Dá se s dítětem budovat kariéra?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1d9383651320cdd987a544cdceb61489Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 8:46 am    Předmět: Dá se s dítětem budovat kariéra? Citovat

Docela mi vrtá hlavou,jak to máte vy,co už jste maminky.Dá se s dítětem budovat kariéra nebo ne?Docela mi t vrtá hlavou,tak vám budu vděčná za vaše názory Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 9:15 am    Předmět: Citovat

Hmm není to přímo moje zkušenost, ale sestra má 4 děti a stihla při nich vystudovat dvě vysoké školy, takže předpokládám, že i kariéra by se dala nějak zvládnout. Záleží na podpoře od partnera a rodiny (babičky a tak).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 10:56 am    Předmět: Citovat

Opravdu záleží, jestli máš děti komu "půjčit". Já mám obě babičky pracující, mužík taky dost vytížený, takže mám problém si jenom zajít zacvičit nebo někam zajít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 11:32 am    Předmět: Citovat

Taky jen zkušenost z okolí, myslím, že to jde, ale člověk musí opravdu chtít a mít motivaci (plus teda určitě jak píše Kalakai, někoho komu eventuálně může děti svěřit). Mám dvě spolužačky z VŠ, které měly dítě ještě před dokončením a školu nemají hotovou doteď... A ještě jedna z nich nepřijela i kvůli tomu na sraz, prý se stydí, že ještě nemá dokončené studium... Rolling Eyes No, to jsem myslela, že padnu, kvůli takové konině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 11:47 am    Předmět: Citovat

Tak já to mám jednoduché, po žádné extra karieře netoužím a nikdy jsem netoužila. I když je pravda, že jsem ušla obrovský kus cesty tam, kde jsem. Děti nemám... lidské. Ty zvířecí si nosím s sebou do práce a leží v kanceláři pod stolem v dece. S lidskými dětmi bych byla klasicky doma, potom bych využila školky, popřípadě osobu, které velmi důvěřuji. Studium při mateřství je hodně náročná věc, každopádně, pokud by mě moc bavilo, tak by to bylo ok.... Ale těžko soudit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 11:51 am    Předmět: Citovat

určitě se kariéra vybudovat dá..znám spoustu takových maminek, ale je potřeba mít podporu rodiny, popř.chůvu..ale hlavně aby to neblyo na úkor dítěte, holt člověk si musí uvědomit, co je pro něj důležitější Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 2:56 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě že se dá s dětmi budovat kariéra (hmm, nemám to slovo moc ráda), ale je opravdu nutné, aby člověk měl někoho, kdo se mezitím o děti postará, ať už jsou to babičky nebo dědečci nebo se o to i podělí s partnerem anebo se sežene paní k dětem. A stojí to dost energie.

Nejhorší je to, když jsou úplně malinké - to se člověk v noci nevyspí, a když má pak chvíli pro sebe, tak ji prospí nebo profláká a na nějakou práci nemá chuť - aspoň u mě to takhle funguje Very Happy

Když už jdou děti do školky, je to o dost lepší.
Já jsem s nimi tedy zatím doma (jsou jim 4 a 2,5 roku) a pokud něco dělám, tak jen u počítače a internetu. Myslím, že když s nimi ženská zůstane doma aspoň než jdou do školky, tak jí nic neuteče. Člověk se trochu musí zbavit pocitu nepostradatelnosti ve své profesi - oni to tam bez něj chvíli vydží Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 2:58 pm    Předmět: Citovat

Děkuju vám za názory moc jste mi pomohli a povzbudili mě Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 3:06 pm    Předmět: Citovat

No mna to teraz len vsetko caka, ale nejako sa neznepokojujem. Nechavam vsetkemu volny priebeh. Karieru dalej budovat chcem, ale zase si nemyslim, ze je spravne zanedbavat dietatko. Zeny, ktore zastavaju nazor, ze sa musia vzdat viacerych veci ako muzi, aby sa im vyrovnali, uz v istom zmysle zenami niesu. Ved muzi nemozu pouzit zenske zbrane Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

Další věc je, že i když žena chce dělat kariéru, a před příchodem miminka si plánuje, jak za tolik a tolik měsíců zase půjde do práce, tak pak třeba po porodu zjistí, že je všechno jinak - hormony jí úplně zamíchají s veškerými plány. Mně se prvního půl roku po porodu vůbec nikam nechtělo, na nic pracovního jsem neměla myšlenky a byl pro mě problém nechat dítě s babičkou třeba dvě hodiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.