Zdravá strava a životní styl
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 78, 79, 80, 81  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d8fbd7c0bc25813f543bc572389a992eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 8:39 am    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Tak nedostatek bílkovin může vyvolávat fakt docela silný chutě na sladký, o tom žádná.


Z toho, co mám odpozorováno, tak i nadbytek bílkovin. Lidé kolem mě, kteří jsou ortodoxní masožravci, zároveň nedokážou žít bez sladkého. Asi je to mlsání prostě v obou případech takový vyrovnávací prvek...

P.S.: Meeesho, taky děkuji za tabulku, dost se mi hodila. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thel
161-320
161-320


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 238

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 10:22 am    Předmět: Citovat

K nadbytku bílkovin: Nemyslím, že být ortodoxní masožravec znamená mít nadbytek bílkovin. Co jsem se vrátila k masu, neberu už svůj metabolický typ na lehkou váhu a jím ho dost, zrovna tak mléko a vejce. Ale když chci dosahovat maxima bílkoviny ke své váze, svalům a tak, musím nasadit do jídelníčku i hodně mandlí, petrželky, amaranthu, konopného semínka, dýňových semínek, černých fazolí a dalších potravin bohatých na bílkoviny. Takže pokud do sebe člověk nechce lít proteiňáky není to právě jednoduché vyladit a nevím kolik masa by člověk musel denně spást, aby těch bílkovin bylo moc... Wink

K chuti na sladké: On to nemusí být jen nedostatek bíkloviny ve stravě, ale třeba i některých konkrétních prvků, které se dají dohnat rostlinou stravou snáz. Např: Chrom (Brokolice, hrozny), Fosfor (Ořechy), Síra (Zelí, brusinky, křen).... a tak dále, a tak podobně Very Happy
_________________
Ignoti nulla cupido...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 10:56 am    Předmět: Citovat

Thel: Pádná připomínka. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 11:51 am    Předmět: Citovat

S těmi bílkovina mi to nějak nepasuje. Nejmenší chuť na sladké mám pravidelně při detoxu, kdy se stravujeme vegansky. To samé platí pro všechny mé blízké, kteří v tom "jedou" se mnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blackberry
8-20
8-20


Založen: 21.3.2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 11:58 am    Předmět: Citovat

ilona: A co vajíčka, oříšky a ryby?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 12:06 pm    Předmět: Citovat

U mě se taková ta vyloženě žravá chuť na sladké projevuje, pokud mám hodně velké pauzy mezi jídly. Pak nejčastěji nastupuje čokoláda. A samozřejmě čím horší skladba jídelníčku, tím větší chuť. Takže bych se přikláněla k tomu, že je to signál, že ve stravě něco chybí nebo je jí málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 2:59 pm    Předmět: Citovat

Tak on nedostatek bílkovin je jenom jedna z možností - a je docela častá, nicméně samozřejmě to tak nemusí to bejt u každýho. On asi nedostatek komplexních sacharidů taky může dělat chutě na sladký. Třeba ty detoxy, když jsem ještě dělávala, mi přišly co do chuti na sladký čistě jako odvykací kůra - nemáš dva tejdny cukr, tak už ho pak nepotřebuješ. Ale po čase se ty chutě zase vrátily, kdežto od tý doby, co jsem navýšila bílkoviny, jedu s minimálnímě chutěma na sladký už bezmála rok a zatím žádná recidiva - jako jo, tak jednou za čas si doma umíchám burákový máslo s trochou medu a kakaem, u našich si dám jednou za čtrnáct dní buchtu, ale nevzbudí to ve mně chuť na další, jako to bejvalo dřív.
Ilono - jak už psala Blackberry - taky toho dost doháním vajíčkama a různejma oříškama a semínkama. A taky častějc volím přílohy, který sice i nadále zůstávají převážně sacharidový, ale přece jenom tam ten podíl bílkovin je o něco větší a mají i další prospěšný látky. Třeba jsem se takhle naučila jíst pohanku. Jako ten rozdíl není nijak závratnej, ale lepší než drátem do oka Wink. A můj oblíbenec je quinoa, ta těch bílkovin má fakt docela hodně - akorát že vzhledem k ceně to není příloha na každej den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2014 9:08 am    Předmět: Citovat

blackberry,Titania
To je pravda, na oříšky , vejce a ryby jsem zapomněla...nejvíc asi připadají v úvahu právě ryby . Vajíčka moc nemusím, oříšky jen v malém množství. Ale díky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2014 2:24 pm    Předmět: Citovat

Jsem fakt vytočená, varuju před jáhlama z Country Life. V minulém sáčku bylo velké množství drobných světlých kamínků, akorát ve velikosti jahel. Protože jsem jinak s Country Life spokojená, koupila jsem si jiný pytlík. Mezitím trochu změnili přelepku na obalu. A v tomhle pytlíku je pro změnu neuvěřitelné množství neloupaných zrn! Vážně doporučuju se jim vyhnout Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2014 6:41 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Jsem fakt vytočená, varuju před jáhlama z Country Life. V minulém sáčku bylo velké množství drobných světlých kamínků, akorát ve velikosti jahel. Protože jsem jinak s Country Life spokojená, koupila jsem si jiný pytlík. Mezitím trochu změnili přelepku na obalu. A v tomhle pytlíku je pro změnu neuvěřitelné množství neloupaných zrn! Vážně doporučuju se jim vyhnout Evil or Very Mad


Souhlasím. A to jsem si myslela, že ta neloupaná zrna jsem našla jen já... na podobné věci mám "štěstí". Smile
_________________
Nic necini cloveka lidstejsim nez laska ke zviratum... (Henry Fielding)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 78, 79, 80, 81  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.