Dá se s dítětem budovat kariéra?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=968de2b001b3564427b0c72d4cb84277Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 7:41 pm    Předmět: Citovat

Jej, Hermi, já to vůbec nepochopila od Tebe blbě, ale asi jsem se nevyjádřila úplně dobře já. Taky jsem to nemyslela zle. Chtěla jsem jen napsat, že ani ta Praha na tom není nic extra s těma jeslema (teda spíš katastrofa) a jinde to může bejt (a aj asi je) katastrofa ještě větší. Jako ty dětí do 3let fakt není kam dávat, pokud člověk nemá tu mámu/tchýni v důchodu nebo si člověk nemůže dovolit chůvu, což obvykle nemůže, páč obvykle to vychází tak, že celej mámin plat by padl na chůvu a nebo by manžel na ni ještě připlácel... Což vlastně už přede mnou psala Kataska v příspěvku o tom, proč potřebujem tak dlouhou mateřskou/rodičovskou dovolenou. Jako já byla tak dlouho s dětma doma ráda, ale vadí mi, že vlastně člověk nemá na výběr. Sice udělali výcerychlostní rodičovský příspěvek, ale k čemu to je?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 7:48 pm    Předmět: Citovat

No já někde slyšela, jak jedna maminka říkala, že platí za jesle 15000kč měsíc...tak tolik sem si já ani nevydělala, to radši tu tříletou mateřskou Confused
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 7:52 pm    Předmět: Citovat

Jako státní nebo soukromý jesle? Jestli státní, tak to je mazec! Jako já vím, že jsou jesle o dost dražší než školka, ale já měla dojem, že je to tak do 5000,- měsíčně... Nikde jsem to teda nezjišťovala. Embarassed
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 7:55 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Jako státní nebo soukromý jesle? Jestli státní, tak to je mazec! Jako já vím, že jsou jesle o dost dražší než školka, ale já měla dojem, že je to tak do 5000,- měsíčně... Nikde jsem to teda nezjišťovala. Embarassed


tohle byly soukromé, ale i tak síla. Ono si, řekla bych i dost lidí myslí, že kdo pracuje v Praze, na to určitě má a proto sou ty ceny tak nastavený.
Ale ono i těch 5tisíc docela pálka teda...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 7:58 pm    Předmět: Citovat

Nejen v Praze. U nás na malém městě stojí soukromé jesle taky kolem 12tis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 8:00 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Jej, Hermi, já to vůbec nepochopila od Tebe blbě, ale asi jsem se nevyjádřila úplně dobře já. Taky jsem to nemyslela zle. Chtěla jsem jen napsat, že ani ta Praha na tom není nic extra s těma jeslema (teda spíš katastrofa) a jinde to může bejt (a aj asi je) katastrofa ještě větší. Jako ty dětí do 3let fakt není kam dávat, pokud člověk nemá tu mámu/tchýni v důchodu nebo si člověk nemůže dovolit chůvu, což obvykle nemůže, páč obvykle to vychází tak, že celej mámin plat by padl na chůvu a nebo by manžel na ni ještě připlácel... Což vlastně už přede mnou psala Kataska v příspěvku o tom, proč potřebujem tak dlouhou mateřskou/rodičovskou dovolenou. Jako já byla tak dlouho s dětma doma ráda, ale vadí mi, že vlastně člověk nemá na výběr. Sice udělali výcerychlostní rodičovský příspěvek, ale k čemu to je?

Meadow, OK. Nejsem totiž z těch, kdo by měli na Prahu a Pražáky pifku Smile a nechtěla jsem, aby to tak vyznělo.
Ono ani s těmi rodiči v důchodu to není kdovíjaké - našim třeba bude v době narození našeho dítěte 65 let, tj. pokud bych chtěla jít do práce v jeho 2 letech, bude jim 67, a připadá mi bezohledné dávat jim v takovém věku dítě denně na hlídání a jít do práce Confused (byť na částečný úvazek). Ale samozřejmě budu ráda, když mi pohlídají, pokud budu potřebovat někam jít apod., ale přetěžovat je nechci.
Takže jsem za tříletou variantu moc ráda. Navíc všechny kolegyně říkají "užívej si dětí, dokud jsou malé, hrozně rychle vyrostou".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 8:02 pm    Předmět: Citovat

medunka napsal:
Nejen v Praze. U nás na malém městě stojí soukromé jesle taky kolem 12tis.


No já to nezkoumala. A s tím, co sem napsala sem to myslela tak, že je to smýšlení hlavně té firmy-soukromých jeslí
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 8:05 pm    Předmět: Citovat

Jo to já netvrdím, že 5000,- není pálka. Trochu jsem zagůglila a vida, pro děti z Prahy10 je to 1500,- měsíčně, to ještě celkem jde, pro ostatní ale už 5000,-, takže jsem zas až tak mimo nebyla:
http://www.praha10.cz/mestska-cast/zdravotni-sluzby-na-praze-10/jesle.aspx

Hele, a teď jsem našla ještě tohle:
http://www.jesle-jeslicky.cz/clanek/statni-jesle/
Jestli nekecaj, tak jsem těch padesát jeslí přisoudila Praze, ale ono je to na celou ČR! Shocked Shocked Shocked No, je fakt, že fungujou i soukromý jesle, takže všech jeslí v ČR bude o dost víc jak těch 46, ale i tak. Síla.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 8:10 pm    Předmět: Citovat

no tak když to tak čtu, tak se platí za školku + 35kč za oběd což je cca 70kč a za druhou svačinu 8kč, tedy cca 160 kč . Což je asi 2360kč za měsíc pro dítě z trvalím pobytem v Praze 10. Hold časy sou těžké no Embarassed
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 8:11 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Ono ani s těmi rodiči v důchodu to není kdovíjaké - našim třeba bude v době narození našeho dítěte 65 let, tj. pokud bych chtěla jít do práce v jeho 2 letech, bude jim 67, a připadá mi bezohledné dávat jim v takovém věku dítě denně na hlídání a jít do práce Confused (byť na částečný úvazek). Ale samozřejmě budu ráda, když mi pohlídají, pokud budu potřebovat někam jít apod., ale přetěžovat je nechci.
Jj, to už tu psala taky Medunka, že babičky jsou tak sice velmi často vnímané, ale taky si myslím, že nemají povinnost hlídat vnoučata. Díky zvyšování důchodového věku už obvykle ani ti, co by i chtěli, nemají tu možnost... No, jak jsem psala, doba se krapčo změnila.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.