Jak nanášet barvu
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=82ce336c43c8bfb145d3c44b3bf81763Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mikineczka
81-160
81-160


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 4:22 pm    Předmět: Jak nanášet barvu Citovat

Matláte si barvu či hennu na hlavu sami, nebo potřebujete někoho k ruce? Dokud sem měla vlasy kousek pod ramena troufla jsem si barvit se sama, ale i tak to občas dopadlo příšerně. Teď jsem přešla na hennu a vlasy už mám skoro do pasu. Vím, že hennou se budu muset patlat častěji, ale nechce se mi kvůli tomu vždycky otravovat kamarádku kadeřnici (jedná kadeřnice, ke které mám důvěru). Proto prosím ty, kteří se barví sami, aby poskytli drobnou radu či návod, jak se sama obarvit. Vlasy naštěstí nemám moc husté a mám je rovné jako hřebíky, takže v tomhle problém nevidím, jenom ta zručnost. Budu ráda za každý nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 4:31 pm    Předmět: Citovat

No, ja nepouzivam stetec ale iba ruky. Chytim henu do dlani, placnem to na hlavu a potom roztieram prstami, predtym si vlasy tak trochu rozdelim do pramenov, ale iba tak do troch, nech v tom mam potom jasno. Potom v tieram a vtieram, ked uz mam pocit ze je henna vsade (aj sa naklonim nad vanu nech votriem aj nizsie ) tak ich este precesem riedkozubym hrebenom. Keby som mala chemicku farbu, asi by to nebolo dobre, ale nakolko je to henna, tak som stale spokojna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 4:35 pm    Předmět: Re: Jak nanášet barvu Citovat

Matláme sami, nikdo ochotný dosud nebyl po ruce. Matlam vzdycky v rukavicich. Kdyz dobarvuju hennove odrosty, normalne lehce procisnu vlasy, at se mi poskladaji na pesinku - na a kolem pesinky nanesu hennu, udelam dalsi pesinku, prehodim vlasy, namatlu a tak porad az asi k usim. Pak se predklonim a zacnu henu vmasirovavat od tyla nahoru a do delek. Vetsinou si vlasy pak rozdelim tak na pet pramenu - lip se to obaluje. Dopatlu vlasky kolem cela a usi a moju podsadu. Zkroutim vlasy do jakkdyby drdolu. Pretahnu Tesco sackem, setru u zrcadla prebytecnou hennu, natahnu kulich a jmu se uklizet po migraci divokych prasatek v sprchovem koute Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 4:40 pm    Předmět: Citovat

Matlám sama, barvu někdy štětcem pramínek po pramínku (když chci, aby se dokonale překryly všechny vlasy), hennu (bezbarvou) plácám jako tanka777.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikineczka
81-160
81-160


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 4:45 pm    Předmět: Citovat

Díky za návody, zkusím příště, prostě to napatlám jak to půjde....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 5:06 pm    Předmět: Citovat

Jasně napatlej, nevadí, když to nebude dokonale nanesené, protože pod igelitem se henna stejně rozehřeje a dostane se to všude Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 5:21 pm    Předmět: Citovat

Hennu si patlám sama rukama v rukavicích . Prostě trochu naberu a plácnu na hlavu. Promnu do vlasů a patlám dál . Dříve mi to padalo všude kolem po zemi , teď už jsem v tom zručnější , ale pro jistotu si taky skláním hlavu nad vanu a pokud něco náhodou upadne , tak to skončí ve vaně a nemusím hned drhnout celou koupelnu. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 5:29 pm    Předmět: Citovat

Hlavu si matlu a patlu vzdy sama=) Mam vzdy oblecenou barvici kosili,gumove rukavice na ruckach a vsude po koupelne mam rozlozene stare noviny..pro pripad ukapu henny Laughing Hennu matlu na vlke vlasy - ty ani nerozcesavam, pac jsou dobre napraminkovane. zacinam vetsinou u ofiny a postupuji dostran a pak dozadu, posledni na radu jdou vzdy spodni vlasy. Kazdy zablaceny pramen priplacnu k vrsku hlavy, az v toho vznikne takova helma co se nosila, za nasich babicek Laughing kdyz neco zbyde tak prejedu hlavu a hrcu na hlave jeste jednou a dodam tam, kde je to potreba. pote nasadim tez tesko ci jiny po ruce vhodny sacek a narazim sveho barviciho kulicha Laughing Pak vetsinou staci jen noviny zmakcat a vyhodit a je uklizeno Smile Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 3:33 pm    Předmět: Citovat

Holky, patláte hennu v předklonu nebo v záklonu?
Mě to totiž jaksi nejde Rolling Eyes Když si vlasy umývám, tak jedině v záklonu a prostě to v předklonu jaksi neumím Sad Ale hennu matlu v předklonu, skloněná nad vanou. Při hennění nepoznám, jestli mám bláto všude, mě se zdá, že jo, ty zbytky většinou už nevim kam dávat, prodrbávám a mnu to ze všech stran, abych neměla neobarvené místa a stejně je mám Mad Semtam špatně obarvený pramínek se mezi ostatníma vlasama schová, o to mi ani nejde, ale pravidelně mám neobarvené jedno místo-z boku nad ušima, nějaká spodnější vrstva, jde to vidět, když si třeba vyčešu výš culík. Minule už jsem si na to místo dávala pozor a snažila se tam napatlat bláta co nejvíc, ale zase nic, já nevim, jak ty vlasy přehodím do předklonu, tak prostě nepoznám, který pramen to je Sad
Tak mě napadlo, že bych zkusila hennit v záklonu, stejně jak když si umývám vlasy, ale nejsem si moc jistá, jak by to bylo realizovatelné. Bych měla oranžové celé záda a bláto i mezi půlkama Rolling Eyes
Tak mi zkuste nějak poradit, uvítám každý zlepšující detail Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

Já to v průběhu hennování prostřídám - napřed namatlám normálně ve stoje temeno hlavy, pak ofinu, spánky (tak, abych měla co nejmenší bordel na čele) a linii vlasů až za uši, tak nějak kam dosáhnu, pořádně to tam vemnu. No a teprve potom jdu do předklonu nad vanu, a dopatlám zbytek henny, tam začínám od krku. No a nakonec si v misce ještě pořádnej kus nechám, a ten nahňahňám (nějak mě výstižnější termín nenapadá) do dýlek, aby byly pořádně namtalaný. Jenže já to mám s hennou dost jednoduchý - zaprvý ty vlasy jsou pořád dost krátký, zadruhý jsou jemný a není jich moc, takže se to vpíjí tak nějak samo nebo co - ještě se mi nestalo, že bych měla nějakej pramen výrazně víc/míň nahennovanej než zbytek vlasů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.