Zdravá strava a životní styl
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 79, 80, 81  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dc81b8b6cc74688d8f95af0f7075f579Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MIMISEK
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 832

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 1:08 pm    Předmět: Zdravá strava a životní styl Citovat

Poslední dobou mně přijde, že jím nějak nezdravě. Dřív jsem se bílé pečivo dala tak jednou do měsíce i sladkostím jsme víc odolávala.
Nejsem nějak tlustá, ale 3 - 4 kila dolů by neuškodily. Jde mně hlavně pro můj pocit, abych měla radost ze sebe, že žiju zdravě. Asi 3 - 4krát chodím na aerobic, semtam běhat... Chtěla bych si dát na začátek nějakej očištující půst nebo začít ít nějakej pročišťující čaj a snažit se omezit sladkosti aspoň na jendou týdně a ne jednou, dvakrát denně Embarassed
Můžete mně poradit jaké máte svoje zkušenosti atd... Taky teď dost řeším to, že je zase škola a co si nsoit na svačinu a jestli chodit na obědy a nebo si vzít větší svačinu a dát si pozdější oběd až doma a na večeři pak už jen něco lehoučkýho. V kolim třeba naposledy jíte? Co zdravého vaříváte na oběd? A hlavně jak odoláváte sladkýmu?
Moc vám děkuju a těším se na vaše rady, DV mě umí hodně ovlivnit, tak snad se budu snažit dodržovat správnou životosprávu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brahmin
81-160
81-160


Založen: 27.8.2008
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 1:37 pm    Předmět: Citovat

z vlastnej skúsenosti JEDZTE ZDRAVO

ja som si internátnou stravou pozostávajúcou z pečiva, cestovín, párkov a pizze tak zničil metabolizmus že to ľutujem ako nič iné. Ráno som vstával zo sopkou v črevách ale ani za boha to dosať von, nehty krehké a niesu hladké, vyzerajú ako keby boli z malých doštičiek naukladaných vedľa seba. Vlasy mi padajú a mnohé sú na končekoch scvrknuté a šedivé (a to mám 23 rokov).

Radikálne som zmenil životosprávu a po štyroch dňoch už sa mi upravilo vylučovanie, menej sa potím, nehty sa pomaly tiež opravujú (ešte sú furt na prd ale vyzerajú o 100% lepšie jak pred týždňom), vlasy sa dúfam tiež opravia (hlavne padanie).

Cítim sa skvele fyzicky a psychika tiež ide hore keď vidím ako sa zlepšujem Smile dokonca som aj zmohutnel Smile Smile, menej ma bolí chrbát (to bude asi posílením svalov okolo chrbtice, skoliózu si asi vitamínmi nevyliečim Very Happy)

dneska sa štvrtým dňom stravujem podľa ayurvédy, nejem sladké, chipsy ani iné hovadiny, ktoré telo vlastne nepotrebuje a len mu škodia... zažívanie mi opravuje pangamin (úspešne), zbytku tela dodávam vytamíny zrnom všeho druhu Very Happy dneska kúpim lopúch a kremíovú bombu a ak budú prachy tak aj ayurvédsky čaj Smile

za mesiac zase napíšem pozorovania zmien na svojom zničenom tele Very Happy

Mimísek:
sladkému odolávam vôľou, keď mám ukrutnú chuť na sladké tak si dám hrsť sezamu a nejaké ovocie:D

naposledy jem nooo ja žerem furt, musím najprv dožuť keď si idem ľahnúť Very Happy

biele pečivo už do huby nevezmem častejšie jak raz za týždeň Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 1:52 pm    Předmět: Citovat

souhlasim...taky už několik let jim uplně jinak. občas si teda nějakej langoš nebo picu dám, ale každodenní zelenina nebo ovoce, to dorovnají. živočišný výrobky jím taky ale upravený tak, aby byly co nezdravější.
když sem se ještě tenkrát cpala chlebem se salámem, hranolkama, pila sem ředěný šťávy apod. a každej víkend sem chlastala, ráno ve škole sem se kroutila zaraženýma prdama Laughing a na "velký" to šlo taky dost těžce..navíc sem často mívala křeče v žaludku a horší fyzickou kondici. se změnou stravy tamty problémy zmizely Very Happy a zbyly mi akorát migrény Smile

Mimochodem na zahnání sladkýho mi pomáhaj hrozinky nebo zmixovaný žloutky s cukrem(teda salmonelu eště nemámSmile)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 2:09 pm    Předmět: Citovat

To jídlo dělá hrozně moc, ani se to nezdá ale fakt.
Já myslím že jím dost zdravě - ovoce, zeleninu, luštěniny a podobné...věci ze soji, tofu, sojové mlíko..Se svým stravováním jsem hodně spokojená Smile a ještě něco - slyšela jsem že kdo má problémy s vlasy či nehty, je dobré polykat olej. Nejlepší je lněný díky mastným kyselinám - lžičku lněného oleje denně. Výborné na vlasy, nehty a mimojiné na různé střevní pochody Smile
Lněný olej je parádní. Když není lněný, poslouží i olivový, v případě nouze bio řepkový, ale více lžic, tam je těch prospěšných látek o dost méně než v prve jmenovaných.

