Zdravá strava a životní styl
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 79, 80, 81  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=696a48783416092cb48f59529b443b2bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2014 9:59 pm    Předmět: Citovat

A ked uz sme u tych jahel, mohli by ste mi prosim niekto vysvetlit ako ich spravne pripravit?
Zacinam objavovat tajomstva zdravej kuchyne (ze uz bolo nacase Laughing ) a jahlum akosi stale neviem prist na kloub. Konkretne nepoberam instrukciu "sparenia". Myslela som, ze to znamena raz (tak bolo pisane na balicku) preliat zrni horucou vodou, ale vysledna kasa bola vcelku horka. Nie uplne nepozivatelna, ale ku koncu ma hodne nebavila. Na druhy pokus som sparila 3x, pomedzi to este preliala studenou vodou a bolo to o poznanie lepsie, ale stale nie uplne ono.
Nejake tipy? Neutral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2014 10:02 pm    Předmět: Citovat

Nic si z toho nedělej, já jáhly nesnáším. Pořád tam cítím hořkost a mýdlovost. Dokonce i v koupených "odborně" připravených produktech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2014 10:15 pm    Předmět: Citovat

Len mne praveze velmi chutia (teda az na tu miernu horkost), aj ich konzistencia ma hrozne bavi. Laughing
A "odborne" pripravene produkty radsej no comment, stacilo mi v jednej vopred neodskusanej cajovni ochutnat slany kuskus. *blici smajlik*
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2014 8:41 am    Předmět: Citovat

Já spařuju jáhly 3x. Pokaždé vařídí vodou (z rychlovarné konvice) a proplachuju přes cedník. Smile Pak je dám vařit, přidám špetku soli, popř. koření. Nakonec upravím nasladko nebo na slano, nebo dám zapéct...
_________________
Nic necini cloveka lidstejsim nez laska ke zviratum... (Henry Fielding)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2014 3:56 pm    Předmět: Citovat

Taky spařuju jáhly 3x - naleju na ně horkou vodu z misky, promíchám a hned zcedím. A po posledních zážitcích s jáhlami si myslím, že případná hořkost může souviset i s tím, jaký konkrétní pytlík člověk doma má. Jáhly by měly hořknout s časem. Jinak např. hotové kaše z jahel mi přišly hořké vždy, naopak doma připravená kaše snad nikdy, ale ten poslední pytlík, co mám doma, chutná nějak jinak, je tam nějaká pachuť.
Připravuju je tak, že je spařím, zaliju vodou a vařím jako rýži, dokud se voda nevyvaří. Mám je ráda na sladko jako kaši, takže je trochu rozvařím, osladím medem, přidám anýz, mák a posypu nalámanou čokoládou. Nebo je ochutím skořicí a medem, nebo jenom čokoládou... prostě co je doma Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2014 8:45 pm    Předmět: Citovat

Už se mi nejednou díky odpovědím odsud z fóra podařilo vypátrat nebo sehnat spoustu (pro mě dříve) nedostupných věcích, tak zkouším, jestli se poštěstí i teď Wink: nemá někdo zkušenost, kde (v kterých obchodech) se dá sehnat okra? (Slézovitá zelenina, výborná do indických receptů nebo na gril...)
Na netu se dočítám, že víceméně jen v exotických prodejnách, nebo výjimečně v hypermarketech, ale u nás v Liberci jsem prolezla snad každý kout a nenašla jsem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2014 10:59 pm    Předmět: Citovat

V Liberci ti nepomůžu, leda bys tam objevila nějaký krám s arabským jídlem. V Praze to mají ve všech, které znám. Pokud bys měla výlet do Prahy, nasměruju tě blíž, já budu mít výlet na daleký seber až za víc než měsíc.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2014 7:43 am    Předmět: Citovat

Což o to, kdybychom tu nějaký arabský obchod měli, byla by to sázka na jistotu. Takhle ale spíš můžu doufat jen v rozšířený sortiment hypermarketů. Do Prahy se nějakou dobu nechystám, tudíž asi nezbude nic jiného, než objednávka přes eshop...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 9:59 am    Předmět: Citovat

Zlatushiq napsal:
Len mne praveze velmi chutia (teda az na tu miernu horkost), aj ich konzistencia ma hrozne bavi. Laughing
A "odborne" pripravene produkty radsej no comment, stacilo mi v jednej vopred neodskusanej cajovni ochutnat slany kuskus. *blici smajlik*


Já jáhly normálně vařím v kastrůlku,pouze spařené mi nechutnají.
Voda asi 1:1 a vařim cca.15 min (já si to někdy 1:1,5 aby to bylo "mokřejší" a vařím 20 min)

"nasladko" = jáhly,trochu kokosového tuku+pár kokos. lupínků,lžička pomletého máku,nasekané mandle (namočené)skořice a komu by nestačilo tak přidat ovoce/javorový sirup nebo med...
Naslano jsou dobré se zeleninkou,petrželí,zázvorem,celerem...no podle chuti Smile Mě totiž jáhly chutí moc Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Indilwen
81-160
81-160


Založen: 21.7.2012
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2014 2:14 pm    Předmět: Nahrada muky Citovat

Dobry den,

cim mozem najlepsie a chutovo vyvazene nahradit bielu hladku muku na domacu pizzu ? Spaldova alebo grahamova muka moze byt? Dikes

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 79, 80, 81  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.