Bezlepková dieta
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9922f3f0f4aaa775c8a561681552adcdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so září 06, 2008 9:52 am    Předmět: Bezlepková dieta Citovat

Tak já doufám, že nejsem úplně slepá a takové téma tu není (ale zase tak moc bych se tomu nedivila Laughing )
chtěla bych kvůli ekzému zkusit bezlepkovou dietu (třeba to pomůže Wink ), a tak by mě zajímaly vaše zkušenosti, především ty praktické... Teorii si najdu, ale nejradši bych rady typu: co jíte, kde to kupujete, co z toho vaříte, jak uchováváte a podobně.
nikoho s bezlepkovou dietou v okolí nemám, tak se obracím na vás Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucky1
41-80
41-80


Založen: 16.8.2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: so září 06, 2008 1:13 pm    Předmět: Citovat

Ahojec, před nedávnem jsem zjistila, že mám alergii na lepek, takže bezlepková dieta je moje nutnost, mamča drží dietu kvůli alergii na lepek už kolem 20 let, takže snad můžu trochu pomoct Smile. Bezlepkový chleba, různé pečivo atd.. najdeš v obchodech se zdravou výživou, popřípadě si můžeš různé věci objednat přes net - www.bezlepkovadieta.cz. Držení bezlepkové diety se ale celkem prodraží, jelikož bezlepkové věci stojí více než normální. Měla by sis koupit bezlepkovou mouku, třeba na různé buchty (receptů je na netu habaděj) a taky kukuřičnou strouhanku - na různé obalování řízků atd. Pokud zahušťuješ omáčky, tak taky samozřejmě moukou bezlepkovou. Taky by jsi měla kupovat bezlepkové párky a salámy - např. v Tescu mám označené, jaké párky jsou bezlepkové a které nikoliv Smile (myslím, že to vyrábí Procházka). Jinak ze salámů můžeš šunku, popř. vysočinu, poličan atd.. už mě nic moc nenapadá.. jo! ještě nejez krupici, tam je taky lepek Wink . Kdyby jsi něco potřebovala ještě vědět, tak napiš Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 6:23 pm    Předmět: Citovat

já pro změnu mám celiakii,což je něco jiného než alergie na lepek,ale výsledek je stejný-tedy bezlepková dieta..
taky ti můžu s čímkoliv poradit,zajímám se totiž zároveň o zdravou stravu,protože ne všechno bezlepkové je dobré, chutné nebo zdravé..někdy navíc zbytečně drahé v poměru cena versus kvalita..
navíc pokud trpíš na ekzém bude asi potřeba vyloučit ze stravy i chemikálie,éčka a podobně,aspoň na nějaký čas a věnovat se připravování jídel doma Wink
já bych jinak spíš doporučila stránky www.coeliac.cz a tam konkrétně nakupování vaření a podobně..v diskuzi sice objevíš taky dobré rady,ale zase to tam nesmíš brát úplně vážně.:)myslím některé názory..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 6:52 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
já pro změnu mám celiakii,což je něco jiného než alergie na lepek,ale výsledek je stejný-tedy bezlepková dieta..
taky ti můžu s čímkoliv poradit,zajímám se totiž zároveň o zdravou stravu,protože ne všechno bezlepkové je dobré, chutné nebo zdravé..někdy navíc zbytečně drahé v poměru cena versus kvalita..
navíc pokud trpíš na ekzém bude asi potřeba vyloučit ze stravy i chemikálie,éčka a podobně,aspoň na nějaký čas a věnovat se připravování jídel doma Wink
já bych jinak spíš doporučila stránky www.coeliac.cz a tam konkrétně nakupování vaření a podobně..v diskuzi sice objevíš taky dobré rady,ale zase to tam nesmíš brát úplně vážně.:)myslím některé názory..

děkuju, na ty stránky se určitě podívám.. a kdybych něco nevěděla, tak se ozvu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucky1
41-80
41-80


