Dá se s dítětem budovat kariéra?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=908129de8c25de9cf328e072b3f6869bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 5:04 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
ještě se mi příčí takové to rovnítko děti = žádná vysoká..

proč? dyť to ženské taky zvládají i při vysoké.. neříkám při náročných oborech typu medina.. to tedy doopravdy netuším.. i když..

asi jsem naivka, ale ta výška by se třeba zvládnout dala.. pokud má žena ovšem rodinu, která jí věří a milujícího partnera, který vypomůže..

Tak to si teda neviem predstavit. Pamatam si že u nás jedno dievča čakalo dieťa a niektoré predmety jej kvoli labákom ani nedovolili robiť, musela ich vynechať, a štúdium bud o rok predĺžiť (samozrejme s poplatkom) alebo prerušiť, externá forma u nás nie je.
Každopádne obdivujem každú ktorá zvláda obe veci naraz. Smile
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 5:09 pm    Předmět: Citovat

psilocybe napsal:
Hanča napsal:
ještě se mi příčí takové to rovnítko děti = žádná vysoká..

proč? dyť to ženské taky zvládají i při vysoké.. neříkám při náročných oborech typu medina.. to tedy doopravdy netuším.. i když..

asi jsem naivka, ale ta výška by se třeba zvládnout dala.. pokud má žena ovšem rodinu, která jí věří a milujícího partnera, který vypomůže..

Tak to si teda neviem predstavit. Pamatam si že u nás jedno dievča čakalo dieťa a niektoré predmety jej kvoli labákom ani nedovolili robiť, musela ich vynechať, a štúdium bud o rok predĺžiť (samozrejme s poplatkom) alebo prerušiť, externá forma u nás nie je.
Každopádne obdivujem každú ktorá zvláda obe veci naraz. Smile


taky samozřejmě záleží na typu studia, že jo..

edit. teď jsem se dozvěděla, že jedna známá otěhotněla.. studuje obecnou biologii třetím rokem a druhým rokem zubařinu.. tak to jsem zvědavá, co bude..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 5:27 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
tedy, když tak čtu medunku.. myslela jsem právě, že medici a doktoři na to mají jiný názor.. tak nějak vazba k životu..

mít děti kolem třicítky je pro mě pozdě.. už od nějakých 16 vím, že chci být mladá máma..


Hančo, to je individuální. Na genetice nám říkali, že věk matky 35let byl hranice rodičovství uměle stanovená bývalým režimem. Dnes říkají 35letým prvorodičkám, že se nemají čeho bát, že jsou ještě mladé. Horší je, když má jejich muž přes 40let. To už riziko trochu je.
Na medicíně máme jednu spolužačku, která má dvě malé děti. jedno měla, než nastoupila na VŠ, druhé na konci prváku. Začínala ve stejný rok jako já a teď je o dva ročníky níž. Chudák různě přerušovala studium, měla individuální stud. plán, apod. Stejně ale ještě do konce studia plánuje třetí dítěSmile Děti má naprosto suprové. Bezvadně vychované a hodné. Říká, že si do školy chodí odpočinout od dětí. je ale přímo z města, kde studuje, což je výhoda. Rodičovské koleje sice existují, ale okupují je spíš lidé z oborů, kde není povinná 100% docházka 5 dnů v týdnu.
Mně přijde těhotenství a mateřství při studiu medicíny jako dost velký hazard. Chodíme na pitvy a do laboratoří, kde pracujeme s infekčním materiálem, na pracoviště, kde je ionizující záření, navíc jsme skoro stále ve velkém stresu, ponocujeme, a pak ráno brzo vstáváme...
Já o sobě vím, že dítě v následujících cca šesti letech nechci. Můj přítel je úplně stejného názoru jako já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 6:05 pm    Předmět: Citovat

medunka napsal:


Hančo, to je individuální. Na genetice nám říkali, že věk matky 35let byl hranice rodičovství uměle stanovená bývalým režimem. Dnes říkají 35letým prvorodičkám, že se nemají čeho bát, že jsou ještě mladé. Horší je, když má jejich muž přes 40let. To už riziko trochu je.

Uměle stanovená hranice? .... co jsem slyšela, většina lekařů říká, že idealní věk na první dítě je 25- 27 let, po třicítce klesá plodnost ( u žen i u mužů), kolem 35. roku naopak stoupá riziko , že dítě bude mít Downův syndrom ... donosit úspěšně dítě začíná být v dnešní době problém i u mladých děvčat - natož u těch starších ... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 6:13 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:


můžete mi teda říct, KAM se započítávají tyto vztahy a z čeho se ty statistiky dělají?

vždycky nad tím dumám, když něco takového vidím..


