Autor Zpráva
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 7:59 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Deník šílený ženy v domácnosti - román od Niamhl Greeneový. Není to žádná velká literatura, ale vcelku příjemný čtení, některý věci jsou dost hezky odpozorovaný ze života a místy je to docela vtipný (jestli to ovšem zůstane vtipný i v překladu, toť otázka, doufám že jo). Akorát už to mělo bejt hotový a já už měla makat na něčem další: takže momentálně jsem ve skluzu na překladu, kterej jsem ještě ani nezačla. Ale stejně, jakmile tohle odevzdám, jdu na Mamma mia! - je to taková mrkvička, kterou si držím před čumákem, abych ten překlad dorazila co nejrychlejc... Very Happy

To musí být náročná práce. Tuhle v novinách psali, že překladatelé jsou špatně placení a můžou být rádi, když vůbec dostanou zaplaceno. Prý se to nedá dělat na plný úvazek. Jak jsi k tomu přišla ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 8:06 pm    Předmět: Citovat

se mnou šel mužík..a tvářil se poctivě otráveně Laughing Laughing ale švagrová a tchýně byly unešené jako já Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 8:22 am    Předmět: Citovat

Nicole- uff, to je na dlouho, ale jenom stručně, abychom tady úplně nerozmetaly diskuzi Wink . Začala jsem překládat ještě na škole, napřed technický věci, pak nějaký odbornější texty, nakonec jsem se oklikou dostala k beletrii - a teď už nějak ani nemusím hledat, práce si mě najde sama.
Ten článek jsem nečetla, ale slyšela jsem o něm. Ono záleží na tom, na jaký ceny taky člověk přistoupí (a tím pádem zkazí ceny ostatním) a samozřejmě na nakladatelství. Já zatím měla kliku, pokaždý jsem zaplaceno dostala, ale někdy po dost dlouhým čekání a upomínání. Ale uživit se tím jakžtakž dá - pokud je člověk denně schopnej přeložit kolem deseti stránek (což u mně teda funguje většinou tak, že doháním po víkendech, se sebekázní mám fakt problémy, zvlášť co chodím na tenhle server Rolling Eyes Embarassed ). Ale fakt je, že Tě to musí fakt bavit, aby se to dalo vydržet, ty honoráře nejsou nic moc a za posledních pár let na rozdíl od cen úplně všeho nestouply. Evil or Very Mad Twisted Evil Crying or Very sad
A dobrý je mít právě takovou sladkou odměnu, na kterou se člověk může těšit po dokončení knížky (kterou ke konci překládání fakt už dost srdečně nenávidí, zvlášť když to má přes třista stran - ale tenhle pocit hned po odevzdání naštěstí přejde). No - a já si teď stanovila jako tu sladkou odměnu Mamma mia (to jsem se zase dostala elegantně zpátky k předmětu diskuze, co? Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 12:14 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Nicole- uff, to je na dlouho, ale jenom stručně, abychom tady úplně nerozmetaly diskuzi Wink . Začala jsem překládat ještě na škole, napřed technický věci, pak nějaký odbornější texty, nakonec jsem se oklikou dostala k beletrii - a teď už nějak ani nemusím hledat, práce si mě najde sama.
Ten článek jsem nečetla, ale slyšela jsem o něm. Ono záleží na tom, na jaký ceny taky člověk přistoupí (a tím pádem zkazí ceny ostatním) a samozřejmě na nakladatelství. Já zatím měla kliku, pokaždý jsem zaplaceno dostala, ale někdy po dost dlouhým čekání a upomínání. Ale uživit se tím jakžtakž dá - pokud je člověk denně schopnej přeložit kolem deseti stránek (což u mně teda funguje většinou tak, že doháním po víkendech, se sebekázní mám fakt problémy, zvlášť co chodím na tenhle server Rolling Eyes Embarassed ). Ale fakt je, že Tě to musí fakt bavit, aby se to dalo vydržet, ty honoráře nejsou nic moc a za posledních pár let na rozdíl od cen úplně všeho nestouply. Evil or Very Mad Twisted Evil Crying or Very sad
A dobrý je mít právě takovou sladkou odměnu, na kterou se člověk může těšit po dokončení knížky (kterou ke konci překládání fakt už dost srdečně nenávidí, zvlášť když to má přes třista stran - ale tenhle pocit hned po odevzdání naštěstí přejde). No - a já si teď stanovila jako tu sladkou odměnu Mamma mia (to jsem se zase dostala elegantně zpátky k předmětu diskuze, co? Laughing )

Díky za osvětlení Wink Ještě poslední otázka (zaujalo mě to) : jak dlouho ti trvá jedna knížka ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 4:09 pm    Předmět: Citovat

Nemáš zač Wink . S tou rychlostí práce je to různý - jsou různě obtížný texty. Na tý poslední dělám necelý dva měsíce a originál má na papíře skoro 380 stránek (ale jsou tam i dialogy), s odbornějšíma nebo stylově náročnějšíma textama se samozřejmě pinožím dýl Crying or Very sad - ale zase se za stránku platí o něco víc Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 10:02 am    Předmět: Citovat

tak už mám i soundrack doma Smile a na dvd si to pak koupím taky kvůli té energii:) co mi to dává Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 10:15 am    Předmět: Citovat

kalakai napsal:
tak už mám i soundrack doma Smile a na dvd si to pak koupím taky kvůli té energii:) co mi to dává Smile


Jj, soundtrack na mp3ce a film v kompu Smile Smile Long live the Pirateeeees Laughing !
Bozi film.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 10:49 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
kalakai napsal:
tak už mám i soundrack doma Smile a na dvd si to pak koupím taky kvůli té energii:) co mi to dává Smile


Jj, soundtrack na mp3ce a film v kompu Smile Smile Long live the Pirateeeees Laughing !
Bozi film.

teda morgan Smile já si ho teda poctivě koupila.. Smile ale kino je kino.. to by tam člověk hned vlezl za nimi na ten ostrov Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 10:53 am    Předmět: Citovat

Ja na tom byla taky nejdriv v kine Very Happy Very Happy
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilyEli
161-320
161-320


Založen: 12.4.2008
Příspěvky: 188

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 1:54 pm    Předmět: Citovat

Dneska se na něj chystám, zítra ráno mám zkoušky v autoškole tak doufám, že se u toho pořádně odreaguju Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.