Oleje v kuchyni?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d0f8353c1996eeea101e322ed04445c6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký olej mám nejraději? (po-u-žití v kuchyni)
Olivový
67%
 67%  [ 31 ]
Slunečnicový
23%
 23%  [ 11 ]
Řepkový
8%
 8%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 46

Autor Zpráva
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 2:20 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
asi 70 kč/500ml.

to jde, díky, mrknu se po něm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: pá září 12, 2008 6:08 pm    Předmět: Citovat

Olivový olej:
první lisování za studena-vzniká olivový olej extra panenský-jen studená kuchyně
druhé lisování-tepelně-vzniká olivový olej-krátké tepelné úpravy
třetí ĺisování-tepelně-vzniká sansa-pečení smažení

Já používám na pečení sansu a na tepelné zpracování. Nebo bio slunečnicový lisovaný za studena-ten je vhodný i na pečení apod. i když je lisovaný za studena. Občas zkouším ještě jiné za studena lisované oleje a chci zkoušet dál. Např. sezamový bych chtěla zkusit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: so září 13, 2008 7:50 am    Předmět: Citovat

Ta sansa se dá běžně koupit? To jsem nikdy neviděla, dokonce to i slyším (čtu) poprvé.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: so září 13, 2008 12:38 pm    Předmět: Citovat

no, nevím, vyzkoušeno nemám, tyhle zdravý oleje nerada používám v teplý kuchyni, ani mikrovlnkou je nechci nechat projít, nějak mám vsugerovaný, že je to ničí, ty prospěšný látky, i když je to třeba blbost. i to karotino mi je docela líto používat při vaření, i když jinak nemá žádnou extra chuť
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so září 13, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
no, nevím, vyzkoušeno nemám, tyhle zdravý oleje nerada používám v teplý kuchyni, ani mikrovlnkou je nechci nechat projít, nějak mám vsugerovaný, že je to ničí, ty prospěšný látky, i když je to třeba blbost. i to karotino mi je docela líto používat při vaření, i když jinak nemá žádnou extra chuť

ale to carotino je přímo určený ta tepelnou úpravu, na smažení a tak... (teda ne, že by se nedal použít ve studené kuchyni, ale je na teplou vhodný)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: so září 13, 2008 12:50 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
tiborMel napsal:
no, nevím, vyzkoušeno nemám, tyhle zdravý oleje nerada používám v teplý kuchyni, ani mikrovlnkou je nechci nechat projít, nějak mám vsugerovaný, že je to ničí, ty prospěšný látky, i když je to třeba blbost. i to karotino mi je docela líto používat při vaření, i když jinak nemá žádnou extra chuť

ale to carotino je přímo určený ta tepelnou úpravu, na smažení a tak... (teda ne, že by se nedal použít ve studené kuchyni, ale je na teplou vhodný)

jj četla sem to i na něm, ale přeci jen... nehledě na to, že taky není nejlevnější, ho budu asi víc používat ve studený. sice třeba do salátů nebo tak, ale asi jo. i když minule sem na něm udělala hranolky na pánvi (jen porcičku) a byly krásně zlatavý... a dala sem ho i do rizota, ale už ohřátýho...
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lillypad
161-320
161-320


Založen: 15.2.2008
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: so září 13, 2008 1:03 pm    Předmět: Citovat

Sansa je myslím olivový olej, je určený ke smažení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: so září 13, 2008 2:51 pm    Předmět: Citovat

Ano dá se koupit normálka v obchodech mezi olivovými oleji, je o něco levnější a bývá tam napsané něco jako "olivový olej sansa" někdy jen "sansa" a někdy z přední strany "olivový olej" a "sansa" až ze zadní strany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivaii
8-20
8-20


Založen: 26.7.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 7:00 pm    Předmět: Citovat

POužím zde zmiňovaný olivový olej extra panenský do studené kuchyně. Nejraději mám řecký nebo italský. Španělský mně rodina omítá. Dávám ho krom salátů do rizota i bramborové kaše.
Na smažení používám sádlo doma škvařené a pod cibulku ...slunečnicový olej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2008 2:01 pm    Předmět: Citovat

Bambi napsal:
Ano dá se koupit normálka v obchodech mezi olivovými oleji, je o něco levnější a bývá tam napsané něco jako "olivový olej sansa" někdy jen "sansa" a někdy z přední strany "olivový olej" a "sansa" až ze zadní strany.

teď sem tu sansu někde viděla, jo v hypernově v pardubkách, a byla teda celka drahá, 500ml přes stovku
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.