Tedy nevím, které statistiky máš na mysli, ale jinak je tu např. třeba Český statistický úřad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 6:44 pm    Předmět: Citovat

Třeba tady jsou nějaké statistiky:
http://www.czso.cz/csu/2009edicniplan.nsf/p/4007-09

Tak jistě, že žena má omezený počet vajíček, která stárnou spolu s ní, ale nemyslím si, že by v 35letech byla už za zenitem. Ne všem třicetiletým to nejde, a ne všem dvacetiletým to jde. Když někdo chce mít dítě brzo a má ho, tak je to v pořádku, ale když někdo ještě nechce, tak mi přijde jako blbost, aby se honem honil do rození, jen aby byl ještě plodný. Prenatální diagnostiku a neonatologii máme v ČR celkem na dobré úrovni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 6:54 pm    Předmět: Citovat

medunka napsal:
Třeba tady jsou nějaké statistiky:
http://www.czso.cz/csu/2009edicniplan.nsf/p/4007-09

Tak jistě, že žena má omezený počet vajíček, která stárnou spolu s ní, ale nemyslím si, že by v 35letech byla už za zenitem. Ne všem třicetiletým to nejde, a ne všem dvacetiletým to jde. Když někdo chce mít dítě brzo a má ho, tak je to v pořádku, ale když někdo ještě nechce, tak mi přijde jako blbost, aby se honem honil do rození, jen aby byl ještě plodný.

Jasně, že je blbost pořizovat si dítě jen proto, že je člověk zrovna na vrcholu plodnosti Smile ... ale zas to odkládat a odkládat - a pak v pětatřiceti podstupovat jedno umělé oplodnění za druhým ... a ano, i holka před třicítkou může mít problémy s otěhotněním .
Ale asi to nějaký důvod má, že jsou ženy od 35 roku zařazeny mezi rizikové rodičky a mají mnohem více vyšetření.
A jinak - je každého věc, kdy si hodlá pořídit dítě , každý je na potomka připraven v jiném věku .

Nějaká rizika pozdního těhotenství :

http://www.zeny.cz/magazin/gynekologie/tehotenstvi-ve-vyssim-veku.aspx

Nedávno přišel syn s tím, že jeho stejně stará kamarádka je těhotná...zřejmě si mimčo nechá - te´d vyšla ze základní školy, v prosinci bude mít 16 let , po prázdninách by měla nastoupit do prvního ročníku ... to je hrozná situace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 7:11 pm    Předmět: Citovat

Jj, takovou spolužačku jsem měla na ZŠ taky. Porodila před koncem devítiletky, vdala se, aby si dítě mohla nechat. Základní školu nedodělala. U přezkoušení vyletěla. Nevím, či si základku dodělala nebo ne, ale na posledním srazu ji ještě hotovou neměla. S manželem má potíže. Místo mateřské seděla věčně za pokladnou v hypermarketu. SadSad

No, s IVF se nějak pořád nemůžu ztotožnit, ale na druhou stranu se mi nepříčí představa adoptovat si dítě. Klidně i starší než mimino. Nevím. Uvidíme za pár let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 7:15 pm    Předmět: Citovat

medunka napsal:
Jj, takovou spolužačku jsem měla na ZŠ taky. Porodila před koncem devítiletky, vdala se, aby si dítě mohla nechat. Základní školu nedodělala. U přezkoušení vyletěla. Nevím, či si základku dodělala nebo ne, ale na posledním srazu ji ještě hotovou neměla. S manželem má potíže. Místo mateřské seděla věčně za pokladnou v hypermarketu. SadSad

No, s IVF se nějak pořád nemůžu ztotožnit, ale na druhou stranu se mi nepříčí představa adoptovat si dítě. Klidně i starší než mimino. Nevím. Uvidíme za pár let.

Matka tehle slečny je nazaměstananá - možná bude mimčo vychovávat ona a holka snad učńák dodělá ... každopádně v tomhle věku nezáviděnihodná situace!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 7:15 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Tak to je poznámka k možnosti umístit někam do jeslí dítě do tří let v té "vybavené" Praze... Obávám se, že dostupnost jeslí je někde hrozná, jinde ještě horší, ale nikde nic moc.

Možná to vyznělo, jak jsem nechtěla. Neměla jsem na mysli "jó, vy si v té Praze žijete, každý si může dát dítě do školky", ale že je máte aspoň nějakou možnost. Nejsem si jistá, zda jsou vůbec nějaké jesle u nás v celém okrese (a i kdyby byly, nevím, zda by tam někdo třeba vozil dítě 30 km jedna cesta).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.