Bezlepková dieta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=546a038582deaba9b581b5fcc0eab410Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 9:53 am    Předmět: Citovat

Ano ano, pořad lepší vědět čemu se vyhýbat, než být v kuse osypaná. I když je fakt, že tu dietu nikomu nezavidím. Já už třeba ze zkušenosti vím, že nesmím vločkya celozrnné pečivo, po těch se mužu udrabat..ale pořád je tu ještě něco..podle doktoru je to spojeno s mojí diagnozou (revmatoidní artritida /revma/) a tudíž to žádna dieta nepořeší... Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 10:06 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Ano ano, pořad lepší vědět čemu se vyhýbat, než být v kuse osypaná. I když je fakt, že tu dietu nikomu nezavidím. Já už třeba ze zkušenosti vím, že nesmím vločkya celozrnné pečivo, po těch se mužu udrabat..ale pořád je tu ještě něco..podle doktoru je to spojeno s mojí diagnozou (revmatoidní artritida /revma/) a tudíž to žádna dieta nepořeší... Wink


já bych si neříkala,že to žádná dieta nevyřeší..člověk nikdy neví,co může pomoct:)já taky měla období,kdy mi vadilo skoro všechno je to těžké,ale je potřeba to najít,aby se tělo mohlo zregenerovat.

a ona ta dieta neni vůbec hrozná,pokud si člověk zvykne a nevidí v tom nějaké hrozné omezení,ale snaží se žít s tím co si může dovolit a je za to vděčný Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 10:13 am    Předmět: Citovat

Jitty, já to nemyslela nijak špatně. Bohužel je muj případ dost specifický. Díky lekům na RA, ktere sem užívala snad 20 let v kuse mam dost vybíravý žaludek..takže mám i tak dost zúžený výběr ( i když se memu okolí muže zdát, že do sebe narvu všechno co vidím). Už takhle se omezuju z 70% jen ne zeleninu a ovoce. Pak maso a brambory a polévky.
O dietě možna budu přemýšlet později. Ted to bude muset par měsícu počkat Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 10:51 am    Předmět: Citovat

no to spíš já reaguju špatně na komentáře jak je to hrozné(i když myslím,že třeba ty moc dobře víš,jaké to je,být "jiný")obvykle si to lidi jenom nedokážou dost dobře představit a proto z toho mají strach..já taky měla ze začátku,obrovský..takže to docela chápu,ale mrzí to,když člověk poslouchá co to jím za blafy a jak je to hnusné a přitom jsou bezlepkové potraviny vesměs kvalitnější než většina produkce..Smile

no já nemyslela dietu jako takovou,spíš takovou tu zkoušecí,já nevím snědla sem maso brambory a mrkev.je mi špatně,tak to zkusím každé zvlášť a uvidím,v čem je problém..je to zdlouhavé,ale funguje to stejně jako zapisování jídla,pak si člověk uvědomí,kolik čeho a kdy sní

a nejlíp samozřejmě vařit z jednotlivých surovin,protože to je nejlepší přehled o složení....ale jako je to fakt časově náročné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 11:16 am    Předmět: Citovat

odlaska napsal:
Ale zjistila jsem, že nádherně na ten atopický ekzém funguje rakytníkový olej od Saloosu, mohu vřele doporučit, již po pár mazáních je skoro pryč..


Super, tak to musim zkusit. Teď se mi atopák po 2 letech zase vrátil a pořádně rozjel a já drbu a drbu. I když se snažim to nechat bejt, v noci ze spaní si to rozškrábu... Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 11:21 am    Předmět: Citovat

Jitty, já vím že sme asi OT, ale mám jeden zajímavy poznatek. Od 18.2 sem doma na nemocenské a sama si vařím. Mám čistčí obličej, nejen od atopáku, ale i akné mizí a méně se mi mastí vlasy. Prostě vidím co tam dávám a to má na to asi dost veliký vliv....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 11:40 am    Předmět: Citovat

já naopak myslím,že to z blp dietou úzce souvisí,to vařeníSmile

jako určitě je to poznat,nejlíp taková ta čistá dětská strava,minimum koření a jednoduché vaření,to je pak člověk takový svěží.Smilea ty jsem viděla,že si v radostném očekávání,tak můžete pak jíst společně a bude vám určitě dobře oběma..(jako samozřejmě,že si přidáš víc masa nebo celkově porci nebo si dáš něco navíc)

já tak právě jedla,když mi po začátku diety naskákaly alergie skoro na všechno a skončila jsem nakonec na prednizonu,tak jsem se musela naučit zas jíst postupně různé potraviny,aby se mi ty alergie nevrátily a živila sem se hippem a sinlacem:)a banánama:) jako tak měsíc,pak už jsem mohla normálně jíst maso i brambory a tak postupně všechno..

když člověk chodí do práce,tak na to čas neni,si neustále něco připravovat,ale pokud čas je,je to nejlepší řešení..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 11:54 am    Předmět: Citovat

To máš docela pravdu, nehledě na to, že sem omezila kořenění a snažím se vařit sůl-pepř (toho pepře jen malinko) Jinak prednison sem brala posledního pul roku na klouby a atopak byl. Brala sem i cytostatika a atopak byl, přitom by to mělo mít přesně opačný efekt.

A ano, chtěla bych pak vařit, jednak to vyjde levněji, druhak víš co si tam dala a za třetí, najím se taky Laughing

A pečivo ted taky moc nejím, spíš ta uvařená jídla i salaty, i když řízky sem si obalila, měla sem na to strašnou chuť Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 12:17 pm    Předmět: Citovat

tak přece jenom teď jsi ve specifickém období a tělo si samo řekne,co potřebuje..a když to má být řízek,tak proč ne:)

tak hlavně,ať jsi v pořádku i s mimi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barthezka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.8.2009
Příspěvky: 1327

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 1:27 pm    Předmět: Citovat

Mně bylo doporučený zkusit na ekzém bezlepkovou dietu, ale efekt nulový, navíc mi ani nenašli žádný potravinový alergie...ale zkušenost to byla zajímavá, první tejdny jsem zhubla asi 3 kila, páč jsme nevěděla co můžu jíst a ke konci přibrala z toho sladkýho co jsem mohla Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.