Bezlepková dieta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a55153ba19d372d3267fdb1c0a80bb40Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt září 30, 2010 9:03 am    Předmět: Citovat

Denynka napsal:
jitty napsal:

no tak buď mrkneš do karty,nebo tam znovu zavoláš nebo počkáš.nebrali ti i krev nebo tak něco?navíc při té gastroskopii ti nic neříkali?oni totiž celiakii poznávají už z toho obrqzu střeva podle nějaké stupdnice poškození klků.

neřekl mi nikdo nic, a krev mi taky nebrali, počkám asi těch 14 dní a když bude i to druhý negativní,tak to nebudu řešit


tak to je opravdu "milé",že nic nevíš.a neříkali ti to třeba předtím,na co ti budou dělat testy?no tak uvidíš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: čt září 30, 2010 9:55 am    Předmět: Citovat

Právě že ne, já myslela že mi to řekne sestra až zavolám ale ona se hned rozloučila než jsem se stačila vzpamatovat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 1:18 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
anonymous2 napsal:
egle: nevím jestli uspokojím to že to není tučné..tučné to sice není ve výsledku ani tak děsně sladké (stejně myslím že vždy dáváme všude raději méně cukru než je napsáno v receptu ale při přípravě se zřejmě každý zděsí ale ty ořechy to nějak "pohltí" či co:D že to není tak hrozné..) ale pro cukrovkáře to asi nebude:D ale kdysi dávno když u nás doma jeden člen rodiny držel bezlepkovou dietu bylo těžké něco upéct.. ale našly jsme recept.. kde byly téměř jenom ořechy (léta potom to zkoušíme na různé modifikace s různými druhy ořechů) cukr a vejce a (pak se to mělo ještě máčet v čokoládové polevě a lepit krémem což kvůli té dietě nešlo..takže to bylo na sucho pouze ty rohlíčky ale mělo to takový úspěch že to všici -nedietáři snědly chudákovi který nic jiného nemohl a od té doby je to jedno z nejoblíbenějších cukroví. a hlavně je děsně jednoduchý.. dělá se to do tvaru rohlíčků ale myslím že to snese jakýkoliv vykrajovátko Smile takže je to něco mezi rohlíčky a lineckým no pokud by o to někdo stál můžu zapátrat a hodit recept

jo, určitě bych o recept stála, tak když ho sem hodíš, budu ráda Smile


moment jak držel bezlepkovou dietu, lepší výraz by byl že měl/má nebo musí mít. není to dobrovolné rozhodnutí. bezlepková dieta je nutná při alergii na lepek- ta může časem zmizet, nebo při celiakii-to je pak celoživotní.
a navíc proč by se nemohl krém a čokoláda?jenom to musí být ze správných surovin.
chápu,že kdo tu nemoc nemá,tak moc neví, co a jak, ale pak vznikají další a další domněnky, které neodpovídají realitě. proto jsou pořád problémy s bezlepkovou stravou a jejím chápáním.
(omlouvám se za výlev).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonymous2
81-160
81-160


Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 1:32 pm    Předmět: Citovat

V pohodě.. vysvětlím jak to bylo myšleno.. držel jakože musel..prostě jsem to tak napsala u nás se to běžně takto používáWink a bylo to kvůli té alergii Wink a naštěstí je to už pryč díky poctivému dodržování jídelníčku se to zlepšilo..i když vím že se to může zase vrátit..... takže (doživotní jako tomu je u celiakie to nebylo) tomuto oboru si přeci jenom dovolím trochu více rozumět.. i když pro někoho to mohlo vyznít nesrozumitelně a nepochopitelně tak jak jsem to napsala:-)
k tomu krému a čokoládě..tady ta alergie byla o to horší že byla rozšířena i na další suroviny a týkala se ještě jak kakaa, medu tak ještě všech mléčných výrobků.. takže proto..to se pak těžko kromě karobu nějaká čokoláda dělá o krému ani nemluvě..a nejenom to.. cokoliv se potom špatně vaří.. proto jsem to tak napsala že to s tím nešlo:-) i když v dnešní době jsem už také "chytřejší" (no to těžko:D) ale znám víc náhrad apod. a dalo by se to určitě lépe "ošulit" jak tehdy..ke všemu v té době ještě nebyl vůbec takový výběr jako dnes a o této dietě se ještě toho moc nevědělo a nebyla tak rozšířená..takže to bylo o to horší.. (ale nechtělo se mi to rozepisovat) no doufám že teď už je to srozumitelnějšíSmile) příště se stačí v klidu zeptat a nerozčilovat se Smile))


Naposledy upravil anonymous2 dne čt říjen 27, 2011 2:26 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 1:41 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
moment jak držel bezlepkovou dietu, lepší výraz by byl že měl/má nebo musí mít. není to dobrovolné rozhodnutí. bezlepková dieta je nutná při alergii na lepek- ta může časem zmizet, nebo při celiakii-to je pak celoživotní.
a navíc proč by se nemohl krém a čokoláda?jenom to musí být ze správných surovin.
chápu,že kdo tu nemoc nemá,tak moc neví, co a jak, ale pak vznikají další a další domněnky, které neodpovídají realitě. proto jsou pořád problémy s bezlepkovou stravou a jejím chápáním.
(omlouvám se za výlev).

jitty, teď mě možná sežereš, ale já třeba bezlepkovou dietu držím dobrovolně, tedy z vlastního rozhodnutí Wink nebyla jsem nikdy diagnostikovaná ani s celiaki ani s alergií na lepek, ale prostě jsem zjistila, že mi tahle strava vyhovuje... takže... ehm... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonymous2
81-160
81-160


Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 1:49 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
jitty napsal:
moment jak držel bezlepkovou dietu, lepší výraz by byl že měl/má nebo musí mít. není to dobrovolné rozhodnutí. bezlepková dieta je nutná při alergii na lepek- ta může časem zmizet, nebo při celiakii-to je pak celoživotní.
a navíc proč by se nemohl krém a čokoláda?jenom to musí být ze správných surovin.
chápu,že kdo tu nemoc nemá,tak moc neví, co a jak, ale pak vznikají další a další domněnky, které neodpovídají realitě. proto jsou pořád problémy s bezlepkovou stravou a jejím chápáním.
(omlouvám se za výlev).

jitty, teď mě možná sežereš, ale já třeba bezlepkovou dietu držím dobrovolně, tedy z vlastního rozhodnutí Wink nebyla jsem nikdy diagnostikovaná ani s celiaki ani s alergií na lepek, ale prostě jsem zjistila, že mi tahle strava vyhovuje... takže... ehm... Very Happy


Tomu že je po tom člověku lépe bych i věřila přeci jenom je lepek pěkný svinstvo s prominutím.. když ale tak děsně dobrý.. Embarassed Laughing Laughing Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 1:53 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:

jitty, teď mě možná sežereš, ale já třeba bezlepkovou dietu držím dobrovolně, tedy z vlastního rozhodnutí Wink nebyla jsem nikdy diagnostikovaná ani s celiaki ani s alergií na lepek, ale prostě jsem zjistila, že mi tahle strava vyhovuje... takže... ehm... Very Happy


ne to rozhodně ne.
nechci to tady nějak rozmazávat, ale všeobecně se lepku jí o moc víc než dřív a může způsobovat různé problémy. je potvrzená souvislost s osteoporózou, depresí, anemií atd.(ne u každého)
takže je to určitě dobře.
a držíš naprosto sktriktní nebo jenom s nízkým obsahem lepku?
(asi bysme se měly přesunout do vlákna o bezlepkové dietěSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 7:32 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
a držíš naprosto sktriktní nebo jenom s nízkým obsahem lepku?
(asi bysme se měly přesunout do vlákna o bezlepkové dietěSmile

ze začátku jsem držela přísnou asi rok a půl, teď už občas sním i oves nebo žito, ale jenom trochu a jenom občas... a taky pokud je někde napsané, že to může obsahovat stopy lepku, tak to neřeším, to bych se moc nenajedla Wink
a asi by nás moderátoři fakt měli přesunout Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: so říjen 29, 2011 1:21 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
jitty napsal:
a držíš naprosto sktriktní nebo jenom s nízkým obsahem lepku?
(asi bysme se měly přesunout do vlákna o bezlepkové dietěSmile

ze začátku jsem držela přísnou asi rok a půl, teď už občas sním i oves nebo žito, ale jenom trochu a jenom občas... a taky pokud je někde napsané, že to může obsahovat stopy lepku, tak to neřeším, to bych se moc nenajedla Wink
a asi by nás moderátoři fakt měli přesunout Smile


já právě myslela takové ty klasické věci,co se na bezlepkové hlídají, namátkově zmrzlina, moučkový cukr, kečup a tak.
a přiznám se,že tím že nemám alergii tak stopy lepku neřeším,pokud je složení ok.oni to píšou na ořechy i rýžové chlebíčky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: so říjen 29, 2011 1:26 pm    Předmět: Citovat

anonymous2 napsal:
V pohodě.. vysvětlím jak to bylo myšleno.. držel jakože musel..prostě jsem to tak napsala u nás se to běžně takto používáWink a bylo to kvůli té alergii Wink a naštěstí je to už pryč díky poctivému dodržování jídelníčku se to zlepšilo..i když vím že se to může zase vrátit..... takže (doživotní jako tomu je u celiakie to nebylo) tomuto oboru si přeci jenom dovolím trochu více rozumět.. i když pro někoho to mohlo vyznít nesrozumitelně a nepochopitelně tak jak jsem to napsala:-)
k tomu krému a čokoládě..tady ta alergie byla o to horší že byla rozšířena i na další suroviny a týkala se ještě jak kakaa, medu tak ještě všech mléčných výrobků.. takže proto..to se pak těžko kromě karobu nějaká čokoláda dělá o krému ani nemluvě..a nejenom to.. cokoliv se potom špatně vaří.. proto jsem to tak napsala že to s tím nešlo:-) i když v dnešní době jsem už také "chytřejší" (no to těžko:D) ale znám víc náhrad apod. a dalo by se to určitě lépe "ošulit" jak tehdy..ke všemu v té době ještě nebyl vůbec takový výběr jako dnes a o této dietě se ještě toho moc nevědělo a nebyla tak rozšířená..takže to bylo o to horší.. (ale nechtělo se mi to rozepisovat) no doufám že teď už je to srozumitelnějšíSmile) příště se stačí v klidu zeptat a nerozčilovat se Smile))


V pohodě,taky to asi vyznělo jinak.
Embarassed
Já o tom dřív nevěděla vůbec nic než mi to zjistili.
Spíš jde o to,že lidi obvykle neví, co celiakům nabídnout, takže buď to moc neřeší nebo naopak moc řeší.
Je to taková zkušenost, že někdo mi řekne ty nejíš pizzu,tak si dej těstoviny, protože si nespojí že mouka nejsou jenom pečivo.
Tak jsem chtěla trochu rozšířit to správné povědomí i tady, protože každý se s tím může setkat a i v časopisech se hodně často píše o celiakii jako o alergii na lepek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.