Je to asi čtvrt roku co každý den polykám ten olej - nemám už tak vysušený obličej a méně se mi mastí vlasy. Prostě to upraví vnitřní prostředí které nefunguje tak jak má. Chce to čas ale funguje to - nejlépe zevnitř. Mazání těla zvenčí pomáhá ale ne moc, zevnitř je to lepší.
Vivat lněnému oleji Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 2:17 pm    Předmět: Citovat

díky za tip, Dés Wink
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIMISEK
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 832

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 2:33 pm    Předmět: Citovat

a nechcete mně třeba rozepsat zhruba váš denní jídelníček? Embarassed abych si vzala inspiraci Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 2:33 pm    Předmět: Citovat

Tree napsal:
díky za tip, Dés Wink


Za nic, určitě to stojí za zkoušku. Lněný olej je na špičce co se týče kvality olejů, je to plné cenných látek. Obsahuje to takové mastné kyseliny, které se v žaludku mění na mastné kyseliny, které obsahuje maso - tudíž to naprosto nahrazuje jakékoli prospěšné látky z masa, ale to jen mimochodem...a je to o mnoho lépe stravitelnější.
Jedna německá doktorka léčila tvarohem se lněným olejem své pacienty s rakovinou a jinými onemocněními, procentuální úspěšnost vyléčení byla neuvěřitelná Smile Plnotučný tvaroh s pěti lžícemi oleje - rozmixovat a v průběhu dne to sníst - bomba plná živin. Pokud by někoho zajímal přesný recept, zjistím to. Tam právěže působí olej + kvalitní tuky z tvarohu a je to prý ještě lepší jak samotný olej, hlavně co se týče vstřebatelnosti živin. Ale já tvaroh nejím takže toto nedělám.

Je to zkrátka poklad, olejisko lněné Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIMISEK
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 832

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 2:34 pm    Předmět: Citovat

Brahmin napsal:
z vlastnej skúsenosti JEDZTE ZDRAVO

ja som si internátnou stravou pozostávajúcou z pečiva, cestovín, párkov a pizze tak zničil metabolizmus že to ľutujem ako nič iné. Ráno som vstával zo sopkou v črevách ale ani za boha to dosať von, nehty krehké a niesu hladké, vyzerajú ako keby boli z malých doštičiek naukladaných vedľa seba. Vlasy mi padajú a mnohé sú na končekoch scvrknuté a šedivé (a to mám 23 rokov).

Radikálne som zmenil životosprávu a po štyroch dňoch už sa mi upravilo vylučovanie, menej sa potím, nehty sa pomaly tiež opravujú (ešte sú furt na prd ale vyzerajú o 100% lepšie jak pred týždňom), vlasy sa dúfam tiež opravia (hlavne padanie).

Cítim sa skvele fyzicky a psychika tiež ide hore keď vidím ako sa zlepšujem Smile dokonca som aj zmohutnel Smile Smile, menej ma bolí chrbát (to bude asi posílením svalov okolo chrbtice, skoliózu si asi vitamínmi nevyliečim Very Happy)

dneska sa štvrtým dňom stravujem podľa ayurvédy, nejem sladké, chipsy ani iné hovadiny, ktoré telo vlastne nepotrebuje a len mu škodia... zažívanie mi opravuje pangamin (úspešne), zbytku tela dodávam vytamíny zrnom všeho druhu Very Happy dneska kúpim lopúch a kremíovú bombu a ak budú prachy tak aj ayurvédsky čaj Smile

za mesiac zase napíšem pozorovania zmien na svojom zničenom tele Very Happy

Mimísek:
sladkému odolávam vôľou, keď mám ukrutnú chuť na sladké tak si dám hrsť sezamu a nejaké ovocie:D

naposledy jem nooo ja žerem furt, musím najprv dožuť keď si idem ľahnúť Very Happy

biele pečivo už do huby nevezmem častejšie jak raz za týždeň Smile


a o Ayuvérdě máš i nějakou knížku nebo kde sis to všechno nastudoval? Very Happy docela by mně to zajímalo, něco si o tom počíst...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 3:12 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Plnotučný tvaroh s pěti lžícemi oleje - rozmixovat a v průběhu dne to sníst - bomba plná živin. Pokud by někoho zajímal přesný recept, zjistím to. Tam právěže působí olej + kvalitní tuky z tvarohu a je to prý ještě lepší jak samotný olej, hlavně co se týče vstřebatelnosti živin. Ale já tvaroh nejím takže toto nedělám.


Dés, já jsem asi divná, ale mám na tvaroh s olejem vyloženě chuť... Embarassed tak by mě ten přesný recept zajímal. Díky. Wink
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 3:14 pm    Předmět: Citovat

Heh, buď jím jednou za dva, tři dny dny, nebo jím asi 50x denně, vše nezdravé (miluji smaženéééé), na to, co je zdravé, jsem obvykle alergická, ovoce a zelenina u mě nehrozí, jím jen rajčata, přes týden spím cca 3 hodiny, o víkendu takových 13, 14 hodin denně. Piju asi litr denně (pouze bublinkové pití, jiné nepiju) a cítím se naprosto skvěle Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 79, 80, 81  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.