Oleje v kuchyni?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b1b7119670c0c8fb0fa813463b8f2a61Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký olej mám nejraději? (po-u-žití v kuchyni)
Olivový
67%
 67%  [ 31 ]
Slunečnicový
23%
 23%  [ 11 ]
Řepkový
8%
 8%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 46

Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 4:07 pm    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
Je to fakt něco - i kdyby jen kousek byla pravda Sad No, zkuste to ale někdo vysvětlit mým rodičům, kteří řeknou - ale v reklamě říkaj, jak je to zdravý... Asi mamince tu Floru z ledničky dneska osobně vyhodím Sad Pak ať se nediví, že jsou tak nemocní Sad


jo chápu, moje babička to taky "pochopila" až když jí vynadal doktor.
Taky jsem tak nějak "sondováním" zjistila, že u nás v rodině na to máme asi vrozenou alergii nebo co Laughing Laughing

A můj muž měl zvíšený cholesterol (prý, tvrdí maminka), kupuje samou perlu, ramu, floru. Nekupuju, nejim. Muž zhubnul snad 15 kilo a o nějakym cholesterolu ani neví...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 6:06 pm    Předmět: Citovat

K tématu, hlasovala jsem pro slunečnicový, mám ho moc ráda. Řepkový ke mě do kuchyně nesmí. Olivový dávám do masek a občas do salátů, ale moc mi nechutná, stejně jako olivy. Slunečnicový považuji za rozumný kompromis. Snážím se kupovat nějaký kvalitnější, ale většinou jsem ráda, že ho někde vůbec mají Laughing

I když rybu mám radši na másle Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

No tak ten článek mě opravdu pobavil Very Happy Celá jedna MOLEKULA se liší od plastů, uááá, všichni, co to jí, jsou plastické figuríny Laughing Laughing Laughing Dobře jsem se pobavila... Autorka má nejen smysl pro humor, ale i obrovskou fantasii. Laughing

Jinak ano, souhlasím, že margaríny jsou nezdravé a máslo je mnohem zdravější a všechny ty reklamy jsou holý nesmysl. Ale je to napsané skutečně přehnaně, taky i ta forma, kterou je to podané, je spíš směšná. Nemám ráda, když se něco dramatizuje na úroveń hotové apokalypsy. Tohle akorát tak hrozně děsí lidi... To, že jsou margaríny ble a nic moc pro orgasnismus, se dá napsat lépe a ne tolik přehnaně Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2009 10:27 pm    Předmět: Citovat

A navíc tam má skutečné nepravdy. I margarín může plesnivět. Viděla jsem na vlastní oči! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 9:02 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
A navíc tam má skutečné nepravdy. I margarín může plesnivět. Viděla jsem na vlastní oči! Smile


Já bych měla dosti závažné pochybnosti o tom, že ho aní žádný živočich nechce. Předpokládám, že náš Baf by ho slupnul, ani by nemrkl... Laughing Zkoušet to teda nebudu, ale jsem si tím skoro jistá Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 10:15 am    Předmět: Citovat

No jo Very Happy tenhle styl psaní je teď moderní - aby to zaujalo Very Happy četl jste někdo třeba Histstory Revue, nebo Epochu... To je skoro to samé Smile
Každopádně účel to splnilo - i když ta hláška s jednou molekulou přišla nesmyslná i mě, margarín už do pusy nedám.

Klarušo Smile Naše mici do tlamky nevezmou ani vařené kuřecí maso... Asi napíšu článek o jeho škodlivosti Very Happy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 11:11 am    Předmět: Citovat

Nejsem chemik a můžu se teda spoléhat jen na to, co kde vyčtu.
Tenhle text už se mi samozřejmě do ruky dostal, ale taky jsem četla jiné, kde se zase tvrdilo, že ten zastaralý způsob výroby margarínů se už nepoužívá, takže vycházet z toho, jaké bývaly margaríny ve svých začátcích, je zcestné.
V knížce Hubneme s rozumem (ano, i takovou literaturu mám doma, klidně se mi smějte) se o trans kyselinách v margarínech píše, ale zároveň Málková uvádí, že "většina pomazánkových tuků je již však upravena tak, že množství trans-mastných kyselin je minimální-desetuny procenta." Tak si říkám, že ta paní je odbornice na výživu (OK, doktorka není) a snad by nedoporučovala něco škodlivého třeba jen kvůli reklamě.
A jinak ještě poslední fuj, já margaríny jím a jsem zdravá. (Což samozřejmě neznamená, že sním tři krajíce chleba s Perlou denně.)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 12:58 pm    Předmět: Citovat

Já jsem to včera zvlášt pozorně nečetla ale věta :

Margarínu chybí pouze jediná MOLEKULA – aby z něj byla 100% umělá hmota!!!

je nesmysl. Já teda vím už delší dobu, že je molekula podobná plastu a liší se jedním Atomem. Otázka zní, jastli je to důkaz škodivosti nebo nějaké jedovatosti. HCl je kyselina a H2O je voda atky se liší jenom atomem, že?
Nicméně, margarín je uměle upravovaný, o tom není pochyb. A nikdo nemůže říct, že třeba nezpůsobuje alergie- člověk může být alergický snad na všechno.

Určitě by měl každý sám, dle svého svědomí a vědomí posoudit, zda bide jíst margarín či máslo. A nepopírám, že reklama typu "Jezte margarín xy, protože nic zdravějšího na světě není " mi vadí. Ale není to jen o margarínu, sou to odtučněné rádoby jogurty, přeslazené nápoje určené dětem, jídlo v prášku- je to zdravé, rachlé a všem to chutná Question
Za chvili budeme mít skutečně výživu zavedenou žilou, ach jo Rolling Eyes
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

Mě teda děsí víc to, že jsou lidi, kteří takovéhle informace nekriticky přijmou, než že se v margarínech vyskytuje nějaká transmastná kyselina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2009 3:56 pm    Předmět: Citovat

Naše rodina po revoluci dost nalítla na to démonizování másla. Nějak trvalo, než nám došlo,že to je kvůli tomu, že sem na trh vstupují výrobci margarínů. Ovšem pak nám jeden spřátelený bylinkář vysvětlil, že není nad přírodní věci. Takže chvilkový výpadek rozumu v naší rodině odezněl a pokud jde o tuky, peče se u nás z másla, na chleba dáváme irské máslo a na pánev olivový olej. Margaríny mi už ani nechutnají, cítím tam tu umělotinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.