Založen: 16.8.2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 6:56 pm    Předmět: Citovat

no u mě je to tak, že já pořádně ani nevím, jestli mám alergii na lepek nebo celiakii, jelikož doktorka mi dělala jen rozbory krve a na biopsii střeva mě neposlala (upřímně bych ani nešla), ale řekla mi, že mám prý celiakii (vzhledem k tomu, že je to obvoďák, kterému trvalo věčnost než na to přišel, tomu nevěřím. Ještě ke všemu, když moje mamka má jen silnou alergii, a jak je známo celiakie a alergie je úplně něco jiného, takže by byla moc velká náhoda, kdybych měla celiakii. Plus nemámžádné jiné problémy, jako ekzémy, problémy se štítnou žlázou artd.., teda kromě alergie na mléko, no..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st září 10, 2008 11:43 am    Předmět: Citovat

tak to se nedivím,moje obvodní ani neví,jak se vypisuje papír na žádanku na krevní testy na nesnášenlivost lepku:)))já taky neměla žádné problémy,navíc jsem nebyla typický případ no bylo to hrozné martirium než se na to přišlo pak než sem si zvykla,navíc já kvůli tomu oslabení imunity(měla jsem skoro pryč klky ve střevě) měla alergie skoro na všechny potraviny,ale během pár měsíců se to díky mojí důslednosti spravilo a žiju normálněSmile
ale přijde mi divné,že tě neposlala na tu biopsii.já myslím,že na to je nejlepší zajít ke gastroenterologovi,ti mají zkušenosti..tedy s diagnozou,s dietou už ne.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
odlaska
21-40
21-40


Založen: 17.2.2010
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 12:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mně nedávno zjistili Duringovu dermatitidu- což je intolence na lepek a když ho jím, tak z toho mám atopický ekzém. Takže musím též dodržovat bezlepkovou dietu.. Crying or Very sad
Ale zjistila jsem, že nádherně na ten atopický ekzém funguje rakytníkový olej od Saloosu, mohu vřele doporučit, již po pár mazáních je skoro pryč..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2010 9:11 pm    Předmět: Citovat

na druhou stranu,jakmile sníš něco pšatného tak to hned poznáš,narozdíl od nás,co si můžem jenom domýšlet a občas si nechat udělat test na proti
látky..
tak snad se zadaří a už to bude dobré.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
odlaska
21-40
21-40


Založen: 17.2.2010
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 8:14 am    Předmět: Citovat

jitty napsal:
na druhou stranu,jakmile sníš něco pšatného tak to hned poznáš,narozdíl od nás,co si můžem jenom domýšlet a občas si nechat udělat test na proti
látky..
tak snad se zadaří a už to bude dobré.. Wink


To je vlastně fakt, to mi nenapadlo.Very Happy Je ale fakt strašný, v čem všem mouka je, kde by ji člověk vlastně nečekal. Navíc si hlídat ta éčka. Na jednom serveru pro celiaky jsem naštěstí našla seznam povolených éček, tak to mám na lednici a objednala jsem si tam knihu Rukověť celiaka, kde píše vše o alergii na lepek. Aspoň že to bude takto přehlednější.
My máme alergii na lepek asi v rodině, ségra je celiaklička- ta málem ve svých dvou letech umřela, než přišly na to, proč má průjmy, v té době se toho moc o celiaklii nevědělo.. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 8:29 am    Předmět: Citovat

no jasně,ale je to lepší a lepší i s dostupností a označováním potravin.to je jenom o zvyku,za pár měsíců už ti to ani nepřijde..a ty éčka neni potřeba nějak řešit,kromě škrobů těch 1422 pokud nejsou přesně označené.už hodně výrobců uvádí i z čeho jsou ty éčka,takže jde akorát o to,všecko si zezačátku kontrolovat..Smiletřeba i kypřící prášek a moučkový cukr Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.